facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne?


Ilustrační fotografie


Fast food neboli rychlé občerstvení se rozmáhá všude kolem nás. Mnoho lidí je tak rádo, že si nemusí připravovat doma oběd či svačinu a něco si zakoupí. Jak stravování řešit v těhotenství? Představuje takové občerstvení pro budoucí maminku nějaké riziko? Případně jak si připravit oběd či svačinku do krabičky a kde se při cestování najíst?

Proč se nevyplatí jíst ve fast foodu

V těhotenství obecně platí, že byste neměla jíst žádné polotovary či jídla, u kterých přesně neznáte jejich složení. Věřit se dá ještě obědům z dobré restaurace, u rychlého občerstvení je to ale jiné. Tyto stánky se nejčastěji nacházejí na autobusových nebo vlakových nádražích. Do jejich obvyklé nabídky patří párky a další méně kvalitní uzeniny, obložené pečivo nebo smažené sýry či hamburgery. Pokud se chcete najíst na cestě, vyhněte se právě uzeninám a smaženým pokrmům. I bagety představují riziko, a to pro dresinky, které často využívají. Mnohem lépe vám tak vyjde koupit si celozrnný rohlík, kousek sýru, šunku a případně zakousnout i nějakou zeleninu nebo ovoce.

Jídlo z domova

Pokud se druhý den chystáte na cestu, připravte si sebou rychlý oběd do krabičky. Těstoviny, kuskus, rýže nebo obložené pečivo - vše můžete pohodlně jíst i studené. Na svačinu si vyzkoušejte ovesné tyčinky. Do dobře uzavíratelné nádoby si můžete připravit třeba i müsli s jogurtem nebo tvaroh.

Kde se najíst

Většinou je však problematické najít vhodné místo k najedení. Prostředky hromadné dopravy nejsou příliš hygienické, a pokud budete jíst bez umytých rukou, můžete se snáze nakazit viry nebo bakteriemi. Před jídlem i po něm byste si tedy měla dobře očistit ruce. Pokud nemáte k dispozici umyvadlo, můžete použít také antibakteriální mýdlo nebo ubrousky. Snažte se jíst vždy v sedě a pomalu. Zbytečně nepolykejte velké porce, které by vám později mohly způsobit neklidný žaludek. Jakmile dojíte, uschovejte veškeré krabičky zpět do kabelky a zbytečné obaly vyhoďte do koše.

Cestování v těhotenství Cestování v těhotenství - jaké dopravní prostředky jsou nejvhodnější

Jestliže se chystáte na cesty s bříškem, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jaký dopravní prostředek je nejvhodnější. Devět měsíců je celkem dlouhá doba a každá maminka chce určitě vyrazit do města, za rodiči nebo třeba ...

Nevolnosti při cestování Nevolnosti při cestování

Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické...

Dovolená v těhotenství Dovolená v těhotenství

Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka