facebook
Dobrý večer, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Výběr porodnice


Ilustrační fotografie

Termín se vám blíží a vy stále nemáte vybranou porodnici? To je třeba co nejrychleji napravit. Výběr porodnice je pro budoucí maminku i miminko velmi důležité nejen z hlediska vzdálenosti od bydliště, ale také z hlediska poskytovaných služeb a pověsti porodnice. Na co všechno je třeba myslet, abychom si vybrali správně?


Informace na prvním místě

Než se vydáte do porodnice na prohlídku, důkladně si nastudujte (pokud jste tak již neučinila) celkový průběh klasického porodu, poporodní péči a jaké možnosti vlastně máte. Podle toho se pak ve výběru budete lépe orientovat. V dnešní době jsou v porodnicích nabízeny různé druhy a způsoby péče. Ještě než se vydáte na průzkum, předem si připravte otázky ohledně porodnice a personálu, na které by měla každá maminka před porodem znát odpověď.


Prohlídka porodnice

První návštěva slouží k tomu, abyste se po porodnici porozhlédla a zjistila, jaký je personál (zda je milý, ochotný) abyste se při pobytu v porodnici necítila nepříjemně a aby vám také místo nebylo zcela neznámé. Určitě si připravte porodní plán – jakýsi soupis vašich porodních přání. Poznatky z porodnice vždy porovnávejte se svými představami a určitě si také zjistěte, jaké měly zkušenosti s pobytem v porodnici vaše kamarádky nebo známé. Lépe se tak na pobyt připravíte.


Jaké otázky je dobré personálu položit?

1. Kolik osob může být přítomno u porodu?
2. Jaké zákroky běžně ženám nabízíte?
3. Jaká je statistika nástřihů hráze a císařských řezů?
4. Jak často dochází k normálním porodům, tj. do kterých není nijak zasahováno?
5. Kdo porodem provází?
6. Mohu si s sebou vzít svůj porodní plán?
7. Jak je nakládáno s dítětem bezprostředně po porodu? Může o něj pečovat sama matka?
8. Jak matkám pomáháte, aby se cítily lépe? (kromě utišujících léků)
9. Jak zde podporujete kojení?


Pokud budete mít v něčem pochybnosti, ptejte se. Ptejte se na vše, co vás zajímá a pokud vám v nějakém ohledu přijde vyhýbavá odpověď, snažte se zjistit proč. Pokud se nedozvíte, co jste chtěla a nejste si porodnicí jista, raději si vyberte jinou. Určitě s sebou vezměte partnera, či jinou blízkou osobu, která vás podpoří a možná i doplní o zajímavou otázku pro personál.

Co si s sebou vzít do porodnice? Co si s sebou vzít do porodnice?

Bříško utěšeně roste, termín porodu se blíží… Pro všechny případy je dobré začít se na porod připravovat s předstihem, abyste nebyla zaskočena nějakou nepříjemností. Knížky o péči o mimnko znáte zepředu zezadu, viděla jste...

Doprovod k porodu Doprovod k porodu

V prvé řadě si musí sama nastávající maminka rozhodnout, zda vůbec někoho u porodu chce mít. Pro některé ženy je totiž proces porodu velice citlivou a intimní záležitostí, u které chtějí mít pouze zdravotnický personál, ale jinak si...

Příprava porodního plánu Příprava porodního plánu

Porod je jednou z nejintimnějších okamžiků v životě ženy. Každá z nás si jistě přeje, aby byl tento proces co nejsnazší a nejpříjemnější, abychom na něj do konce života vzpomínaly v dobrém.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka