facebook
Dobré dopoledne, je středa 21.8.2019 a svátek slaví Johana

Cestovní pojištění


Ilustrační fotografie

Chystáte se na cestu do zahraničí? Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, neměla byste zapomenout na sjednání cestovního pojištění. To, které je určené speciálně pro těhotné, mnoho pojišťoven u nás nenabízí. Můžete však sáhnout i po pojištění pro běžné občany. Jen si dobře přečtěte podmínky sjednání, zda těhotenství nevylučují, nebo o této skutečnosti informujte příslušnou pojišťovnu a zajímejte se o to, jaké náhrady obdržíte v případě pojistné události.


Pojištěná pouze do 6. až 7. měsíce


Pokud se chystáte na cestu do zahraničí zpočátku svého těhotenství, nebude cestovní pojištění představovat žádný problém. Když jste ale v osmém měsíci a váš porod se už blíží, je možné, že vás žádná pojišťovna jen tak nepojistí. Bez obav si toto pojištění můžete sjednat do 6. až 7. měsíce - v závislosti na konkrétní nabídce od pojišťovny. Zaplatíte stejnou nebo podobnou částku jako běžní občané. Vaše pojištění by se však mělo vztahovat i na rizika spojená právě s těhotenstvím. Pokud byste tedy v zahraničí předčasně porodila, nic byste nemusela hradit ze svého.

Hlavní složku cestovního pojištění pro těhotné ženy tvoří pojištění léčebných výloh, které by mělo zahrnovat komplexní péči v zahraničí. Jedná se o léčiva, případnou hospitalizaci, převoz do České republiky a další specifické případy. Obsahuje také pojistku na nutnost operace, která by souvisela s těhotenstvím, nebo pojistku pro případ předčasného porodu.


Pozor na výluky z pojištění


Pokud budete chtít uzavřít pojištění do zahraničí, určitě si dobře přečtěte smlouvy a hledejte v ní výluky - tedy případy, na něž se pojištění nevztahuje. Typicky se jedná o problémy, které se vám projevily ještě před odjezdem do zahraničí. Cestovní pojištění běžně nehradí také těhotenské testy, potrat nebo umělé oplodnění.

Pojišťovny často odmítají pojistit ženy, které mají rizikové těhotenství. Proto se nenechte odbít hned v první pojišťovně, ale určitě se více ptejte, nebo i hledejte na internetu. Jelikož těhulky často jezdí do zahraničí, jistě bude pojistka, kterou se vyplatí uzavřít a která pokryje vaše případné komplikace.

Co sebou brát na cesty Co sebou brát na cesty

Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní...

I cesta autobusem může být příjemná I cesta autobusem může být příjemná

Plánujete v těhotenství cestu autobusem a už teď se jí děsíte? Autobus je jedním z nejméně komfortních dopravních prostředků. Pokud ale nemáte jinou možnost, určitě to zvládnete. Cestování se pokuste vyhnout v posledním...

Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne? Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne?

Fast food neboli rychlé občerstvení se rozmáhá všude kolem nás. Mnoho lidí je tak rádo, že si nemusí připravovat doma oběd či svačinu a něco si zakoupí. Jak stravování řešit v těhotenství? Představuje takové občerstvení pro...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka