facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Nevolnosti při cestování


Ilustrační fotografie


Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické jen pro budoucí maminky, ale má s nimi problém i mnoho dalších lidí.

Můžeme mluvit o nevolnostech v autě, autobuse, ve vlaku, v letadle nebo o mořských nemocech. Pokud se vám náhle udělá špatně, začnete pociťovat slabost, závratě, pocity na omdlení a zvracení, nadměrnou únavu i samotné zvracení, je to jasné znamení, že nevolnostmi trpíte.

Co pomáhá na nevolnosti v těhotenství

Pokud víte, že se vám dělá při cestování s bříškem špatně, určitě se na to dopředu připravte. Navíc pokud nemusíte, nikam nejezděte, jelikož při cestování své tělo akorát vystavujete zvýšenému stresu. Bohužel žádné léky z lékárny vám nedoporučíme, pokud vás však trápí pocity na zvracení, můžete si sebou do termosky přibalit žaludeční čaj nebo vyzkoušet čaj z koprového semene, meduňky či zázvoru. Ten by měl také pomoci.

Jak vyřešit nevolnosti v autě

Když máte možnost, cestování v jiných dopravních prostředcích než právě v osobním automobilu se raději vyhýbejte. Nespoléhejte na obětavého řidiče autobusu, který zastaví kdykoliv, když se vám udělá zle od žaludku. Když už takovým dopravním prostředkem musíte cestovat, před jízdou moc nejezte a sedněte si v autobusu dopředu, abyste měla přehled o cestě.

Totéž platí i pro jízdu autem. Ideální je sedadlo vedle řidiče. Zadní sedadla většinou více „houpou“ a i tím, že se díváte z bočního okénka, si můžete způsobovat nevolnosti. Mějte při ruce vždy čerstvou vodu a nějakou drobnou sladkost, třeba i v podobě bonbonu, sušenky nebo kousku ovoce. Řidič auta by měl být připraven a ochoten vám zastavit kdykoliv, když budete potřebovat si odskočit nebo se nadýchat čerstvého vzduchu. Nevolnosti se mohou projevit v začátcích i ke konci těhotenství. Pokud víte, že jimi trpíte, rozhodně vám nedoporučujeme absolvovat žádné dlouhé jízdy.

Těhotenství a cesta letadlem Těhotenství a cesta letadlem

Vlna letních dovolených je v plném proudu a tak možná i ve vaší hlavě se objevila otázka – můžu jako nastávající maminka letět někam za sluncem a koupáním? Otázku rizik spojených s opalováním se a koupáním ve všemožných vodních ...

Cestování v těhotenství Cestování v těhotenství - jaké dopravní prostředky jsou nejvhodnější

Jestliže se chystáte na cesty s bříškem, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jaký dopravní prostředek je nejvhodnější. Devět měsíců je celkem dlouhá doba a každá maminka chce určitě vyrazit do města, za rodiči nebo třeba ...

Dovolená v těhotenství Dovolená v těhotenství

Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka