facebook
Dobré dopoledne, je úterý 21.3.2023 a svátek slaví Radek

Chci miminko, ale partner nemá zájem


Ilustrační fotografie


Toužíte po miminku, ale váš partner o jeho pořízení zatím nejeví příliš zájem? Poradíme vám, jak se s takovou situací vypořádat a jak třeba svému příteli/manželovi vnuknout, že už nastal ideální čas na vaše těhotenství. Přece jen biologické hodiny tikají každému z vás a i když si muži dlouhou chtějí užívat svého mládí, pro ženu po třicítce představuje těhotenství už určitá rizika.

Společné plány do budoucna

Už tehdy, když se žena začíná vídat se svým partnerem, by si s ním měla ujasnit své plány do budoucna. Existují muži, kteří netouží po rodině. Pokud vy to máte v hlavě nastavené přesně naopak, určitě je namístě takový vztah přehodnotit. Samozřejmě názory se mohou časem změnit. Pokud se tak ale nestane, hrozí, že oba budete ve vztahu nespokojení a nakonec vám vztah nevydrží. Potom si budete jen vyčítat, že jste mohla trávit svůj čas s někým, kdo o rodinu zájem má.

Kdy je ta správná chvíle

Určitě svému partnerovi neříkejte ze dne na den, že teď hned chcete miminko. Spíše se ho pokuste na tuto situaci připravit. Lehce oťukávejte, jestli i on už si myslí, že je na miminko vhodná doba. Zeptat se samozřejmě můžete i na rovinu, rozhodně to ale nedělejte agresivně. Jestliže zájem zatím nemá, můžete ho zkusit vystavit kontaktu s dětmi. Například si vezměte na hlídání miminko své kamarádky nebo jeďte na návštěvu k příbuzným, kteří již mají nějakou rodinu. Na druhou stranu ale s tímto přístupem riskujete, že děti budou zlobivé a vašeho partnera i minimum chuti plně přejde.

Uvažujte racionálně

Zkuste svému partnerovi racionálně vysvětlit, proč je dobré právě teď založit rodinu. Můžete uvést biologické důvody - například že si chcete pořídit dítko, dokud jste mladá nebo naopak, že máte obavy, aby se vám ještě za pár let podařilo otěhotnět. Kolem sebe často potkáváme ženy, které mají s otěhotněním problém. Rozhodně by pak byla škoda skončit bez miminka nebo vše řešit problematicky, pokud po něm teď toužíte. Samozřejmě je potřeba zamyslet se i nad finanční stránkou věci a zauvažovat nad tím, zda si ratolest můžete aktuálně dovolit. Hraje zde roli třeba i výše platu vašeho partnera nebo mateřská, na kterou byste měla eventuálně nárok.

Když dítě porodí jiná žena Když dítě porodí jiná žena

Někdy není jiná možnost, než podstoupit náhradní mateřství. Pátráte po vhodných ženách na odnošení Vašeho dítěte a když ji najdete, čekáte a těšíte se celých devět měsíců. Jen s tím rozdílem, že Vaše miminko porodí jiná žena.

10 tipů, jak nejsnadněji počít dítě 10 tipů, jak nejsnadněji počít dítě

Mnoho žen má problémy s otěhotněním, snaha počít miminko se může rovnat nekonečnému příběhu a partnery toho nelehké období může výrazně poznamenat.

Syndrom polycystických ovarií Syndrom polycystických ovarií

Syndrom polycystických ovarií neboli Stein-Leventhalův syndrom je jedním z nejčastějších endokrinních onemocnění žen a dost často také stojí za neplodností. Při tomto onemocnění vznikají na vaječnících ženy drobné i větší cystičky...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka