facebook
Dobré odpoledne, je neděle 15.9.2019 a svátek slaví Jolana

Období po 40. týdnu těhotenství


Ilustrační fotografie


Období po 40. týdnu těhotenství


Milá maminko,


chvíle, kdy budete poprvé držet v náručí své dítě, je na spadnutí. Může nastat kdykoliv v následujících dvou týdnech a to, co nejvíce potřebujete vy i vaše miminko je klid a důvěra, že vše dopadne tak jak má. Někdy v životě přicházejí situace, kdy nemůžeme rozumět tajemství životního procesu, a zbývá nám jen čekat, až nastane ten nejlepší možný okamžik pro to, aby se něco stalo. To platí přesně teď, kdy netrpělivě pozorujete své bříško a přemlouváte miminko, aby se už vydalo podívat na svět. Zkuste si uvědomit, že ta správná chvíle přijde nezávisle na tom, jestli si děláte starosti nebo ne. Zaměřte svou pozornost na prožívání posledních dní se svým kulatým bříškem. Těšte se, ale nevytvářejte si obavy, co by se stalo, kdyby… Náš rozum je naučený neustále přemýšlet, předpovídat, hodnotit a posuzovat, ale když jej vědomě zastavíme a obrátíme se k našemu nitru, najdeme klid, který hlavě chybí.


Prožíváte vaše těhotenství, s vaším miminkem, a bude to váš porod a vaše nová životní zkušenost. Myslete tedy na sebe, žádejte o podporu a informace nejen od blízkých, ale i od lékařského personálu. Je skvělé, že současná medicína nabízí těhotným ženám mnoho způsobů, jak na miminko v těhotenství dohlížet a pomoci vám překonat potíže, které mohou nastat při porodu. Mělo by to však být provázeno laskavým a otevřeným přístupem, a také vysvětlováním, proč je vhodné volit konkrétní metody. I po porodu se dá všechno zvládnout, včetně kojení, pokud víte jak na to. Jestliže je víra v přirozený proces doprovázená správnými informacemi, není nic, co byste nedokázala. Proto je u porodu důležitý někdo, kdo vás podrží a dovede komunikovat vaše potřeby lékařům, asistentkám i sestřičkám.


V našem kalendáři jsme během čtyřiceti týdnů probrali kromě vývoje miminka, prenatálních vyšetření a přípravy na porod také vhodné stravování, různorodé styly pohybu a tance, odlišné techniky masáží a relaxace, možnosti trávení volného času, vliv stresu na náš život, proces spánku a snění, působení hudby a doteků na lidský organismus, a mnoho dalších témat. Věříme, že k některým z nich se budete vracet, protože se těchto prostředků dá využívat k lepšímu poznání sama sebe, ke sdílení a porozumění vašim nejbližším a prožívání naplněného života.


Přejeme vám dobře načasovaný porod a mnoho radosti s miminkem.

35. - 41. den v těhotenství - 5. týden 29. - 35. den v těhotenství - 5. týden

Vstupujete do druhého měsíce těhotenství a vaše miminko je od minulého týdne jednou tak veliké! Měří 2 milimetry a váží něco přes gram. Je to pro něj velmi zásadní období, protože v tomto týdnu...

28. - 34. den v těhotenství - 4. týden 22. - 28. den v těhotenství - 4. týden

Vaše vajíčko už je uhnízděné a začínají se dít velké věci! Na konci týdne bude zárodek měřit 1 mm a vážit skoro gram! V tuto dobu už by těhotenský test ukázal s největší pravděpodobností dvě čárky, a dá se...

21. - 27. den v těhotenství - 3. týden 15. - 21. den v těhotenství - 3. týden

Počátkem tohoto týdne většinou dochází k oplození vajíčka a jeho putování do dělohy. Na konci týdne se vajíčko dostává až do dutiny děložní a začíná se tvořit základ placenty, viz informace Co se děje uvnitř.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka