facebook
Dobré dopoledne, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Jak se registrovat do porodnice


Ilustrační fotografie


Většina žen již před otěhotněním tuší, v jaké porodnici by chtěla rodit. Pokud i vy máte nějakou vybranou, je určitě vhodné se do ní včas registrovat, abyste nakonec nebyla nemile překvapena, že porodnice už má plné kapacity. Rozhodně se však neobávejte toho, že byste musela rodit například doma, to vám určitě nehrozí, protože vždy vás musí nějaká porodnice přijmout - určitě vás přijme vaše spádová.

Výběr porodnice mnoho prvorodiček podcení. Zpočátku těhotenství je to totiž tím posledním, co je zajímá. Budoucí maminky se většinou radují z miminka ve svém bříšku, plánují zařízení dětského pokojíku, řeší mateřskou a další související věci, že na včasný výběr porodnice mnohdy zapomenou.


Do jaké porodnice je nutné se registrovat?

Toto je individuální otázka. Pokud už víte, kde chcete rodit, vyplatí se podívat na internetové stránky vybrané porodnice nebo si tam zavolat a informovat se o podmínkách porodu. Tyto informace můžete často zjistit i od svého gynekologa. Zpravidla se registrace vyžaduje jen ve větších městech, kde jsou vyhlášené porodnice často velmi brzy plné. Toto opatření je zavedeno z důvodu, aby porodnice nebyla přeplněná a udržela se tak současná kvalitní péče, kterou poskytuje.


Pravidlo o registraci do porodnice je tedy čistě interní záležitostí. Pokud se budete informovat o nutnosti registrace v porodnici, měli by vám říci, v jakém týdnu těhotenství se musíte registrovat. Mnoho porodnic vyžaduje registraci ihned poté, co je vám vystavena těhotenská průkazka nebo jiná lékařská zpráva potvrzující váš stav. V Praze je běžné, že všechny porodnice, kromě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, vyžadují registraci.

Nejpozději do 36. týdne svého těhotenství musíte do porodnice začít docházet na pravidelné kontroly. Jinak k registraci není nutné žádné speciální vyšetření. Na mnoho míst se nemusíte ani osobně dostavit, jelikož registraci stačí vyřídit telefonicky nebo přes internet.

 

Senam porodnic najdete ZDE

Co potřebuji, když čekám miminko v létě? Co potřebuji, když čekám miminko v létě?

Jste těhotná a těšíte se již na své miminko, protože se porod blíží a narodí se vám v nejbližších dnech? To skvělé! Budete mít miminko v letních měsících, tedy ani první výbavička nebude tak složitá...

Těhotná očima svých blízkých Těhotná očima svých blízkých

Každou budoucí maminku lidé v jejím okolí nabádají k opatrnosti. Není tedy divu, že vám takové chování může začít po čase i vadit. Jestliže se s příbuznými, kteří se vám snaží maximálně ulehčit, necítíte dobře, určitě...

Jak změnit lékaře v těhotenství Jak změnit lékaře v těhotenství

I v těhotenství můžete změnit svého ošetřujícího lékaře, pokud vám nebude vyhovovat jeho přístup nebo když se k tomu naskytnou jiné důvody. Změna lékaře rozhodně není nic, čeho byste se měla obávat.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka