facebook
Dobré odpoledne, je sobota 19.1.2019 a svátek slaví Ilona

Jak se registrovat do porodnice


Ilustrační fotografie


Většina žen již před otěhotněním tuší, v jaké porodnici by chtěla rodit. Pokud i vy máte nějakou vybranou, je určitě vhodné se do ní včas registrovat, abyste nakonec nebyla nemile překvapena, že porodnice už má plné kapacity. Rozhodně se však neobávejte toho, že byste musela rodit například doma, to vám určitě nehrozí, protože vždy vás musí nějaká porodnice přijmout - určitě vás přijme vaše spádová.

Výběr porodnice mnoho prvorodiček podcení. Zpočátku těhotenství je to totiž tím posledním, co je zajímá. Budoucí maminky se většinou radují z miminka ve svém bříšku, plánují zařízení dětského pokojíku, řeší mateřskou a další související věci, že na včasný výběr porodnice mnohdy zapomenou.


Do jaké porodnice je nutné se registrovat?

Toto je individuální otázka. Pokud už víte, kde chcete rodit, vyplatí se podívat na internetové stránky vybrané porodnice nebo si tam zavolat a informovat se o podmínkách porodu. Tyto informace můžete často zjistit i od svého gynekologa. Zpravidla se registrace vyžaduje jen ve větších městech, kde jsou vyhlášené porodnice často velmi brzy plné. Toto opatření je zavedeno z důvodu, aby porodnice nebyla přeplněná a udržela se tak současná kvalitní péče, kterou poskytuje.


Pravidlo o registraci do porodnice je tedy čistě interní záležitostí. Pokud se budete informovat o nutnosti registrace v porodnici, měli by vám říci, v jakém týdnu těhotenství se musíte registrovat. Mnoho porodnic vyžaduje registraci ihned poté, co je vám vystavena těhotenská průkazka nebo jiná lékařská zpráva potvrzující váš stav. V Praze je běžné, že všechny porodnice, kromě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, vyžadují registraci.

Nejpozději do 36. týdne svého těhotenství musíte do porodnice začít docházet na pravidelné kontroly. Jinak k registraci není nutné žádné speciální vyšetření. Na mnoho míst se nemusíte ani osobně dostavit, jelikož registraci stačí vyřídit telefonicky nebo přes internet.

 

Senam porodnic najdete ZDE

Domácí práce v těhotenství Domácí práce v těhotenství

V těhotenství byste se rozhodně neměla přepínat. Je to ideální doba najít si čas na svůj vlastní odpočinek, protože v mateřství se už moc nezastavíte. Úklid domácnosti, vaření a další domácí...

Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti? Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti?

Nečekaně jste otěhotněla a nevíte, co si teď počít. V klidu si vše srovnejte v hlavě, a pak zvažte všechny možnosti, které se vám nabízejí. Tou nejpříznivější je samozřejmě si miminko nechat. Pokud ale například nejste v dlouhodobém...

První návštěva gynekologa po otěhotnění První návštěva gynekologa po otěhotnění

Jste čerstvě těhotná a přemýšlíte, kdy je nejvyšší čas obrátit se na svého gynekologa? Gynekolog může vaše těhotenství potvrdit a poskytnout cenné rady do budoucích několika měsíců. Díky němu získáte potřebnou jistotu.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka