facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Cyklosedačky pro miminko


Ilustrační fotografie


Cykloturistika je dnes velmi oblíbeným a vyhledávaným sportem všech věkových kategorií. Zvláště mladí lidé, kteří se i jako nastávající rodiče nechtějí tohoto sportu vzdát, často přemýšlí, jaký je minimální věk dítěte vhodný pro cyklosedačku, která ne nezbytná pro zajištění bezpečné jízdy miminka.

Speciální vozík vs. cyklosedačka

Na cyklovýlety je možné jezdit již s velmi malým miminkem. Je však nutné zakoupit vhodný vozík či sedačku potřebných pro bezpečnost a co největší pohodlí dítěte. Pro malá miminka je nezbytný speciální přívěsný vozík za kolo podobný malému kočárku, který se zapojí za kolo jednoho z rodičů. Tyto vozíky obsahují speciální vložku pro novorozence mladší půl roku, a chrání ho před větrem, sluncem, větrem i deštěm. Některé matky jsou však z vozíku, který je napojený vzadu na kolo nervózní a nepřipadá jim příliš bezpečný v případě kolemjedoucích aut, prachu ze silnice apod. V tomto případě zvolí cyklosedačku. Na ty je třeba počkat až do 18 měsíců života dítěte.

Typy cyklosedaček

Cyklosedačka upevněná vepředu

Tento typ cyklosedačky je vhodný pro ty nejmenší, cca do 15 kg a spíše na kratší vzdálenosti. V této poloze máte perfektní dohled nad dítětem, vozík však může při větší váze dítěte způsobit nestabilitu kola. Pokud tedy dítě přesáhne 15 kg, je vhodné změnit polohu vozíku.

Cyklosedačka upevněná vzadu

Pro starší děti, cca od 4 let a 20-22 kg je vhodná sedačka upevněná za kolem. Při tomto typu vozíčku je nevhodné kolo opírat. Je však pro dítě pohodlnější a bezpečnější, i když mu nezajistí dobrý výhled na trasu. Je vhodná pro delší trasy.

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka