facebook
Dobré ráno, je středa 6.7.2022 a svátek slaví Státní svátek - Mistr Jan Hus

I cesta autobusem může být příjemná


Ilustrační fotografie


Plánujete v těhotenství cestu autobusem a už teď se jí děsíte? Autobus je jedním z nejméně komfortních dopravních prostředků. Pokud ale nemáte jinou možnost, určitě to zvládnete. Cestování se pokuste vyhnout v posledním trimestru, kdy je bříško už hodně velké a vy byste mohla mít problém se vejít na své místo. Zda vám dělá či nedělá taková jízda dobře si můžete vyzkoušet například v městské hromadné dopravě, kterou ve většině větších měst řeší autobusy a trolejbusy.

Na dlouhou cestu bezpečně

Pokud se chystáte projet křížem krážem celou republiku nebo podniknout výlet do zahraničí, určitě si vyberte pro svou cestu autobus vybavený bezpečnostními pásy. v autobusech se obvykle přetahují pouze přes břicho (ve vašem případě pod bříškem). Pás mějte připnutý po celou dobu. Výrazně tím minimalizujete možnost svého zranění během cesty, kdyby se náhodou stala dopravní nehoda. Všechny důležité věci mějte při sobě, abyste během jízdy musela co nejméně vstávat. Pokud se zvednete neopatrně, hrozí, že se vám třeba zamotá hlava a vy spadnete, čímž ohrozíte své miminko v bříšku.

Ideální autobus s toaletou

Když vyrážíte na cestu, vybírejte si autobusy, které jsou vybavené toaletou. Jestliže cesta trvá déle než 4,5 hodiny, řidič by si měl dát přestávku. Zaprvé není jisté, zda vy tak dlouho vydržíte bez toalety a zadruhé záchody na nádražích (kde tato přestávka většinou probíhá) nejsou příliš čisté. Jestliže budete cestovat autobusem s WC, můžete si odskočit kdykoliv během cesty. Na vaši žádost o zastavení a odskočení si jen málokterý řidič vyhoví.

Dostatek jídla, pití a maximální komfort

Vyberte si v autobuse takové místo, kde na vás nebude přímo svítit slunce. Jestliže na výběr nemáte, využijte zatahovací záclonky. Ideální je také místo, které se nachází u okénka. Pokud se vám totiž během jízdy udělá nevolno (což je v přeplněném a zadýchaném autobuse možné), budete si moci pohodlně vyvětrat, aniž byste musela někomu říkat.

Mějte vždy při ruce lahev s pitnou vodou a svačinku (i pokud cestujete kratší dobu). Nikdy totiž nevíte, kdy vás přepadne hlad. Navíc byste měla jíst každé dvě až tři hodiny, i pokud hlad zrovna necítíte.

Těhotenství a cesta letadlem Těhotenství a cesta letadlem

Vlna letních dovolených je v plném proudu a tak možná i ve vaší hlavě se objevila otázka – můžu jako nastávající maminka letět někam za sluncem a koupáním? Otázku rizik spojených s opalováním se a koupáním ve všemožných vodních ...

Cestování v těhotenství Cestování v těhotenství - jaké dopravní prostředky jsou nejvhodnější

Jestliže se chystáte na cesty s bříškem, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jaký dopravní prostředek je nejvhodnější. Devět měsíců je celkem dlouhá doba a každá maminka chce určitě vyrazit do města, za rodiči nebo třeba ...

Nevolnosti při cestování Nevolnosti při cestování

Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka