facebook
Příjemnou noc, je středa 24.1.2018 a svátek slaví Miloš

Jak cestovat autem


Ilustrační fotografie


Auto je považováno za jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků. Cestování autem v těhotenství většinou nepředstavuje žádný problém. Můžete cestovat v prvním i v posledním týdnu vaší gravidity. Ačkoliv auto přináší mnoho výhod, může se stát, že i tak vám cestování ním bude nepříjemné a na delší trasy zvolíte raději jiný dopravní prostředek. V tomto článku se dozvíte něco o bezpečnosti, výhodách a také nevýhodách jízdy autem v těhotenství.

Výhody cestování v autě

Ať už jedete jako řidič nebo jako spolucestující, většinou máte kontrolu nad cestou. V případě potřeby může auto zastavit a vy se můžete projít nebo se nadýchat čerstvého vzduchu. Ani náhlá potřeba jít na záchod není žádný problém. Pokud sedíte na předním sedadle, můžete si navíc dopřát dostatek prostoru pro své nohy i bříško. Sedadlo máte možnost sklopit či narovnat podle svých představ.

Nevýhody cestování autem

Jestliže dlouhodobě sedíte na jednom místě, mohou se vám tvořit krevní sraženiny. I pokud tedy nemáte chuť, alespoň jednou za hodinku vstaňte a běžte se protáhnout. Dejte si také pozor na ježdění po špatných cestách. Různé díry a výmoly na silnicích vyvolávající otřesy rozhodně nebudou ničím příjemným pro vaše bříško. Pokud v autě běžně trpíte nevolností, vyhněte se úsekům se zvlněnou vozovkou plnou zatáček. Další riziko představují vysoké teploty, obzvlášť během léta, a tedy i přehřátí organismu. Proto tedy vždy větrejte nebo používejte klimatizaci.

Těhotná žena jako řidička

Těhotné ženy samozřejmě mohou řídit. Pokud to však není nutné, v pozdějších týdnech těhotenství se řízení již vyhněte. Testy prokázaly, že těhotenství zpomaluje reakce na dopravní situaci. Případná dopravní nehoda by mohla mít pro vás i pro dítě katastrofální následky. V pokročilém těhotenství rovněž hrozí riziko kontrakcí. Proto jezděte spíše pomaleji a obezřetně, abyste mohla v případě potřeby zastavit. Nezapomínejte ani na bezpečnostní pás, jehož spodní část vždy ukládejte až pod své bříško. Miminko tak bude mít i během cesty dostatek místa.Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Jezdit na kole i v těhotenství? Jezdit na kole i v těhotenství?

Jste zvyklá jezdit do práce, do města nebo na nákupy na kole? Zjistila jste však, že jste těhotná a teď řešíte, zda své kolo musíte odložit do garáže nebo zda je možné v jízdě na něm i nadále pokračovat?

Řízení auta v těhotenství Řízení auta v těhotenství

Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka