facebook
Dobré ráno, je sobota 27.7.2024 a svátek slaví Viktor

Jak řešit rozestouplé bříško po porodu


Ilustrační fotografie


Bříško jako svou problematickou partii vnímá snad každá žena. I pokud jste měla před těhotenstvím svaly na břiše tvrdé jako kámen, nemáte žádnou jistotu, že se vše vrátí do původního stavu. Ženské tělo se během těhotenství výrazně změní. Na rozestouplé bříško můžeme doporučit jednak cvičení, tak i operaci, na kterou vám může přispět zdravotní pojišťovna.

Břišní svaly

Naše břicho tvoří několik svalů, a to přímý břišní sval, pyramidový sval, zevní šikmý a vnitřní šikmý sval, příčný sval břišní a můžeme sem počítat také čtyřhranný sval bederní. Tyto svaly se dělí na vnitřní (hluboké) a zevní. Díky jejich pravidelnému posilování bude vaše bříško nejen lépe vypadat, zároveň také zlepšíte držení svého těla. Zatímco v těhotenství se posilování břišních svalů vůbec nedoporučuje, v šestinedělí a po něm by ve vašem tréninku nemělo chybět. Začínejte s ním však vždy pozvolna, obzvlášť pokud jste před otěhotněním necvičila.

Důležitý je jídelníček

Na bříšku se výrazně podepisuje také jídelníček. Dbejte na vyváženou stravu bohatou na ovoce a zeleninu. Pokud začnete cvičit, může se zdát, že se vám bříško na pohled zvětší. Pro mnoho maminek je toto odrazujícím faktorem. Je to způsobeno růstem svalových vláken pod tukovými polštářky. Čím více svalů na těle máte, tím lépe se vám bude hubnout a formovat postava, proto ani v tomto momentě na cvičení nezanevřete.

Při cvičení zapojte všechny břišní svaly

Při každém posilování se snažte zapojit přímé i šikmé břišní svalstvo. K jeho posílení můžete využít buď různé typy sklapovaček nebo třeba i cviky s balančními pomůckami. Při cvičení nezapomínejte správně dýchat. Vhodné jsou také cviky na posílení středu těla, jako vzpor, klik a další různé variace, ve kterých držíte své břicho zatnuté.

Řešení v podobě operace

Jestliže se vám ani po několikatýdenním až měsíčním tréninku nedaří bříško zatáhnout, můžete využít možnosti, kterou nabízí plastická chirurgie. Operaci je vždy nutné zkonzultovat s lékařem. Protože se jedná o zásah do vašeho těla a také do peněženky, můžeme ho doporučit ženám, které už neplánují další miminko. Jinak by se mohlo stát, že by peníze do své postavy investovaly opravdu zbytečně.





Jak se po porodu vrátit do normálního režimu? Jak se po porodu vrátit do normálního režimu?

Řešíte, jak se po porodu vrátit zpět do zajetých kolejí? Pokud jste si v těhotenství myslela, že se vše ihned vrátí do normálního režimu, byla jste určitě na omylu...

Padání vlasů po porodu Padání vlasů po porodu

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy, obzvláště u ženy. Snad každá touží po bujné, husté a kvalitní hřívě nebo alespoň po lesklých a zdravých vlasech. V běžném období se o vlasy dá pečovat různými přípravky, které dnes již dokážou divy.

Šestinedělí Šestinedělí

Šestinedělí je období plné změn, a to především pro novopečenou maminku. Je to stanovené období 6ti týdnů, resp. 42 dnů po porodu, kdy u matky probíhají anatomické a fyziologické změny...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka