facebook
Dobré dopoledne, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Chci miminko, ale partner nemá zájem


Ilustrační fotografie


Toužíte po miminku, ale váš partner o jeho pořízení zatím nejeví příliš zájem? Poradíme vám, jak se s takovou situací vypořádat a jak třeba svému příteli/manželovi vnuknout, že už nastal ideální čas na vaše těhotenství. Přece jen biologické hodiny tikají každému z vás a i když si muži dlouhou chtějí užívat svého mládí, pro ženu po třicítce představuje těhotenství už určitá rizika.

Společné plány do budoucna

Už tehdy, když se žena začíná vídat se svým partnerem, by si s ním měla ujasnit své plány do budoucna. Existují muži, kteří netouží po rodině. Pokud vy to máte v hlavě nastavené přesně naopak, určitě je namístě takový vztah přehodnotit. Samozřejmě názory se mohou časem změnit. Pokud se tak ale nestane, hrozí, že oba budete ve vztahu nespokojení a nakonec vám vztah nevydrží. Potom si budete jen vyčítat, že jste mohla trávit svůj čas s někým, kdo o rodinu zájem má.

Kdy je ta správná chvíle

Určitě svému partnerovi neříkejte ze dne na den, že teď hned chcete miminko. Spíše se ho pokuste na tuto situaci připravit. Lehce oťukávejte, jestli i on už si myslí, že je na miminko vhodná doba. Zeptat se samozřejmě můžete i na rovinu, rozhodně to ale nedělejte agresivně. Jestliže zájem zatím nemá, můžete ho zkusit vystavit kontaktu s dětmi. Například si vezměte na hlídání miminko své kamarádky nebo jeďte na návštěvu k příbuzným, kteří již mají nějakou rodinu. Na druhou stranu ale s tímto přístupem riskujete, že děti budou zlobivé a vašeho partnera i minimum chuti plně přejde.

Uvažujte racionálně

Zkuste svému partnerovi racionálně vysvětlit, proč je dobré právě teď založit rodinu. Můžete uvést biologické důvody - například že si chcete pořídit dítko, dokud jste mladá nebo naopak, že máte obavy, aby se vám ještě za pár let podařilo otěhotnět. Kolem sebe často potkáváme ženy, které mají s otěhotněním problém. Rozhodně by pak byla škoda skončit bez miminka nebo vše řešit problematicky, pokud po něm teď toužíte. Samozřejmě je potřeba zamyslet se i nad finanční stránkou věci a zauvažovat nad tím, zda si ratolest můžete aktuálně dovolit. Hraje zde roli třeba i výše platu vašeho partnera nebo mateřská, na kterou byste měla eventuálně nárok.

Jak se připravit na druhé miminko? Jak se připravit na druhé miminko?

Pokud plánujete početnou rodinu, tak než se nadějete, očekáváte druhé dítko. Každá maminka, která byla z prvního těhotenství nesvá a třeba i vystresovaná, bere to druhé už více v pohodě.

Jaký může mít psychika vliv na otěhotnění Jaký může mít psychika vliv na otěhotnění

Když se žena snaží otěhotnět, je dobrý fyzický stav obou partnerů velmi důležitý. Pokud se ale páru dlouho nedaří zplodit potomka, navštěvují lékaře, zkouší všechny možné „zaručené“ metody a výsledkem často bývá vyčerpání a stres.

Co čeká muže při umělém oplodnění Co čeká muže při umělém oplodnění

Ženy jsou zpravidla velmi dobře informovány od svého gynekologa, co je čeká v případě, že nastalou nemožnost otěhotnět budou řešit cestou umělého oplodnění. Tento proces však nepodstupují samy, ale zapojen je i jejich partner.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka