facebook
Dobrý podvečer, je neděle 9.5.2021 a svátek slaví Ctibor

Dovolená v těhotenství


Ilustrační fotografie


Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí. Výběr cesty přizpůsobte měsíci svého těhotenství a v posledních týdnech již raději příliš daleko necestujte, hrozilo by, že se do porodu nestihnete vrátit domů a budete ho muset absolvovat v zahraničí. I tak však nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění.

Jak cestovat do zahraničí

Plánovanou dovolenou vždy proberte se svým gynekologem, který určí, zda jste na ni zdravotně připravena. Zvažte rovněž nemoci, které se v daném státu vyskytují - raději tedy necestujte do afrických států. Evropský kontinent a Amerika by po této stránce měly být v pořádku. Dále si zjistěte, jakou zdravotní péči vybraná země nabízí a zda vyhoví vašim požadavkům v případě potřeby. Vyhněte se tedy i rozvojovým zemím, ve kterých je jejich zdravotnictví z pohledu kvality na nízké úrovni.

Obecně se pro cestování považuje nejvhodnější 4. až 7. měsíc těhotenství. Měla byste si nejprve vyzkoušet, zda se vám ve zvoleném dopravním prostředku nedělá špatně a že cestu do vybrané lokality opravdu zvládnete. Můžete tak předejít nepříjemným nevolnostem nebo se na ně alespoň připravit. Nejezděte na dovolenou v případě jakýchkoliv komplikací nebo v rizikovém těhotenství. Zbytečně byste riskovala zdravotní problémy vás i budoucího miminka. Dovolená u moře však může být velmi příjemná, jelikož koupání ve slané vodě je hygieničtější a pohyb vám jistě udělá dobře.

Co sebou na dovolenou

Na cestu si nikdy nezapomeňte vzít dostatek tekutin, potravin a také léky, které užíváte. Na nošení je dobré zvolit pohodlnou obuv a oblečení. Pokud cestujete na delší dobu, počítejte s tím, že se vaše bříško ještě o něco zvětší. Na dovolené sebou vždy noste svůj těhotenský průkaz, kartičku pojišťovny a dokumenty od cestovního pojištění.

Jestliže se chystáte na dovolenou za sluníčkem, nezapomínejte na krémy s vysokým ochranným faktorem. Pokud naopak plánujete kempování v lese, vybavte se kvalitní a těhotenství neohrožujícím repelentem (pečlivě prostudujte jeho složení).

A nakonec máme pro Vás tipů na klidnou a pohodovou rodinou dovolenou v Čechách:

Penzion Filoun v Jizerských horách

Doubické Chalupy v Českém Švýcarsku

Penzion Horský Dvůr Bedřichov

Penzion Uko - penzion roku 2013

 

Co sebou brát na cesty Co sebou brát na cesty

Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní...

I cesta autobusem může být příjemná I cesta autobusem může být příjemná

Plánujete v těhotenství cestu autobusem a už teď se jí děsíte? Autobus je jedním z nejméně komfortních dopravních prostředků. Pokud ale nemáte jinou možnost, určitě to zvládnete. Cestování se pokuste vyhnout v posledním...

Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne? Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne?

Fast food neboli rychlé občerstvení se rozmáhá všude kolem nás. Mnoho lidí je tak rádo, že si nemusí připravovat doma oběd či svačinu a něco si zakoupí. Jak stravování řešit v těhotenství? Představuje takové občerstvení pro...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka