facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 21.11.2019 a svátek slaví Albert

Cestování městskou hromadnou dopravou - ano nebo ne?


Ilustrační fotografie


V těhotenství se někdy cestování městskou hromadnou dopravou nevyhnete. Ne každá budoucí maminka je řidička a když už má řidičský průkaz, nemusí mít vždy k dispozici automobil. Je však dobré se podívat, jaká rizika se s cestováním městskou hromadnou dopravou spojují a na co vše je tedy dobré si dát v těhotenství pozor. Tato rizika pak samozřejmě přetrvávají i během mateřství.


Pozor na bakterie

V těhotenství mnoho maminek bojuje s oslabenou imunitou. Jestliže je vaše tělo slabé, buďte maximálně v klidu a nikam necestujte. Pravidelně užívejte vitamíny a minerály, které vám doporučí váš lékař. Například vitamín C, zinek nebo selen jsou velmi účinné látky pro zvýšení obranyschopnosti organismu. Když už jste nemocná, tak vám pravděpodobně příliš nepomohou. Jako prevence ale poslouží celkem spolehlivě.

V městské hromadné dopravě se ničeho příliš nedotýkejte, ačkoliv kontaktu rukou se sedadlem se pravděpodobně nevyhnete. Určitě je lepší se včas zachytit než spadnout na zem. Když přijdete domů, vždy si důsledně omyjte ruce mýdlem nebo na ně aplikujte dezinfekční prostředek. Některé tyto přípravky nevyžadují ani vodu. Ty jsou vhodné pro použití tam, kde si nemáte možnost své ruce důkladně omýt (například ve městě).


V dopravě se posaďte

Pokud je v dopravním prostředku volné místo na sezení, určitě ho využijte. Možná vám přijde trapné prosit lidi kolem sebe, aby vás pustili sednout. Proto raději nastupujte na takové zastávce, kde možnost posazení bude. Nejenže byste mohla stát dlouhou dobu, pokud jedete třeba na druhý konec města, ale stála byste v jedoucím dopravním prostředku. V městské dopravě se často stává, že řidič prudce zabrzdí. Pokud zůstanete stát, zvyšujete riziko pádu a ublížení sobě i svému miminku.

Pozor si dejte také při nástupu do hromadného dopravního prostředku nebo při výstupu z něj. Ne všechny autobusy, trolejbusy či tramvaje jsou dnes bezbariérové a zdolat v devátém měsíci prudké schody může být opravdu náročné.

Řízení auta v těhotenství Řízení auta v těhotenství

Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí...

Jak řešit nevolnost při cestování Jak řešit nevolnost při cestování

Už se vám někdy udělalo špatně při cestování? Pokud ano, určitě víte, jak je taková situace nepříjemná. Pokud k nevolnosti dojde za jízdy v autě, dá se to ještě tolerovat. Můžete totiž snadno požádat toho...

Co sebou brát na cesty Co sebou brát na cesty

Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka