facebook
Dobré ráno, je středa 16.1.2019 a svátek slaví Drahoslav

Co sebou brát na cesty


Ilustrační fotografie


Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní telefon, kterým si budete moci v případě komplikací zavolat první pomoc. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Jako těhotná bez mobilu nedělejte ani krok ze svého domu - například i když jdete na procházku do přírody, měl by být stále po ruce.

Dostatek jídla a pití

Připravte se, možná budete častěji pociťovat hlad než dříve. V průběhu těhotenství by se váš denní příjem měl zvýšit přibližně o 300 kcal, což je jedna větší svačinka. Jezte zhruba po dvou až třech hodinách. Rozhodně se zbytečně nevystavujte pocitům hladu, které mohou vést až k malátnosti, mdlobám nebo k únavě. Vždy ve své kabelce noste malou sušenku, bonbon nebo kousek ovoce, kterým v případě potřeby doplníte cukr. Pijte hlavně obyčejnou neperlivou vodu. Pokud se chystáte na cestu autem, vlakem nebo autobusem, vybavte se lahví už doma. Na nádraží na ni můžete zapomenout nebo ji nemusejí mít v obchodě.

Těhotenský průkaz

Důležitá je také těhotenská průkazka, kterou od svého doktora dostanete zhruba v 10. až ve 12. týdnu těhotenství. Do ní se zaznamenávají všechny důležité informace o vás a vašich vyšetřeních. Rozhodně na ni tedy nezapomínejte. V případě komplikací může být tato průkazka užitečným pomocníkem.

Papírové kapesníčky

Tím, jak se vám zvětšuje bříško, začíná více tlačit na váš močový měchýř. Může se tedy stát, že si dojdete na záchod a za půl hodinky budete potřebovat znova. Vybavte se tedy zásobou papírových kapesníčků. Ve vlacích často nebývá toaletní papír ani ubrousky, tak ať si můžete odskočit v klidu a pohodlně.

Důležitou kosmetiku

Některé ženy trápí v těhotenství extrémně suchá pokožka, jiným se zase pleť až příliš mastí. Určitě neodcházejte z domu bez svého oblíbeného krému nebo třeba bez balzámu na rty. Tím, že kůži včas ošetříte, zabráníte jejím prasklinám nebo i akné. Tyčinka na rty vás zase ochrání od prasklých koutků, které mohou být velmi nepříjemné.

Dovolená na horách Dovolená na horách

Plánujete dovolenou na horách a náhle jste otěhotněla? Váháte tedy, zda přece jen vyrazit nebo celou akci raději zrušit? Máme pro vás pár tipů, se kterými zvládnete pobyt i v náročnějším prostředí, než jaké máte doma.

Cestovní pojištění Cestovní pojištění

Chystáte se na cestu do zahraničí? Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, neměla byste zapomenout na sjednání cestovního pojištění. To, které je určené speciálně pro těhotné, mnoho...

Jak cestovat autem Jak cestovat autem

Auto je považováno za jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků. Cestování autem v těhotenství většinou nepředstavuje žádný problém. Můžete cestovat v prvním i v posledním týdnu vaší gravidity. Ačkoliv auto přináší...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka