facebook
Dobré ráno, je středa 29.1.2020 a svátek slaví Robin

Dovolená v těhotenství


Ilustrační fotografie


Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí. Výběr cesty přizpůsobte měsíci svého těhotenství a v posledních týdnech již raději příliš daleko necestujte, hrozilo by, že se do porodu nestihnete vrátit domů a budete ho muset absolvovat v zahraničí. I tak však nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění.

Jak cestovat do zahraničí

Plánovanou dovolenou vždy proberte se svým gynekologem, který určí, zda jste na ni zdravotně připravena. Zvažte rovněž nemoci, které se v daném státu vyskytují - raději tedy necestujte do afrických států. Evropský kontinent a Amerika by po této stránce měly být v pořádku. Dále si zjistěte, jakou zdravotní péči vybraná země nabízí a zda vyhoví vašim požadavkům v případě potřeby. Vyhněte se tedy i rozvojovým zemím, ve kterých je jejich zdravotnictví z pohledu kvality na nízké úrovni.

Obecně se pro cestování považuje nejvhodnější 4. až 7. měsíc těhotenství. Měla byste si nejprve vyzkoušet, zda se vám ve zvoleném dopravním prostředku nedělá špatně a že cestu do vybrané lokality opravdu zvládnete. Můžete tak předejít nepříjemným nevolnostem nebo se na ně alespoň připravit. Nejezděte na dovolenou v případě jakýchkoliv komplikací nebo v rizikovém těhotenství. Zbytečně byste riskovala zdravotní problémy vás i budoucího miminka. Dovolená u moře však může být velmi příjemná, jelikož koupání ve slané vodě je hygieničtější a pohyb vám jistě udělá dobře.

Co sebou na dovolenou

Na cestu si nikdy nezapomeňte vzít dostatek tekutin, potravin a také léky, které užíváte. Na nošení je dobré zvolit pohodlnou obuv a oblečení. Pokud cestujete na delší dobu, počítejte s tím, že se vaše bříško ještě o něco zvětší. Na dovolené sebou vždy noste svůj těhotenský průkaz, kartičku pojišťovny a dokumenty od cestovního pojištění.

Jestliže se chystáte na dovolenou za sluníčkem, nezapomínejte na krémy s vysokým ochranným faktorem. Pokud naopak plánujete kempování v lese, vybavte se kvalitní a těhotenství neohrožujícím repelentem (pečlivě prostudujte jeho složení).

A nakonec máme pro Vás tipů na klidnou a pohodovou rodinou dovolenou v Čechách:

Penzion Filoun v Jizerských horách

Doubické Chalupy v Českém Švýcarsku

Penzion Horský Dvůr Bedřichov

Penzion Uko - penzion roku 2013

 

Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Jezdit na kole i v těhotenství? Jezdit na kole i v těhotenství?

Jste zvyklá jezdit do práce, do města nebo na nákupy na kole? Zjistila jste však, že jste těhotná a teď řešíte, zda své kolo musíte odložit do garáže nebo zda je možné v jízdě na něm i nadále pokračovat?

Řízení auta v těhotenství Řízení auta v těhotenství

Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka