facebook
Příjemnou noc, je středa 14.4.2021 a svátek slaví Vincenc

Jaké boty nosit v těhotenství


Ilustrační fotografie


Výběr obuvi v těhotenství je opravdový oříšek. Neměla byste nosit vysoké podpatky, žabky ani baleríny. Navíc v pokročilým fázích těhotenství nepřicházejí v úvahu ani šněrovací boty, jelikož si je sama jen těžko zavážete. Přinášíme vám několik tipů na kvalitní obuv pro každé roční období. Jaké boty nosit na jaře a v létě? Po kterých botách sáhnout v zimě a na podzim?

Boty na jaro a léto

Na jaro jsou ideální sportovní tenisky nebo moderní oxfordky. Dbejte na to, abyste měla v botě dostatek prostoru. A pro hygieničnost zvolte prodyšnou vložku. Boty s uzavřenou špičkou mohou být velmi pohodlné a také teplé. Na léto jsou jistě lepší volbou otevřené páskové boty, které zároveň slouží jako prevence proti otékajícím kotníkům. Dobré je, když můžete boty libovolně přizpůsobit svým potřebám. Nejsou nazouvací, ale mají zapínání na dírky nebo na suchý zip. Letní bota by neměla být ani příliš široká, aby vám dobře seděla na noze a neklouzala. Musí být pohodlná, jelikož se v tomto náročnějším období určitě nechcete trápit s nepříjemnými puchýři.

Boty na podzim a zimu

Na podzim a v zimě sáhněte po kotníkových botách nebo po vyšších kozačkách volnějšího střihu. Místo vysokého podpatku zvolte jednoduchý nižší klínek - ideálně stabilní, do třech centimetrů výšky. Při koupi bot se zaměřte také na jejich podrážku. Pokud bude hladká, pravděpodobně se vám lehce smekne a vy si během zimní námrazy snadno ublížíte. Vybírejte tedy boty, které mají alespoň minimální vzorek. Na podzim a v zimě je důležité držet v teple kotníky a šlachy. Jestliže vám je zima na nohy, oblékněte si hřejivé ponožky nebo punčocháče.

Obecné tipy pro výběr bot

Snažte se kupovat boty jen z přírodních materiálů. Ideální je textil a kůže. Textil je jednoduchý, snadno se udržuje a není problém boty vyprat, pokud si je umažete. Kožené boty vyžadují o něco více péče. Na druhou stranu ale skvěle drží, pěkně vypadají a jsou většinou velmi pohodlné i na delší procházky. Oba materiály jsou prodyšné a dokonale odvádějí pot.

Vyvarujte se zcela plochým botám, které obecně nejsou pro naše nohy zdravé. V těhotenství navíc přiberete třeba i 15 kilo a vaše nohy všechnu tuto váhu budou muset nově unést. Rovněž kalkulujte s tím, že se vaše noha může v posledním trimestru o kousek zvětšit. Úspěch se skrývá i ve výběru ponožek. Jestliže zvolíte ponožky, které vás budou škrtit nebo sáhnete po příliš volných ponožkách, které se budou shrnovat, nezachrání vás ani dokonale padnoucí boty.

Vtipná těhotenská trička – udržte si veselou mysl Vtipná těhotenská trička – udržte si veselou mysl

Každá žena chce vypadat dobře i v průběhu těhotenství. V tomto období je ovšem také důležitý humor, a to jak pro nastávající maminky, tak pro dítě. Těhotenská trička s potiskem přitom řeší oba tyto aspekty zároveň!

Ideální noční prádlo pro těhotenství a mateřství Ideální noční prádlo pro těhotenství a mateřství

Výběr nočního prádla v těhotenství a mateřství určitě nepodceňujte. Jako budoucí i novopečená maminka byste se totiž měla cítit vždy maximálně pohodlně. Dopřejte si komfort v kvalitním střihu a v materiálech, které budou...

Těhotenské kalhoty Těhotenské kalhoty

Těhotenské kalhoty jsou k dostání v celé škále střihů, barev a z mnoha materiálů. Jejich výběr tak rozhodně nepodceňujte. Běžné kalhoty, které vám visí doma ve skříni, jsou pro období těhotenství vesměs zcela nevhodné.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka