facebook
Dobré poledne, je čtvrtek 28.1.2021 a svátek slaví Zdislava

Cyklosedačky pro miminko


Ilustrační fotografie


Cykloturistika je dnes velmi oblíbeným a vyhledávaným sportem všech věkových kategorií. Zvláště mladí lidé, kteří se i jako nastávající rodiče nechtějí tohoto sportu vzdát, často přemýšlí, jaký je minimální věk dítěte vhodný pro cyklosedačku, která ne nezbytná pro zajištění bezpečné jízdy miminka.

Speciální vozík vs. cyklosedačka

Na cyklovýlety je možné jezdit již s velmi malým miminkem. Je však nutné zakoupit vhodný vozík či sedačku potřebných pro bezpečnost a co největší pohodlí dítěte. Pro malá miminka je nezbytný speciální přívěsný vozík za kolo podobný malému kočárku, který se zapojí za kolo jednoho z rodičů. Tyto vozíky obsahují speciální vložku pro novorozence mladší půl roku, a chrání ho před větrem, sluncem, větrem i deštěm. Některé matky jsou však z vozíku, který je napojený vzadu na kolo nervózní a nepřipadá jim příliš bezpečný v případě kolemjedoucích aut, prachu ze silnice apod. V tomto případě zvolí cyklosedačku. Na ty je třeba počkat až do 18 měsíců života dítěte.

Typy cyklosedaček

Cyklosedačka upevněná vepředu

Tento typ cyklosedačky je vhodný pro ty nejmenší, cca do 15 kg a spíše na kratší vzdálenosti. V této poloze máte perfektní dohled nad dítětem, vozík však může při větší váze dítěte způsobit nestabilitu kola. Pokud tedy dítě přesáhne 15 kg, je vhodné změnit polohu vozíku.

Cyklosedačka upevněná vzadu

Pro starší děti, cca od 4 let a 20-22 kg je vhodná sedačka upevněná za kolem. Při tomto typu vozíčku je nevhodné kolo opírat. Je však pro dítě pohodlnější a bezpečnější, i když mu nezajistí dobrý výhled na trasu. Je vhodná pro delší trasy.

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Pěšky nebo na kole s dětmi? Pěšky nebo na kole s dětmi?

Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Na dovolenou s dětmi? Nejlépe s karavanem za zády Na dovolenou s dětmi? Nejlépe s karavanem za zády

Současná situace je značně komplikovaná, alespoň pokud jde o cestování. Hodně lidí muselo dát chtě nechtě přednost cestování po vlastech českých a moravských před zámořskými destinacemi.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka