facebook
Dobré ráno, je pátek 30.9.2022 a svátek slaví Jeroným

Cyklosedačky pro miminko


Ilustrační fotografie


Cykloturistika je dnes velmi oblíbeným a vyhledávaným sportem všech věkových kategorií. Zvláště mladí lidé, kteří se i jako nastávající rodiče nechtějí tohoto sportu vzdát, často přemýšlí, jaký je minimální věk dítěte vhodný pro cyklosedačku, která ne nezbytná pro zajištění bezpečné jízdy miminka.

Speciální vozík vs. cyklosedačka

Na cyklovýlety je možné jezdit již s velmi malým miminkem. Je však nutné zakoupit vhodný vozík či sedačku potřebných pro bezpečnost a co největší pohodlí dítěte. Pro malá miminka je nezbytný speciální přívěsný vozík za kolo podobný malému kočárku, který se zapojí za kolo jednoho z rodičů. Tyto vozíky obsahují speciální vložku pro novorozence mladší půl roku, a chrání ho před větrem, sluncem, větrem i deštěm. Některé matky jsou však z vozíku, který je napojený vzadu na kolo nervózní a nepřipadá jim příliš bezpečný v případě kolemjedoucích aut, prachu ze silnice apod. V tomto případě zvolí cyklosedačku. Na ty je třeba počkat až do 18 měsíců života dítěte.

Typy cyklosedaček

Cyklosedačka upevněná vepředu

Tento typ cyklosedačky je vhodný pro ty nejmenší, cca do 15 kg a spíše na kratší vzdálenosti. V této poloze máte perfektní dohled nad dítětem, vozík však může při větší váze dítěte způsobit nestabilitu kola. Pokud tedy dítě přesáhne 15 kg, je vhodné změnit polohu vozíku.

Cyklosedačka upevněná vzadu

Pro starší děti, cca od 4 let a 20-22 kg je vhodná sedačka upevněná za kolem. Při tomto typu vozíčku je nevhodné kolo opírat. Je však pro dítě pohodlnější a bezpečnější, i když mu nezajistí dobrý výhled na trasu. Je vhodná pro delší trasy.

Na dovolenou s dětmi? Nejlépe s karavanem za zády Na dovolenou s dětmi? Nejlépe s karavanem za zády

Současná situace je značně komplikovaná, alespoň pokud jde o cestování. Hodně lidí muselo dát chtě nechtě přednost cestování po vlastech českých a moravských před zámořskými destinacemi.

Turistika s dětmi Turistika s dětmi

Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a ...

ERV Evropská pojišťovna Bezpečí v zahraničí pro celou rodinu

Chystáte se s rodinou do zahraničí a máte strach z toho, že se tam něco stane? I dospělý člověk může mít smůlu a zranit se nebo způsobit škodu na zdraví, u dětí se riziko ještě zvyšuje. Na pět minut...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka