facebook
Dobré poledne, je úterý 31.3.2020 a svátek slaví Hugo

Nevolnosti při cestování


Ilustrační fotografie


Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické jen pro budoucí maminky, ale má s nimi problém i mnoho dalších lidí.

Můžeme mluvit o nevolnostech v autě, autobuse, ve vlaku, v letadle nebo o mořských nemocech. Pokud se vám náhle udělá špatně, začnete pociťovat slabost, závratě, pocity na omdlení a zvracení, nadměrnou únavu i samotné zvracení, je to jasné znamení, že nevolnostmi trpíte.

Co pomáhá na nevolnosti v těhotenství

Pokud víte, že se vám dělá při cestování s bříškem špatně, určitě se na to dopředu připravte. Navíc pokud nemusíte, nikam nejezděte, jelikož při cestování své tělo akorát vystavujete zvýšenému stresu. Bohužel žádné léky z lékárny vám nedoporučíme, pokud vás však trápí pocity na zvracení, můžete si sebou do termosky přibalit žaludeční čaj nebo vyzkoušet čaj z koprového semene, meduňky či zázvoru. Ten by měl také pomoci.

Jak vyřešit nevolnosti v autě

Když máte možnost, cestování v jiných dopravních prostředcích než právě v osobním automobilu se raději vyhýbejte. Nespoléhejte na obětavého řidiče autobusu, který zastaví kdykoliv, když se vám udělá zle od žaludku. Když už takovým dopravním prostředkem musíte cestovat, před jízdou moc nejezte a sedněte si v autobusu dopředu, abyste měla přehled o cestě.

Totéž platí i pro jízdu autem. Ideální je sedadlo vedle řidiče. Zadní sedadla většinou více „houpou“ a i tím, že se díváte z bočního okénka, si můžete způsobovat nevolnosti. Mějte při ruce vždy čerstvou vodu a nějakou drobnou sladkost, třeba i v podobě bonbonu, sušenky nebo kousku ovoce. Řidič auta by měl být připraven a ochoten vám zastavit kdykoliv, když budete potřebovat si odskočit nebo se nadýchat čerstvého vzduchu. Nevolnosti se mohou projevit v začátcích i ke konci těhotenství. Pokud víte, že jimi trpíte, rozhodně vám nedoporučujeme absolvovat žádné dlouhé jízdy.

Dovolená v těhotenství Dovolená v těhotenství

Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí.

Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Jezdit na kole i v těhotenství? Jezdit na kole i v těhotenství?

Jste zvyklá jezdit do práce, do města nebo na nákupy na kole? Zjistila jste však, že jste těhotná a teď řešíte, zda své kolo musíte odložit do garáže nebo zda je možné v jízdě na něm i nadále pokračovat?

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka