facebook
Dobré poledne, je středa 17.1.2018 a svátek slaví Vladislav

Co sebou brát na cesty


Ilustrační fotografie


Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní telefon, kterým si budete moci v případě komplikací zavolat první pomoc. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Jako těhotná bez mobilu nedělejte ani krok ze svého domu - například i když jdete na procházku do přírody, měl by být stále po ruce.

Dostatek jídla a pití

Připravte se, možná budete častěji pociťovat hlad než dříve. V průběhu těhotenství by se váš denní příjem měl zvýšit přibližně o 300 kcal, což je jedna větší svačinka. Jezte zhruba po dvou až třech hodinách. Rozhodně se zbytečně nevystavujte pocitům hladu, které mohou vést až k malátnosti, mdlobám nebo k únavě. Vždy ve své kabelce noste malou sušenku, bonbon nebo kousek ovoce, kterým v případě potřeby doplníte cukr. Pijte hlavně obyčejnou neperlivou vodu. Pokud se chystáte na cestu autem, vlakem nebo autobusem, vybavte se lahví už doma. Na nádraží na ni můžete zapomenout nebo ji nemusejí mít v obchodě.

Těhotenský průkaz

Důležitá je také těhotenská průkazka, kterou od svého doktora dostanete zhruba v 10. až ve 12. týdnu těhotenství. Do ní se zaznamenávají všechny důležité informace o vás a vašich vyšetřeních. Rozhodně na ni tedy nezapomínejte. V případě komplikací může být tato průkazka užitečným pomocníkem.

Papírové kapesníčky

Tím, jak se vám zvětšuje bříško, začíná více tlačit na váš močový měchýř. Může se tedy stát, že si dojdete na záchod a za půl hodinky budete potřebovat znova. Vybavte se tedy zásobou papírových kapesníčků. Ve vlacích často nebývá toaletní papír ani ubrousky, tak ať si můžete odskočit v klidu a pohodlně.

Důležitou kosmetiku

Některé ženy trápí v těhotenství extrémně suchá pokožka, jiným se zase pleť až příliš mastí. Určitě neodcházejte z domu bez svého oblíbeného krému nebo třeba bez balzámu na rty. Tím, že kůži včas ošetříte, zabráníte jejím prasklinám nebo i akné. Tyčinka na rty vás zase ochrání od prasklých koutků, které mohou být velmi nepříjemné.Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Jezdit na kole i v těhotenství? Jezdit na kole i v těhotenství?

Jste zvyklá jezdit do práce, do města nebo na nákupy na kole? Zjistila jste však, že jste těhotná a teď řešíte, zda své kolo musíte odložit do garáže nebo zda je možné v jízdě na něm i nadále pokračovat?

Řízení auta v těhotenství Řízení auta v těhotenství

Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka