facebook
Dobrý večer, je čtvrtek 29.2.2024 a svátek slaví Bedřich

Chci miminko, ale partner nemá zájem


Ilustrační fotografie


Toužíte po miminku, ale váš partner o jeho pořízení zatím nejeví příliš zájem? Poradíme vám, jak se s takovou situací vypořádat a jak třeba svému příteli/manželovi vnuknout, že už nastal ideální čas na vaše těhotenství. Přece jen biologické hodiny tikají každému z vás a i když si muži dlouhou chtějí užívat svého mládí, pro ženu po třicítce představuje těhotenství už určitá rizika.

Společné plány do budoucna

Už tehdy, když se žena začíná vídat se svým partnerem, by si s ním měla ujasnit své plány do budoucna. Existují muži, kteří netouží po rodině. Pokud vy to máte v hlavě nastavené přesně naopak, určitě je namístě takový vztah přehodnotit. Samozřejmě názory se mohou časem změnit. Pokud se tak ale nestane, hrozí, že oba budete ve vztahu nespokojení a nakonec vám vztah nevydrží. Potom si budete jen vyčítat, že jste mohla trávit svůj čas s někým, kdo o rodinu zájem má.

Kdy je ta správná chvíle

Určitě svému partnerovi neříkejte ze dne na den, že teď hned chcete miminko. Spíše se ho pokuste na tuto situaci připravit. Lehce oťukávejte, jestli i on už si myslí, že je na miminko vhodná doba. Zeptat se samozřejmě můžete i na rovinu, rozhodně to ale nedělejte agresivně. Jestliže zájem zatím nemá, můžete ho zkusit vystavit kontaktu s dětmi. Například si vezměte na hlídání miminko své kamarádky nebo jeďte na návštěvu k příbuzným, kteří již mají nějakou rodinu. Na druhou stranu ale s tímto přístupem riskujete, že děti budou zlobivé a vašeho partnera i minimum chuti plně přejde.

Uvažujte racionálně

Zkuste svému partnerovi racionálně vysvětlit, proč je dobré právě teď založit rodinu. Můžete uvést biologické důvody - například že si chcete pořídit dítko, dokud jste mladá nebo naopak, že máte obavy, aby se vám ještě za pár let podařilo otěhotnět. Kolem sebe často potkáváme ženy, které mají s otěhotněním problém. Rozhodně by pak byla škoda skončit bez miminka nebo vše řešit problematicky, pokud po něm teď toužíte. Samozřejmě je potřeba zamyslet se i nad finanční stránkou věci a zauvažovat nad tím, zda si ratolest můžete aktuálně dovolit. Hraje zde roli třeba i výše platu vašeho partnera nebo mateřská, na kterou byste měla eventuálně nárok.

Mužská neplodnost Mužská neplodnost

Poruchy reprodukce u mužů souvisí nejvíce s funkční kvalitou spermií, což je i logické vzhledem k tomu, že právě spermie stojí za oplodněním vajíčka. Drtivou většinu případů neplodnosti u mužů tvoří nějaká porucha spermiogramu ...

Duphaston Duphaston

Duphaston je léčivý přípravek obsahující hormon zvaný dydrogesteron, který má stejný účinek jako progesteron, ženský pohlavní hormon ovlivňující druhou fázi menstruačního cyklu, především...

Cvičení v TRX pro těhotné Cvičení v TRX pro těhotné

Každá budoucí maminka, která je zvyklá cvičit, by na pohyb ve svém těhotenství rozhodně neměla zapomínat. Dobré je se zaměřit na aktivity ve volnějším tempu, jako je třeba chůze, klus nebo plavání.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka