facebook
Příjemnou noc, je neděle 25.8.2019 a svátek slaví Radim

Jaké otázky si ujasnit při plánování miminka


Ilustrační fotografie


Plánování miminka je běh na dlouhou trať. Ano, někteří se rozhodnou spontánně a vše řeší až v průběhu těhotenství. Jiná maminka zase otěhotní nečekaně a nemá tedy čas nic moc rozmýšlet. Pokud ale se svým partnerem začínáte plánovat rodinu, je určitě dobré zohlednit všechny aspekty. Do plánování svého muže určitě zahrňte. Ačkoliv je potřeba si ujasnit několik skutečností, které se týkají i vás samotné.

Jak je na tom váš finanční rozpočet?

První otázka, která mnoha rodičům přichází na mysl, se týká rodinného rozpočtu. Miminko byste rozhodně měli zvládnout uživit. Pokud už teď bojujete s existenčními problémy, určitě stojí zato celou situaci přehodnotit. Jestliže ale jste schopni měsíčně uložit nějaké úspory, mateřství se bát nemusíte. Pravděpodobně si během něj zvládnete utáhnout svůj opasek. Zároveň možná budete moci počítat s pomocí ze svého okolí. Předem si spočítejte, na jakou mateřskou máte nárok a efektivně si rozložte výši rodičovského příspěvku.

Jak přizpůsobit své návyky?

Tělo ženy během těhotenství prochází mnoha změnami, které se samozřejmě budou týkat i vás. V těhotenství můžete dále chodit do práce, pokud není rizikového charakteru. Dále můžete cvičit, jestliže to neohrožuje vaše dítko. Měla byste se vyhnout kouření, konzumaci alkoholu i vybraným potravinám. Ne pro každou maminku jsou tyto změny jednoduché. Určitě vám tedy doporučujeme předem nastudovat nějaké informace o těhotenství a mateřství a připravit se na to, co budete muset ve svém režimu pozměnit.

Co vše pořídit s předstihem?

Miminko vyžaduje náklady nejen až během života, ale také před porodem. Určitě se vyplatí sehnat si postýlku a kočárek, dále nějaké základní oblečení a vybavení. Vše, co budete potřebovat, opět zjistíte na internetu nebo i z chytrých knížek. Do tohoto kroku můžete zapojit celou svou rodinu. Budoucí babičky velmi rády často kupují svým budoucím vnoučátkům různé hračky, oblečky a další nezbytnosti. V tomto kroku můžete tedy i dobře ušetřit.

S plánováním mateřství to rozhodně doporučujeme nepřehánět. Snažte se v těhotenství spíše uvolnit a maximálně si užívat odpočinku, o který po porodu bude rozhodně velká nouze.

Bolestivá ovulace Bolestivá ovulace

Bolestivá ovulace je často diskutovaným tématem a představuje tak problém pro mnoho žen. Tato nepříjemná bolest se objevuje zhruba od 12. do 16. dne menstruačního cyklu, tedy přímo když je tělo ve fázi ovulace.

Ovulační cyklus Ovulační cyklus

Ovulační cyklus je široký pojem, který v sobě spojuje dva různé cykly. Prvním z nich je cyklus menstruační, který trvá v ideálním případě 28 dní a na jehož začátku přichází menstruace. Druhým cyklem je cyklus ovariální, který sleduje...

Ovulační kalendář Ovulační kalendář

Jestliže chcete sledovat své plodné a neplodné dny, můžete využívat ovulační kalendář. Na internetu najdete několik kalkulátorů, které vám tyto dny pohodlně spočítají - s ohledem na první den menstruace, délku menstruace a trvání cyklu.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka