facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 8.6.2023 a svátek slaví Medard

Cyklosedačky pro miminko


Ilustrační fotografie


Cykloturistika je dnes velmi oblíbeným a vyhledávaným sportem všech věkových kategorií. Zvláště mladí lidé, kteří se i jako nastávající rodiče nechtějí tohoto sportu vzdát, často přemýšlí, jaký je minimální věk dítěte vhodný pro cyklosedačku, která ne nezbytná pro zajištění bezpečné jízdy miminka.

Speciální vozík vs. cyklosedačka

Na cyklovýlety je možné jezdit již s velmi malým miminkem. Je však nutné zakoupit vhodný vozík či sedačku potřebných pro bezpečnost a co největší pohodlí dítěte. Pro malá miminka je nezbytný speciální přívěsný vozík za kolo podobný malému kočárku, který se zapojí za kolo jednoho z rodičů. Tyto vozíky obsahují speciální vložku pro novorozence mladší půl roku, a chrání ho před větrem, sluncem, větrem i deštěm. Některé matky jsou však z vozíku, který je napojený vzadu na kolo nervózní a nepřipadá jim příliš bezpečný v případě kolemjedoucích aut, prachu ze silnice apod. V tomto případě zvolí cyklosedačku. Na ty je třeba počkat až do 18 měsíců života dítěte.

Typy cyklosedaček

Cyklosedačka upevněná vepředu

Tento typ cyklosedačky je vhodný pro ty nejmenší, cca do 15 kg a spíše na kratší vzdálenosti. V této poloze máte perfektní dohled nad dítětem, vozík však může při větší váze dítěte způsobit nestabilitu kola. Pokud tedy dítě přesáhne 15 kg, je vhodné změnit polohu vozíku.

Cyklosedačka upevněná vzadu

Pro starší děti, cca od 4 let a 20-22 kg je vhodná sedačka upevněná za kolem. Při tomto typu vozíčku je nevhodné kolo opírat. Je však pro dítě pohodlnější a bezpečnější, i když mu nezajistí dobrý výhled na trasu. Je vhodná pro delší trasy.

5 zajímavostí o dětských kočárcích 5 zajímavostí o dětských kočárcích

Kočárek patří bytostně k dětství, stejně jako starostliví rodiče anebo hračky. Přesto existuje mnoho zajímavostí, které jste možná o těchto „vozítkách“ pro miminka nevěděla.

Dítě v autě Dítě v autě

V dnešní době je téměř v každé domácnosti vozidlo, a jakmile se do rodiny narodí dítě, je nutné zajistit jeho bezpečnost při provozu tímto vozidlem. Rodiče by měli dbát na bezpečnost svého dítěte v autě od samého počátku a v žádném...

Jak vybrat autosedačku Jak vybrat autosedačku

Při cestování autem se mnoho dětí neobejde bez autosedačky. Patří do ní ty, které váží méně než 36 kg a měří do 150 cm. Mnoho rodičů tak vozí v autosedačce nejen své novorozence, ale také školáky a předškoláky. Jak ale...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka