facebook
Dobrý podvečer, je úterý 13.4.2021 a svátek slaví Aleš

Jak se připravit na druhé miminko?


Ilustrační fotografie


Pokud plánujete početnou rodinu, tak než se nadějete, očekáváte druhé dítko. Každá maminka, která byla z prvního těhotenství nesvá a třeba i vystresovaná, bere to druhé už více v pohodě. Víte, na co se připravit a jak vše zařídit, abyste to bez problémů zvládla. I tak ale vyvstává otázka, je druhé těhotenství opravdu jednodušší než to první? Nebo naopak může být i náročnější?


Druhé těhotenství už není tolik emotivní

Druhorodičky na rozdíl od prvorodiček své těhotenství už neprožívají s tak velkými emocemi. Už si těhotenstvím jednou prošly, takže tato zkušenost pro ně není úplně nová. Také mají doma už jednoho novorozence, který vyžaduje jejich pozornost, takže zaměřit se na odpočinek a více relaxovat může být nejen složitější, ale přímo nereálné. Obzvlášť pokud máte děti brzy po sobě (například jak bývá tradičně zvykem - po dvou až třech letech), smiřte se s tím, že první dítko bude vyžadovat tolik pozornosti, že se ani v těhotenství nezastavíte.


Větší stres a shon

Navíc druhorodičky už nebývají tak opečovávané svými blízkými a často se stává, že budoucí maminka, která čeká už druhého potomka, je na vše sama. Proto se určitě nebojte přihlásit o slovo a požádat o pomoc svého partnera nebo rodinu, když něco nebudete zvládat.

Také zároveň co vám roste bříško obřích rozměrů, musíte tlačit a zvedat kočárek, což rovněž není nic příjemného. Nejedna maminka v této době propadá depresím a obavám, jak vše bude po porodu zvládat, jak děti s partnerem uživí nebo zda bude mít čas i na svou osobní realizaci (ať už na práci nebo na koníčky ve volném čase).


Druhé dítě až s odstupem času

Pokud počkáte, až vám první dítko odroste a až pak si pořídíte druhého miminko, může to pro vás být výhodné i naopak. Výhodné to je z toho důvodu, že první dítko už můžete zaúkolovat nějakými domácími pracemi a to vám tak ulehčí s vaší péčí o domácnost. Na druhou stranu, pokud ale máte první dítě třeba až ve 30 letech a i s druhým budete čekat, oddalujete si klid ve zralém věku a také se můžete snadno ocitnout v rizikovém těhotenství, protože, přiznejme si, porod po třicítce sebou už nese určitá rizika, o kterých ale maminky, co dlouho čekaly, nerady slyší.

Druhé dítě – kdy je ten správný čas? Druhé dítě – kdy je ten správný čas?

Často se stává, že jen maminka porodí jedno miminko, už by měla nejradši další. Nastává však otázka, kdy je ten správný čas a ideální věkový rozdíl mezi sourozenci. Každý odborník na to má jiný názor, ale většina se shoduje...

Použití akupunktury při neplodnosti Použití akupunktury při neplodnosti

Neplodnost je v dnešní době velice častou překážkou na cestě k založení rodiny. Příčin neplodnosti může být celá řada a mohou být jak na straně ženy, tak i muže. S ohledem na to není možné stanovit jeden jediný a jednoznačný...

Když dítě porodí jiná žena Když dítě porodí jiná žena

Někdy není jiná možnost, než podstoupit náhradní mateřství. Pátráte po vhodných ženách na odnošení Vašeho dítěte a když ji najdete, čekáte a těšíte se celých devět měsíců. Jen s tím rozdílem, že Vaše miminko porodí jiná žena.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka