facebook
Dobré odpoledne, je úterý 4.8.2020 a svátek slaví Kristián

Cestování městskou hromadnou dopravou - ano nebo ne?


Ilustrační fotografie


V těhotenství se někdy cestování městskou hromadnou dopravou nevyhnete. Ne každá budoucí maminka je řidička a když už má řidičský průkaz, nemusí mít vždy k dispozici automobil. Je však dobré se podívat, jaká rizika se s cestováním městskou hromadnou dopravou spojují a na co vše je tedy dobré si dát v těhotenství pozor. Tato rizika pak samozřejmě přetrvávají i během mateřství.


Pozor na bakterie

V těhotenství mnoho maminek bojuje s oslabenou imunitou. Jestliže je vaše tělo slabé, buďte maximálně v klidu a nikam necestujte. Pravidelně užívejte vitamíny a minerály, které vám doporučí váš lékař. Například vitamín C, zinek nebo selen jsou velmi účinné látky pro zvýšení obranyschopnosti organismu. Když už jste nemocná, tak vám pravděpodobně příliš nepomohou. Jako prevence ale poslouží celkem spolehlivě.

V městské hromadné dopravě se ničeho příliš nedotýkejte, ačkoliv kontaktu rukou se sedadlem se pravděpodobně nevyhnete. Určitě je lepší se včas zachytit než spadnout na zem. Když přijdete domů, vždy si důsledně omyjte ruce mýdlem nebo na ně aplikujte dezinfekční prostředek. Některé tyto přípravky nevyžadují ani vodu. Ty jsou vhodné pro použití tam, kde si nemáte možnost své ruce důkladně omýt (například ve městě).


V dopravě se posaďte

Pokud je v dopravním prostředku volné místo na sezení, určitě ho využijte. Možná vám přijde trapné prosit lidi kolem sebe, aby vás pustili sednout. Proto raději nastupujte na takové zastávce, kde možnost posazení bude. Nejenže byste mohla stát dlouhou dobu, pokud jedete třeba na druhý konec města, ale stála byste v jedoucím dopravním prostředku. V městské dopravě se často stává, že řidič prudce zabrzdí. Pokud zůstanete stát, zvyšujete riziko pádu a ublížení sobě i svému miminku.

Pozor si dejte také při nástupu do hromadného dopravního prostředku nebo při výstupu z něj. Ne všechny autobusy, trolejbusy či tramvaje jsou dnes bezbariérové a zdolat v devátém měsíci prudké schody může být opravdu náročné.

Těhotenství a cesta letadlem Těhotenství a cesta letadlem

Vlna letních dovolených je v plném proudu a tak možná i ve vaší hlavě se objevila otázka – můžu jako nastávající maminka letět někam za sluncem a koupáním? Otázku rizik spojených s opalováním se a koupáním ve všemožných vodních ...

Cestování v těhotenství Cestování v těhotenství - jaké dopravní prostředky jsou nejvhodnější

Jestliže se chystáte na cesty s bříškem, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jaký dopravní prostředek je nejvhodnější. Devět měsíců je celkem dlouhá doba a každá maminka chce určitě vyrazit do města, za rodiči nebo třeba ...

Nevolnosti při cestování Nevolnosti při cestování

Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka