facebook
Dobré odpoledne, je úterý 20.10.2020 a svátek slaví Brigita

Cvičení ve vodě


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka by měla dát šanci cvičení ve vodě, které je k tělu maximálně šetrné. Ve vodě se totiž můžete uvolnit a lépe se připravit na plánovaný porod. Pokud máte čas a možnosti, nechoďte plavat sama, ale domluvte si konzultaci s trenérem. Ten vám vysvětlí správnou techniku a ukáže, jak byste měla v ideálním případě plavat, aby vaše tělo zvládlo vše bez problémů.

Hlavní výhody cvičení ve vodě

Proč je právě cvičení ve vodě během těhotenství tak moc doporučované? Je to především z důvodu, že se díky fyzikálním vlastnostem vody nezdá tak náročné. Voda totiž nadnáší a tím ulehčí vašemu tělu. Dalším benefitem cvičení je podpora cirkulace krve bez zatížení kardiovaskulárního systému. Pohybem ve vodě si v neposlední řadě zlepšíte psychiku i fyzickou kondici, posílíte svaly pánevního dna i vnitřní hluboké svalstvo, což může vést ke zmírnění bolestí zad a kloubů.

Jak správně cvičit ve vodě

Ve vodě můžete cvičit například s lehkými pěnovými činkami, kterými dosáhnete lepšího uvolnění zádových svalů, zpevníte se a také zlepšíte držení těla. Určitě není vhodné takové cviky provádět ve velké hloubce. Spíše je dobré postavit se do vody, která vám bude sahat přibližně do podpaží.

Vodu můžete také využít k uvolnění kyčlí a třísel. Ve vodě dosáhnete lepšího a také bezbolestného protažení, které většinou na suchu není možné. Navíc ve vodě můžete cvičit i na bříšku, stačí si dát pod sebe nadnášející podložku. Střídají se pohyby rozevírání a zavírání stehen, dále se protáčejí končetiny v kyčelním kloubu. Cvičení ve vodě má rovněž příznivý dopad na dýchání a na kapacitu vašich plic.

Cvičit můžete sama, se svým partnerem i s kamarádkou, která také čeká miminko. Často se pořádají i různé kurzy cvičení ve vodě, a to jak pro budoucí rodičky, tak i pro maminky v šestinedělí. Cviky jsou totiž velmi podobné.

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates

Pilates je cvičení, se kterým můžete zpevnit postavu, dopřát svalům perfektní protažení a také se naučit správně dýchat. Můžete ho doma cvičit sama nebo se rozhodnout pro návštěvu skupinové lekce, což je především ze začátku...

Trénink na porod Trénink na porod

Pokud jste prvorodička, jistě máte obavy, jak bude probíhat porod a zda ho v klidu zvládnete. Existují však různé tipy, díky kterým se můžete na porod lépe připravit...

Pozor na riziko infekce při sportování Pozor na riziko infekce při sportování

Těhotenství klade vyšší nároky na hygienu, kterou byste neměla zanedbávat, ani když se věnujete cvičení. Jelikož se obecně zvyšuje produkce potních a mazových žláz...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka