facebook
Dobré dopoledne, je čtvrtek 21.1.2021 a svátek slaví Slavomír

Nevolnosti při cestování


Ilustrační fotografie


Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické jen pro budoucí maminky, ale má s nimi problém i mnoho dalších lidí.

Můžeme mluvit o nevolnostech v autě, autobuse, ve vlaku, v letadle nebo o mořských nemocech. Pokud se vám náhle udělá špatně, začnete pociťovat slabost, závratě, pocity na omdlení a zvracení, nadměrnou únavu i samotné zvracení, je to jasné znamení, že nevolnostmi trpíte.

Co pomáhá na nevolnosti v těhotenství

Pokud víte, že se vám dělá při cestování s bříškem špatně, určitě se na to dopředu připravte. Navíc pokud nemusíte, nikam nejezděte, jelikož při cestování své tělo akorát vystavujete zvýšenému stresu. Bohužel žádné léky z lékárny vám nedoporučíme, pokud vás však trápí pocity na zvracení, můžete si sebou do termosky přibalit žaludeční čaj nebo vyzkoušet čaj z koprového semene, meduňky či zázvoru. Ten by měl také pomoci.

Jak vyřešit nevolnosti v autě

Když máte možnost, cestování v jiných dopravních prostředcích než právě v osobním automobilu se raději vyhýbejte. Nespoléhejte na obětavého řidiče autobusu, který zastaví kdykoliv, když se vám udělá zle od žaludku. Když už takovým dopravním prostředkem musíte cestovat, před jízdou moc nejezte a sedněte si v autobusu dopředu, abyste měla přehled o cestě.

Totéž platí i pro jízdu autem. Ideální je sedadlo vedle řidiče. Zadní sedadla většinou více „houpou“ a i tím, že se díváte z bočního okénka, si můžete způsobovat nevolnosti. Mějte při ruce vždy čerstvou vodu a nějakou drobnou sladkost, třeba i v podobě bonbonu, sušenky nebo kousku ovoce. Řidič auta by měl být připraven a ochoten vám zastavit kdykoliv, když budete potřebovat si odskočit nebo se nadýchat čerstvého vzduchu. Nevolnosti se mohou projevit v začátcích i ke konci těhotenství. Pokud víte, že jimi trpíte, rozhodně vám nedoporučujeme absolvovat žádné dlouhé jízdy.

Co vše by mělo obsahovat příruční zavazadlo Co vše by mělo obsahovat příruční zavazadlo

Plánujete dovolenou v těhotenství? Chystáte se na cestu autem, letadlem, autobusem či vlakem? Poradíme vám, co vše důležité byste měla mít při cestování u sebe. Nikdy totiž nevíte, kdy některou z těchto...

Dovolená na horách Dovolená na horách

Plánujete dovolenou na horách a náhle jste otěhotněla? Váháte tedy, zda přece jen vyrazit nebo celou akci raději zrušit? Máme pro vás pár tipů, se kterými zvládnete pobyt i v náročnějším prostředí, než jaké máte doma.

Cestovní pojištění Cestovní pojištění

Chystáte se na cestu do zahraničí? Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, neměla byste zapomenout na sjednání cestovního pojištění. To, které je určené speciálně pro těhotné, mnoho...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka