facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Sporty, které můžete se svým bříškem provozovat na podzim


Ilustrační fotografie


Barevný podzim přímo vybízí ke sportu a cvičení. Ačkoliv se začíná pomalu ochlazovat, mnoho lidí se snaží dohnat to, co přes léto nestihli. V porovnání s letními měsíci je venku čistší vzduch, takže se i lépe sportuje. Pro budoucí maminky je to období, ve kterém se dá sportovat celkem pohodlně, protože nehrozí přehřátí z horka, ani uklouznutí na namrzlém chodníku.


Chůze, lehký jogging i cyklistika

Chůze nebo běh jsou v těhotenství považovány za bezpečné aktivity. Na procházky můžete chodit klidně i denně a pěkné podzimní počasí k tomu přímo vybízí. Podobně můžete provozovat také běh, pokud už před otěhotněním patříte mezi vášnivé běžkyně. V takovém případě totiž nic nemůžete zkazit.

Jestliže budete běhat, nesnažte se lámat rekordy - jak ty rychlostní, tak ani ty vzdálenostní. Venku buďte maximálně hodinku a hlídejte si svou tepovou frekvenci, která bude o něco nižší než během horkých letních dnů.

V těhotenství je povolená také lehká cyklistika, pokud vašemu bříšku udělá dobře. Na kolo se nezapomeňte teple obléci, jelikož na něm snadněji prochladnete než při chůzi. Dále si dejte pozor na cestu, po jaké jedete a raději upřednostněte zpevněné lesní cesty než úzké nezpevněné pěšinky. Kolo se snadno smekne a vy se pak během okamžiku ocitnete na zemi. Pádem můžete sobě i svému miminku výrazně ublížit.


Cvičení ve fitness centru

Pokud se rozhodnete cvičit doma nebo fitku, máte k tomu na podzim ideální příležitost. Místnosti se již nemusí klimatizovat nebo vytápět jako v zimě, protože je v nich tak akorát na cvičení. Navštivte například hodiny jógy nebo pilates. Výborná jsou také předporodní cvičení, která vás na porod dobře připraví. Zahrnuté cviky se speciálně upravují pro těhotné ženy, které se chystají v brzké době rodit.

Chcete chodit v těhotenství plavat? Na podzim se budete muset z venkovního bazénu přesunout do bazénu krytého, ve kterém by voda měla být příjemně teplá. Chodit plavat můžete sama, se svou kamarádku, s partnerem nebo vyzkoušet třeba i skupinové hodiny aquaaerobiku, které se jistě také skvěle užijete.

 

Plavání v těhotenství Plavání v těhotenství

Plavání je sport oblíbený mezi muži i ženami. Můžete plavat kraul, prsa, znak i motýlka. Při plavání se zahřejete, zapojíte svaly celého těla, skvěle se protáhnete a zároveň zpevníte. Plavání je tedy výhodné opravdu z mnoha úhlů pohledu a je tedy ...

Cvičení v prvním trimestru Cvičení v prvním trimestru

Jestliže byla žena zvyklá cvičit před otěhotněním, neměla by se obávat v tom pokračovat ani v období prvního trimestru. Jsou však určité zásady, které by měla vzít na vědomí, a podle kterých by se měla řídit.

Dechová cvičení Dechová cvičení

Dechová cvičení mají v těhotenství svou nezastupitelnou roli. Můžete se je naučit a trénovat je na skupinových hodinách i se jim věnovat sama doma. K čemu je toto cvičení dobré? Ačkoliv...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka