facebook
Dobrý podvečer, je sobota 19.1.2019 a svátek slaví Ilona

Bezbarvý výtok v těhotenství a jeho příčiny


Ilustrační fotografie


Objevila jste na svých kalhotkách výtok? Neděste se, hned se totiž nemusí jednat o závažnou infekci. Může jít i o těhotenství, po kterém tak toužíte. Jestliže je výtok hustý a má bílou barvu, je právě jedním z běžných příznaků těhotenství. Vaše těhotenství však jednoznačně nepotvrdí (samozřejmě se může jednat i o něco jiného), proto vám doporučujeme provést si těhotenský test a když bude pozitivní, tak navštívit svého gynekologa.

Příčiny výtoku z pochvy

Jestliže je výtok světlé barvy a není nijak cítit, může se opravdu jednat o těhotenství. Stojí za ním hormonální nerovnováha, které je každá budoucí maminka vystavena. Určitě na sobě začínáte pociťovat i další příznaky, především ty, které souvisejí s vaší psychikou, s prsy či s podbřiškem. Tyto projevy jsou zpočátku těhotenství úplně normální a není nutné se jimi zneklidňovat. Je však dobré nechat si potvrdit od lékaře, že je opravdu vše v pořádku a že se nejedná se o žádný zdravotní problém.

Hlavní příčinou těhotenského výtoku je zvýšené prokrvení sliznic. Výtok má buď bílou barvu nebo je čirý. Neměl by být provázen žádnými nepříjemnými pocity. Pokud se tedy zrovna nepodíváte na své kalhotky, tak si ho ani nevšimnete. Obvykle se dostavuje nejen na počátku těhotenství, ale i na jeho konci, tedy krátce před porodem.

Co je normální a co už ne

Mírný výtok je běžně normální a obvykle signalizuje, že je vaše tělo v pořádku. Častý je také u žen, které užívají antikoncepci. Pokud se ale mimo menstruaci dostaví špinění nebo hnědý výtok, žlutý výtok či svědivé pocity, s návštěvou svého lékaře rozhodně nezahálejte.

Na začátku těhotenství se u vás může objevit i krvavý výtok. Většinou se jedná jen o špinění, které přichází v době menstruace. Takový výtok je i v období těhotenství naprosto v pořádku a není nutné si ho hned spojovat s potratem.

Pálení žáhy v těhotenství Pálení žáhy v těhotenství

Potýkáte se s pálením žáhy? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, co toto pálení způsobuje, jak mu předcházet a jak se s ním vypořádat. Pálení žáhy patří mezi méně časté prvotní projevy těhotenství, pokud vás ale...

Zvýšená citlivost prsou Zvýšená citlivost prsou

Citlivá prsa jsou jedním z nejběžnějších příznaků těhotenství. Pokud se nedostaví hned v jeho počátku, můžete je očekávat v prvních týdnech spolu se zvětšením objemu. Ačkoliv muži často větší prsa vítají, ženy je spíše naopak proklínají.

Bolesti břicha Bolesti břicha

Bolesti břicha provázejí nejednu těhulku. Pokud chcete odhalit jejich příčinu, je v první řadě potřeba rozlišit, v jaké části vás bříško bolí. Nejvíce rizik přinášejí ostré bolesti v podbřišku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka