facebook
Dobré odpoledne, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Je dobré mít pohyb před spaním?


Ilustrační fotografie


Máte večer problémy usnout a ráno se cítíte unavená? Pokud se jako budoucí maminka setkáváte s těmito problémy, určitě vám doporučujeme vyzkoušet pohyb před spaním. Zaměřte se ale na klidnější aktivity, při nichž se příliš nezvýší vaše tepová frekvence. Pamatujte na to, že tepů by mělo být maximálně 140 za minutu. Zároveň není potřeba se večer až tak „nabudit“ jako spíše příjemně unavit.

Zkuste procházku, lehký běh nebo plavání

Ačkoliv se doporučuje věnovat čas pohybovým aktivitám spíše v dopoledních a odpoledních hodinách, je možné, že na ně máte čas až večer nebo vám jen večer více vyhovují. Unaví vás například vhodná kardio aktivita, jakou je běh, plavání nebo procházka. Rozhodně se však nesnažte trhat žádné rekordy. U běhu zvolte pomalý výklus, kterému věnujte maximálně 30 minut svého času. Jestliže s běháním nemáte zkušenosti, určitě vám doporučujeme procházku, kterou můžete podniknout třeba i se svým partnerem nebo s dalšími rodinnými příslušníky. Rovněž máte možnost navštívit bazén, kde se často pořádá i speciální cvičení pro maminky. Pokud ale chodíte pozdě spát, bazénu si pravděpodobně již moc neužijete - obvyklá zavírací doba je totiž kolem 21. hodiny.

Cvičení doma

Jestliže se rozhodnete cvičit doma, můžete do svého večerního harmonogramu zařadit třeba jógu nebo pilates. Takové cvičení vám dopřeje řádné protažení a příjemně vaše svaly unaví. Během něj v nich totiž cítíte jen mírné napětí, rozhodně se nijak nezničíte. V knížkách i na internetu najdete spoustu cviků, které se doporučují budoucím maminkám. Inspirovat se můžete třeba i na nějaká společné hodině cvičení pro těhotné. Pokud cvičíte doma na podlaze, buďte maximálně opatrná. Cvičte naboso, v obuvi nebo ve speciálních protiskluzových ponožkách. Dejte stranou všechny ostré předměty, o které byste se při neopatrném cvičení mohla poranit.

Po cvičení rovnou do postele

Jakmile docvičíte, doporučujeme vám se osprchovat nebo si dát rychlou koupel. Nezapomínejte ani na večeři, kterou by měly tvořit především bílkoviny a sacharidy. Neodbíjejte se jen zeleninou, ale dopřejte si třeba pečivo nebo pár lžic těstovin.

Je dobré spát během dne? Je dobré spát během dne?

Určitě i vy to znáte - na člověka padne únava a usnul by v kteroukoliv denní dobu. Obzvlášť pokud jste těhotná a zároveň máte fyzicky náročnější práci, připravte se na to, že se budete cítit unaveně i během dne.

Spíte s partnerem odděleně? Nedělejte si starosti Spíte s partnerem odděleně? Nedělejte si starosti

Každá ženy si chce v těhotenství maximálně odpočinout. Hlavně v posledních týdnech je dobré nabrat energii na náročné mateřství, ve kterém se ani chvilku nezastaví. Mnoho párů tak přistoupí k odděleným ložnicím. Jaké výhody a...

Vytvořte si harmonické podmínky pro spánek ve své ložnici Vytvořte si harmonické podmínky pro spánek ve své ložnici

Podmínky, které si vytvoříte pro spánek, mohou výrazně ovlivnit jeho kvalitu. Určitě víte, že svou ložnici byste neměla využívat k jiné aktivitě než právě k odpočinku během noci. Vy ani váš partner byste v ní neměli trávit více času, než...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka