facebook
Příjemnou noc, je úterý 18.6.2019 a svátek slaví Milan

Nahřívání svalů a kloubů v těhotenství


Ilustrační fotografie


Teplo a chlad patří mezi nejstarší a také nejúčinnější terapie. Obzvlášť v těhotenství, kdy se svých obtíží nemůžete snadno zbavit s pomocí prášků, je dobré zvolit právě nahřívání. Teplo by nikdy nemělo přijít na místa, u kterých se obáváte, že v nich máte zánět. Ať už se jedná o teplo suché nebo mokré, zánět vždy podnítí a váš zdravotní stav se jen zhorší. Naopak ale na dlouhotrvající bolesti zad či beder, hlavy, krční páteře nebo nohou je nahřívání přímo ideální.


Jak nahřívat

Jestliže vás bolí svaly, šlachy nebo klouby, nahřívání určitě pomůže. Je však potřeba vědět, jak na to. Nahřát si můžete například ručník na topení a ten si pak přiložit na své bříško, na záda nebo na jiné citlivé místo. Další možností je pořízení speciálního polštářku s obilím či rašelinou, který nahřejete stejným způsobem na radiátoru nebo v mikrovlnce.

Každá mikrovlnná trouba ale hřeje jinak, takže je potřeba vyzkoušet, co váš polštářek snese. Dejte si dobrý pozor, abyste směs uvnitř nespálili. Pokud ji dostatečně nahřejete, vydrží vám polštářek hřát třeba i hodinu. Další zajímavou alternativou jsou různé elektrické dečky, které hřejí po celou dobu používání.

Vyzkoušet můžete také bylinné masti se hřejivým efektem. Ty je ideální používat například před masáží, jelikož vám svaly krásně povolí a masérovi se s nimi bude lépe pracovat.


Co bolí v těhotenství

Budoucí maminky nejčastěji trápí bolesti zad, které jsou vystavené velké zátěži související se zvětšujícím se bříškem. Dále může bolet i bříško samotné, kterému nahřátí poskytne opravdovou úlevu.

Nahřívání také skvěle funguje na bolavé nohy, které vám však doporučujeme namočit do umyvadla s horkou vodou. Takovou lázeň si můžete užít třeba i půl hodin, pak nohy zchladit a obléci si hřejivé ponožky. Uvidíte, jak vaše bolesti rychleji odejdou a celé těhotenství pro vás bude mnohem příjemnější.

Péče o zuby v době těhotenství Péče o zuby v době těhotenství

Péče o zuby je obecně velice důležitá a v době těhotenství zvláště. Zejména řádná prevence vede ke zdravému a krásnému úsměvu. Uvádí se, že v době těhotenství se zhoršuje stav zubů v případě, že byl...

Pobyt na slunci v těhotenství Pobyt na slunci v těhotenství

Pobyt na sluníčku je velice příjemný jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Zejména, pokud slunce vyhlížíme například po dlouhé zimě. To pak vyhledáváme každé místo, kde sluníčko zasvítí. Období...

Užívání probiotik v těhotenství z pohledu těhotné Užívání probiotik v těhotenství z pohledu těhotné

Již od 3. měsíce svého života se potýkám s atopickým ekzémem, a to převážně v oblasti rukou. Není to sice onemocnění, se kterým by se nedalo žít, ale s ohledem na danou lokalizaci je...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka