facebook
Dobrý večer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Zázračná obnova okolí očí díky polynukleotidům


Ilustrační fotografie

Polynukleotidy: Novinka v péči o oční okolí

 

Polynukleotidové techniky představují průlom v oblasti estetické medicíny. Mají mimořádné obnovovací schopnosti a podporují přirozené léčebné procesy organismu. Na rozdíl od konvenčních postupů, jako jsou injekční výplně či botulotoxinové terapie, se polynukleotidová aplikace zaměřuje na interní revitalizaci dermis, což vede k přirozenějším výsledkům. Díky polynukleotidům dochází k výraznému zlepšení v pevnosti a kvalitě kůže, včetně jemné oblasti kolem očí.

 

Více o nové metodě prozrazuje přední dermatoložka z Medicom Clinic, MUDr. Sabina Sellner, Ph.D.

 

 

Co jsou polynukleotidy?

 

Polynukleotidy jsou komplexní molekuly z nukleotidových sekvenčních řetězců, které tvoří základní strukturu DNA a RNA. Jde o složky schopné podporovat tvorbu kolagenu a elastinu, čímž přispívají ke zvýšení pevnosti a pružnosti pokožky. Navíc disponují antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Pomáhají tak s ochranou kůže a podporují její zdravý vzhled.

 

 

Proč jsou polynukleotidy vhodné pro biostimulaci?

  • Hloubková hydratace. Stejně jako kyselina hyaluronová, polynukleotidy umožňují zachovat vlhkost uvnitř v kůži.
  • Zvýšení produkce kolagenu a elastinu. Polynukleotidy stimulují fibroblasty, buňky odpovědné za výrobu těchto zásadních strukturálních proteinů.
  • Obnovovací účinky. Zlepšují procesy léčby kůže, obnovy kožních buněk a snižují zánětlivost.
  • Antioxidační schopnosti. Ochraňují kůži před negativními dopady oxidativního stresu.

 

Aplikace polynukleotidů je metoda založená na vědeckých poznatcích, která využívá tyto látky pro stimulaci obnovy kůže bez zásahu do jejích přirozených rysů. To je klíčové pro zachování autentického vzhledu bez obav z přeplnění (častý jev při nadměrném použití kyseliny hyaluronové).

 

 

Výhody polynukleotidové biostimulace v okolí očí

  • Intenzivní hydratace a výživa ve všech vrstvách kůže
  • Zlepšení kvality, struktury a elasticity pokožky
  • Redukce vrásek
  • Zmírnění tmavých kruhů pod očima
  • Rozjasnění a sjednocení barevného tónu pleti
  • Pozvednutí linie obočí

 

 

 

Postup ošetření

 

Zákrok trvá pouze několik minut, kdy jsou polynukleotidy aplikovány do pokožky v okolí očí pomocí tenké jehly nebo kanyly. Bezprostředně po proceduře mohou být viditelné lehké otoky nebo modřiny. V den ošetření se nedoporučuje nadměrná fyzická námaha, opalování ani saunování. Kromě toho však není po zákroku vyžadovaná žádná speciální rekonvalescence.

 

 

Kolikrát ošetření opakovat?

 

Efekty jsou viditelné ihned po 1. zákroku. K dosažení optimálního výsledku a zářivého vzhledu se ovšem doporučuje proceduru opakovat 2–4× v rozmezí 2–4 týdnů. Pro udržení efektů je vhodné terapii opakovat každých 4–6 měsíců v závislosti na individuálním stavu pleti. Ošetření lze provádět během celého roku.

 

 

Pro koho je ošetření vhodné? A kdo by se mu měl vyhnout?

 

Zákrok je vhodný pro všechny typy pleti – mladší i zralou. Je navíc optimální pro jedince s oslabenou kožní bariérou, citlivou pletí nebo jako preventivní biostimulační ošetření.

 

Nedoporučuje se naopak osobám mladším 18 let, těhotným nebo kojícím ženám, jedincům s autoimunitními onemocněními, aktivní kožní infekcí či zánětem v oblasti aplikace. V případě alergie nebo přecitlivělosti na složky je nutná zvýšená opatrnost kvůli riziku alergických reakcí.

 

 

Další využití polynukleotidů

 

Mimo aplikace v okolí očí najdou polynukleotidy uplatnění i v dalších částech obličeje a těla, kde je žádoucí rychlá regenerace pokožky nebo stimulace tvorby kolagenu a elastinu. Jsou běžně používány pro zlepšení vzhledu obličeje, krku, dekoltu, rukou, těla, vlasů a dalších oblastí, kde přispívají k redukci vrásek, zlepšení textury pokožky a k dosažení mladistvého vzhledu.

 

 

Pokud vás inovativní metoda ošetření očního okolí s pomocí polynukleotidů zaujala, kontaktujte Medicom Clinic a domluvte si osobní konzultaci.

Medicom Clinic nabízí citlivý a individuální přístup. Lékaři s vámi proberou vaše potřeby a společně stanovíte ideální plán ošetření přímo pro vás.

Nechte se hýčkat a dopřejte své pleti péči, kterou si zaslouží.

 

 

Tuky v potravě? Ne všechny jsou špatné Tuky v potravě? Ne všechny jsou špatné

Téměř každá žena alespoň jednou ve svém životě držela nějakou tu „zaručenou“ dietu. Dříve jsme měli za to, že veškeré tuky jsou špatné a zodpovědné za kila navíc, a proto je nutné je z jídelníčku vyřadit.

Naučme se masírovat sami Naučme se masírovat sami

Jednoduchou automasáž zvládnete podle návodu sami doma. Může být velkým pomocníkem po namáhavém dni nebo sportování. Masáže slouží především k uvolnění svalového napětí, stresu či únavě...

Péče o nohy v zimě Péče o nohy v zimě

Ženy o sebe rády pečují, nechávají se hýčkat v kosmetických salónech a chodí na manikúru. Nohy však občas bývají opomíjené a ženy jim nevěnují tolik pozornosti. A přitom jsou nejvíce namáhanou...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka