facebook
Dobré odpoledne, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

5 nejběžnějších problémů, které trápí nastávající maminky


Ilustrační fotografie


Těhotenství je sice radostnou událostí v životě každé ženy, pojí se ale i s nepříjemnými okamžiky. Protože vaše tělo během něj prochází mnoha změnami, ne všechny pocity spojené s těhotenstvím jsou příjemné. Pojďte se s námi podívat na 5 nejčastějších problémů, které budoucí maminky trápí. Pokud už jste těhotná, třeba se v některých z nich najdete, nebo alespoň budete vědět, na co se ještě připravit.


Nadměrná únava

Každá budoucí rodička se setkává s nadměrnou únavou. Pokud jste byla dosud zvyklá spát třeba jen 6 hodin denně, smiřte se s tím, že vám to během těhotenství rozhodně nebude stačit. Nastávající maminky běžně spí až 9 hodin denně, pokud mají možnost. Je to určitě lepší, protože si více odpočinou a naberou síly na náročné období, které je teprve čeká.


Ranní nevolnosti

Ranní nevolnosti se rovněž vyskytují u mnoha těhotných žen. Na druhou stranu ale ne úplně každá s nimi přijde do křížku. Proto pokud vás ještě nepostihly, vůbec se u vás nemusí objevit. Většinou se jedná o zvracení nebo o pocity na zvracení. Co pro zmírnění těchto potíží pomůže, většinou musí žena vypozorovat sama. Mohou to ale být i změny v jídelníčku nebo dostatečný pitný režim.


Zácpa a hemoroidy

Mezi obvyklé nepříjemné problémy dále patří také zácpa nebo s ní související hemeroidy. Zácpě můžete zabránit dostatečnou hydratací svého organismu a také pravidelným pohybem, kterým mimo jiné rozhýbete i svá střeva. Hemeroidy se mohou objevit v těhotenství nebo po porodu. Doporučujeme proti nim ihned zakročit, protože působí opravdu nepříjemné pocity a přitom se jich dá poměrně snadno ambulantně zbavit.


Bolesti zad

Bolesti zad v těhotenství jsou rovněž běžné u mnoha maminek, především pak u těch, které v těhotenství přiberou více kilogramů. Bolestem je možné předcházet speciálním cvičením nebo použitím tejpovacích pásek, které vašim zádům odlehčí. Bolesti zad většinou způsobuje nesprávné držení těla, při kterém jsou jeho části přetěžovány.


Časté močení

Snad každou maminku trápí pocity častého močení. Určitě to znáte i vy, že si dojdete na toaletu a za pár minut můžete jít znovu. Je to běžné především ke konci těhotenství, kdy miminko tlačí na močový měchýř. Zde nezbývá nic jiného, než se na tyto situace předem připravit a před odchodem z domu si ještě vždy preventivně zajít na toaletu.

Pigmentace pokožky Pigmentace pokožky

Změna pigmentace patří k méně častým projevům těhotenství. Občas se ale najdou maminky, které se s ní potýkají a nevědí si rady. Pigmentace se v první řadě týká prsních dvorců a bradavek, může se objevit také na pokožce...

Nadměrná únava v těhotenství Nadměrná únava v těhotenství

Cítíte se unavená a zcela bez energie? Klíží se vám oči už kolem oběda a odpoledne jen stěží dokážete pracovat? Možná, že jste těhotná. Právě nadměrná únava patří k jednomu z nejběžnějších příznaků těhotenství. Je typická...

Bezbarvý výtok v těhotenství a jeho příčiny Bezbarvý výtok v těhotenství a jeho příčiny

Objevila jste na svých kalhotkách výtok? Neděste se, hned se totiž nemusí jednat o závažnou infekci. Může jít i o těhotenství, po kterém tak toužíte. Jestliže je výtok hustý a má bílou barvu, je...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka