facebook
Dobré dopoledne, je neděle 25.8.2019 a svátek slaví Radim

Gravidjóga


Ilustrační fotografie


Jóga jako taková představuje cvičení, které je známé již přes 3000 let a skládá se z původních jogínských technik. Jak už vyplývá ze samotného názvu je gravidjóga cvičení zaměřené pro těhotné ženy. Jednotlivé cvičební polohy jsou uzpůsobeny ženskému tělu v těhotenství. Vždy je však nutné před jakýmkoli cvičením, zohlednit zdravotní stav těhotné ženy, a to po konzultaci s gynekologem.


Cvičení v podobě gravidjógy je během těhotenství velmi prospěšné. Nastávající maminka se naučí správné dýchat, protože jogínské techniky se zaměřují na dechová cvičení a zároveň si posílí a zpevní tělo. Při práci s dechem se těhotná žena naučí vědomě prodýchávat do celého těla s důrazem na dýchání nosem, což posiluje fyzickou kondici. Tyto dovednosti pak následně žena využije během porodu, který by tak mohl být snazší.


Gravidjóga, se kromě dýchání a zpevnění těla, věnuje i protažení, a to zejména problematických partií, které způsobují bolesti, jako je zejména bederní část páteře. Gravidjóga tak může zásadně odpomoci právě od bolestí zad. Vedle toho působí gravidjóga velice příznivě na psychiku ženy.


Nastávající maminky se mnohdy cvičení v podobě gravidjógy obávají a nechtějí jej vyzkoušet s odůvodněním, že před tím nikdy nezkoušeli ani samotou jógu, proto nebude takové cvičení pro ně vhodné. Opak je však pravdou. S gravidjógou lze začít i bez zkušeností z jógy. Dokonce se uvádí, že tuto pohybovou aktivitu může nastávající maminka absolvovat i ve vysokém stupni těhotenství.

Sporty, které můžete se svým bříškem provozovat na podzim Sporty, které můžete se svým bříškem provozovat na podzim

Barevný podzim přímo vybízí ke sportu a cvičení. Ačkoliv se začíná pomalu ochlazovat, mnoho lidí se snaží dohnat to, co přes léto nestihli. V porovnání s letními měsíci je venku čistší vzduch, takže...

Jóga v těhotenství Jóga v těhotenství

Jóga může být velmi prospěšná pro těhotné ženy - pomůže vám dýchat a relaxovat, což vám může pomoci přizpůsobit se fyzické náročnosti těhotenství, porodu a mateřství.

Cvičení v těhotenství – svaly pánevního dna Cvičení v těhotenství – svaly pánevního dna

Spousta žen si myslí, že pohyb v těhotenství může dítěti v bříšku uškodit. Opak je ale pravdou. V tomto období Vám může především předporodní cvičení velmi pomoct a usnadnit samotný porod. Jen je třeba...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka