facebook
Příjemnou noc, je sobota 5.12.2020 a svátek slaví Mikuláš

Na dovolenou pod stan?


Ilustrační fotografie


I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě se zamyslete nad tím, zda je stanování pro vaše těhotenství vhodné. Některé maminky vše zvládají bez obtíží, jiné trápí žaludeční nevolnosti či další problémy, které mohou dovolenou zkomplikovat. Pobyt ve stanu je tedy individuální záležitostí. Podívejte se, jak si ho můžete během své dovolené zpříjemnit.

Stanování s rostoucím bříškem

Těhotenství není nemoc, je to pouze změna stavu. Touto skutečností byste se po celých 9 měsíců měla řídit. Důležité je však naslouchat svému tělu a nenutit ho do ničeho, v čem by se necítilo dobře. Stanování pro vás představuje mírné riziko v prvních týdnech těhotenství, které jsou obecně náchylnější k potratům. Dále ani na konci těhotenství pro vás nemusí být moc příjemné, jelikož budete limitována velikostí svého bříška.

V Čechách nebo v zahraničí?

Je celkem jedno, zda si vyberete dovolenou pod stanem v Čechách nebo v zahraničí. Co vám však nemůžeme doporučit, jsou různé dobrodružné lokality, které by jednak sváděly k provozování adrenalinových a náročných sportů, nebo by v nich hrozilo riziko nějaké nákazy. Třeba do Afriky v těhotenství pod stan nejezděte, nejlépe však uděláte, když tam se svým miminkem v bříšku nebudete cestovat vůbec. Pokuste se minimalizovat dobu pobytu v autě při cestě na dovolenou. Pokud jedete do zahraničí, dávejte si dostatek přestávek, během kterých si odpočinete, najíte se a budete se moci nadýchat čerstvého vzduchu.

Vyberte si kvalitní kemp

Zázemí, které vám kemp nabídne, je mnohdy důležitější než skutečnost, že spíte pod stanem. Samotný stan může představovat pouze problém z toho pohledu, že je rozložen na zemi a vy si musíte kleknout, abyste se z něj pohodlně zvedla. Kemp, který si vyberete k bydlení, by měl mít po celý den k dispozici pitnou vodu, sprchy, případně i možnosti pro sportovní či kulturní vyžití. Neměl by být situován v náročném terénu, kde byste se musela hodně namáhat.

Dovolená na horách Dovolená na horách

Plánujete dovolenou na horách a náhle jste otěhotněla? Váháte tedy, zda přece jen vyrazit nebo celou akci raději zrušit? Máme pro vás pár tipů, se kterými zvládnete pobyt i v náročnějším prostředí, než jaké máte doma.

Cestovní pojištění Cestovní pojištění

Chystáte se na cestu do zahraničí? Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, neměla byste zapomenout na sjednání cestovního pojištění. To, které je určené speciálně pro těhotné, mnoho...

Jak cestovat autem Jak cestovat autem

Auto je považováno za jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků. Cestování autem v těhotenství většinou nepředstavuje žádný problém. Můžete cestovat v prvním i v posledním týdnu vaší gravidity. Ačkoliv auto přináší...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka