facebook
Dobré dopoledne, je středa 6.7.2022 a svátek slaví Státní svátek - Mistr Jan Hus

Jaké boty nosit v těhotenství


Ilustrační fotografie


Výběr obuvi v těhotenství je opravdový oříšek. Neměla byste nosit vysoké podpatky, žabky ani baleríny. Navíc v pokročilým fázích těhotenství nepřicházejí v úvahu ani šněrovací boty, jelikož si je sama jen těžko zavážete. Přinášíme vám několik tipů na kvalitní obuv pro každé roční období. Jaké boty nosit na jaře a v létě? Po kterých botách sáhnout v zimě a na podzim?

Boty na jaro a léto

Na jaro jsou ideální sportovní tenisky nebo moderní oxfordky. Dbejte na to, abyste měla v botě dostatek prostoru. A pro hygieničnost zvolte prodyšnou vložku. Boty s uzavřenou špičkou mohou být velmi pohodlné a také teplé. Na léto jsou jistě lepší volbou otevřené páskové boty, které zároveň slouží jako prevence proti otékajícím kotníkům. Dobré je, když můžete boty libovolně přizpůsobit svým potřebám. Nejsou nazouvací, ale mají zapínání na dírky nebo na suchý zip. Letní bota by neměla být ani příliš široká, aby vám dobře seděla na noze a neklouzala. Musí být pohodlná, jelikož se v tomto náročnějším období určitě nechcete trápit s nepříjemnými puchýři.

Boty na podzim a zimu

Na podzim a v zimě sáhněte po kotníkových botách nebo po vyšších kozačkách volnějšího střihu. Místo vysokého podpatku zvolte jednoduchý nižší klínek - ideálně stabilní, do třech centimetrů výšky. Při koupi bot se zaměřte také na jejich podrážku. Pokud bude hladká, pravděpodobně se vám lehce smekne a vy si během zimní námrazy snadno ublížíte. Vybírejte tedy boty, které mají alespoň minimální vzorek. Na podzim a v zimě je důležité držet v teple kotníky a šlachy. Jestliže vám je zima na nohy, oblékněte si hřejivé ponožky nebo punčocháče.

Obecné tipy pro výběr bot

Snažte se kupovat boty jen z přírodních materiálů. Ideální je textil a kůže. Textil je jednoduchý, snadno se udržuje a není problém boty vyprat, pokud si je umažete. Kožené boty vyžadují o něco více péče. Na druhou stranu ale skvěle drží, pěkně vypadají a jsou většinou velmi pohodlné i na delší procházky. Oba materiály jsou prodyšné a dokonale odvádějí pot.

Vyvarujte se zcela plochým botám, které obecně nejsou pro naše nohy zdravé. V těhotenství navíc přiberete třeba i 15 kilo a vaše nohy všechnu tuto váhu budou muset nově unést. Rovněž kalkulujte s tím, že se vaše noha může v posledním trimestru o kousek zvětšit. Úspěch se skrývá i ve výběru ponožek. Jestliže zvolíte ponožky, které vás budou škrtit nebo sáhnete po příliš volných ponožkách, které se budou shrnovat, nezachrání vás ani dokonale padnoucí boty.

Těhotenská letní móda Těhotenská letní móda

Každá žena se ráda a obléká a chce se ve svém oblečení vždy cítit dobře a přitažlivě a to i v období očekávání. S přibývajícími měsíci a rostoucím bříškem musí každá budoucí maminka trochu obměňovat šatník a přizpůsobit ho svým momentálním ...

Těhotenské oblečení je také móda Těhotenské oblečení je také móda

Udělala jste si těhotenský test, který vám prozradil, že příštích devět měsíců budete pod srdcem nosit své dítě? Radostná zpráva, kterou už protentokrát nemůžete zapít něčím ostřejším, protože ...

Těhotenské spodní prádlo Těhotenské spodní prádlo

Budoucí maminka by měla nakupovat oblečení nejen pro svého chlapečka či pro svou holčičku, ale i pro sebe. Postava v těhotenství se mění a každá žena se chce ve svém těle cítit dobře. Maximálního komfortu většinou dosáhnete jen s kvalitním ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka