facebook
Příjemnou noc, je úterý 23.4.2019 a svátek slaví Vojtěch

Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne?


Ilustrační fotografie


Fast food neboli rychlé občerstvení se rozmáhá všude kolem nás. Mnoho lidí je tak rádo, že si nemusí připravovat doma oběd či svačinu a něco si zakoupí. Jak stravování řešit v těhotenství? Představuje takové občerstvení pro budoucí maminku nějaké riziko? Případně jak si připravit oběd či svačinku do krabičky a kde se při cestování najíst?

Proč se nevyplatí jíst ve fast foodu

V těhotenství obecně platí, že byste neměla jíst žádné polotovary či jídla, u kterých přesně neznáte jejich složení. Věřit se dá ještě obědům z dobré restaurace, u rychlého občerstvení je to ale jiné. Tyto stánky se nejčastěji nacházejí na autobusových nebo vlakových nádražích. Do jejich obvyklé nabídky patří párky a další méně kvalitní uzeniny, obložené pečivo nebo smažené sýry či hamburgery. Pokud se chcete najíst na cestě, vyhněte se právě uzeninám a smaženým pokrmům. I bagety představují riziko, a to pro dresinky, které často využívají. Mnohem lépe vám tak vyjde koupit si celozrnný rohlík, kousek sýru, šunku a případně zakousnout i nějakou zeleninu nebo ovoce.

Jídlo z domova

Pokud se druhý den chystáte na cestu, připravte si sebou rychlý oběd do krabičky. Těstoviny, kuskus, rýže nebo obložené pečivo - vše můžete pohodlně jíst i studené. Na svačinu si vyzkoušejte ovesné tyčinky. Do dobře uzavíratelné nádoby si můžete připravit třeba i müsli s jogurtem nebo tvaroh.

Kde se najíst

Většinou je však problematické najít vhodné místo k najedení. Prostředky hromadné dopravy nejsou příliš hygienické, a pokud budete jíst bez umytých rukou, můžete se snáze nakazit viry nebo bakteriemi. Před jídlem i po něm byste si tedy měla dobře očistit ruce. Pokud nemáte k dispozici umyvadlo, můžete použít také antibakteriální mýdlo nebo ubrousky. Snažte se jíst vždy v sedě a pomalu. Zbytečně nepolykejte velké porce, které by vám později mohly způsobit neklidný žaludek. Jakmile dojíte, uschovejte veškeré krabičky zpět do kabelky a zbytečné obaly vyhoďte do koše.

I cesta autobusem může být příjemná I cesta autobusem může být příjemná

Plánujete v těhotenství cestu autobusem a už teď se jí děsíte? Autobus je jedním z nejméně komfortních dopravních prostředků. Pokud ale nemáte jinou možnost, určitě to zvládnete. Cestování se pokuste vyhnout v posledním...

Cestování vlakem v těhotenství Cestování vlakem v těhotenství

Chystáte se na cestu vlakem v těhotenství a máte z ní obavy? V aktuálním článku vám poradíme, jak cestování hravě zvládnout a nedělat si s ním zbytečné starosti. Jaký vlak si vybrat? Jak si zajistit v těhotenství ten nejvyšší komfort?

Co vše by mělo obsahovat příruční zavazadlo Co vše by mělo obsahovat příruční zavazadlo

Plánujete dovolenou v těhotenství? Chystáte se na cestu autem, letadlem, autobusem či vlakem? Poradíme vám, co vše důležité byste měla mít při cestování u sebe. Nikdy totiž nevíte, kdy některou z těchto...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka