facebook
Dobrý večer, je neděle 24.3.2019 a svátek slaví Gabriel

Jak se registrovat do porodnice


Ilustrační fotografie


Většina žen již před otěhotněním tuší, v jaké porodnici by chtěla rodit. Pokud i vy máte nějakou vybranou, je určitě vhodné se do ní včas registrovat, abyste nakonec nebyla nemile překvapena, že porodnice už má plné kapacity. Rozhodně se však neobávejte toho, že byste musela rodit například doma, to vám určitě nehrozí, protože vždy vás musí nějaká porodnice přijmout - určitě vás přijme vaše spádová.

Výběr porodnice mnoho prvorodiček podcení. Zpočátku těhotenství je to totiž tím posledním, co je zajímá. Budoucí maminky se většinou radují z miminka ve svém bříšku, plánují zařízení dětského pokojíku, řeší mateřskou a další související věci, že na včasný výběr porodnice mnohdy zapomenou.


Do jaké porodnice je nutné se registrovat?

Toto je individuální otázka. Pokud už víte, kde chcete rodit, vyplatí se podívat na internetové stránky vybrané porodnice nebo si tam zavolat a informovat se o podmínkách porodu. Tyto informace můžete často zjistit i od svého gynekologa. Zpravidla se registrace vyžaduje jen ve větších městech, kde jsou vyhlášené porodnice často velmi brzy plné. Toto opatření je zavedeno z důvodu, aby porodnice nebyla přeplněná a udržela se tak současná kvalitní péče, kterou poskytuje.


Pravidlo o registraci do porodnice je tedy čistě interní záležitostí. Pokud se budete informovat o nutnosti registrace v porodnici, měli by vám říci, v jakém týdnu těhotenství se musíte registrovat. Mnoho porodnic vyžaduje registraci ihned poté, co je vám vystavena těhotenská průkazka nebo jiná lékařská zpráva potvrzující váš stav. V Praze je běžné, že všechny porodnice, kromě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, vyžadují registraci.

Nejpozději do 36. týdne svého těhotenství musíte do porodnice začít docházet na pravidelné kontroly. Jinak k registraci není nutné žádné speciální vyšetření. Na mnoho míst se nemusíte ani osobně dostavit, jelikož registraci stačí vyřídit telefonicky nebo přes internet.

 

Senam porodnic najdete ZDE

Jak se v těhotenství nesedřít Jak se v těhotenství nesedřít

Každá nastávající maminka má starost o své nenarozené dítě. A ač se to nemá s ničím přehánět, je třeba být pozorný a ostražitý. I proto jsme sepsali 5 tipů, jak se v těhotenství nesedřít.

První těhotenství - na co se má nezkušená maminka připravit První těhotenství - na co se má nezkušená maminka připravit

Zjistila jste, že čekáte miminko a přemýšlíte, na jaké změny se musíte připravit. V těhotenství a mateřství vás čekají změny jak fyzického, tak i psychického rázu. Na pohled se dotknou vaší postavy, postihnou stravovací návyky...

Jak roste bříško v těhotenství Jak roste bříško v těhotenství

Snad každou budoucí maminku zajímá, kdy se konečně začne zvětšovat její bříško. Zatímco před těhotenstvím se ženy snaží mít bříško štíhlé a ploché, chtějí na něm potlačit veškeré známky tuku, v těhotenství jim přibírání...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka