facebook
Dobrý podvečer, je neděle 4.12.2022 a svátek slaví Barbora

Donuťte ho, aby byl těhotný s vámi


Ilustrační fotografie


Po oznámení, že jste těhotná, většinou muž reaguje jistou mírou radosti. A na následujících devět měsíců se ujme role líbače vašeho bříška. Někdy, když je to muž obzvláště aktivní, tak vám rostoucí bříško bude jednou za čas promazávat olejíčkem. Víc od něj žádná žena ani nečeká. Což je chyba. Protože toto odsunutí muže na druhou kolej mu dává „právo“ (alespoň z jeho pohledu) na to, aby byl neaktivní i po porodu.


Otec je také rodič

Žena tak musí ustát nejen těhotenství a porod, ale také vychovat z toho kloučka, kterého má po boku, milujícího a všímavého otce. Otce, který se nezalekne dětského pláče, který se nebude štítit přebalování, který se rázně chopí dětských dupaček, stejně jako například televizního ovladače. S grácií a s vrozenou samozřejmostí. Ač si muži uzurpují právo na větší množství odpočinku (snad proto, že jsou váhově těžší), vy jej musíte přeučit.

Blahodárné to bude pro celou rodinu. Na vás nebude padat všechna tíha s dítětem, s domácností. Dítě bude šťastnější, sebevědomější, bude se přirozeněji vyvíjet. A otec dítěte? Ten si dítě zamiluje (vždycky si jej zamiluje o to víc, o kolik víc se o něj stará) a zároveň to vychová i jeho samotného. Být dobrým otcem je mnohem namáhavější, než být dobrou matkou. Žena to v sobě má. Muž to v sobě musí horko těžko hledat.


Jak na to

Už od prvního okamžiku svého muže do všeho zapojujte. A snažte se, aby z toho měl radost, aby cítil, že na něm leží část zodpovědnosti, aby věděl, že být otcem, to je na plný úvazek. Berte ho na ultrazvuk, mluvte s ním o svých pocitech a starostech ohledně těhotenství. Přihlaste ho na rychlokurz péče o dítě pro nastávající otce. Musíte ho seznámit s každodenní prací kolem dítěte a domácnosti. Ale vždy tak, abyste jej neznechutila. Všeho s mírou. Muž potřebuje svou svobodu. Je na vás, abyste mu ji velmi nenápadně začala okrajovat. Protože bude muset svou svobodu částečně odevzdat na oltář lásky k dítěti.

Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti? Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti?

Nečekaně jste otěhotněla a nevíte, co si teď počít. V klidu si vše srovnejte v hlavě, a pak zvažte všechny možnosti, které se vám nabízejí. Tou nejpříznivější je samozřejmě si miminko nechat. Pokud ale například nejste v dlouhodobém...

První návštěva gynekologa po otěhotnění První návštěva gynekologa po otěhotnění

Jste čerstvě těhotná a přemýšlíte, kdy je nejvyšší čas obrátit se na svého gynekologa? Gynekolog může vaše těhotenství potvrdit a poskytnout cenné rady do budoucích několika měsíců. Díky němu získáte potřebnou jistotu.

Jak si oholit nohy a intimní partie Jak si oholit nohy a intimní partie

Holení chloupků v těhotenství představuje nepříjemnou komplikaci pro nejednu maminku. Během prvních měsíců nečiní žádné potíže, ale jak se bříško zvětšuje, začínáte mít problém dohlédnout...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka