facebook
Dobré dopoledne, je pátek 24.5.2019 a svátek slaví Jana

Jak si oholit nohy a intimní partie


Ilustrační fotografie


Holení chloupků v těhotenství představuje nepříjemnou komplikaci pro nejednu maminku. Během prvních měsíců nečiní žádné potíže, ale jak se bříško zvětšuje, začínáte mít problém dohlédnout na své nohy a ještě si je oholit? Na druhou stranu zase určitě nechcete, aby vám do konce těhotenství na nohách, na rukách nebo i v intimních partiích narostla nepříjemná srst. Jak takový problém řešit?

Množství chloupků v těhotenství

Vlivem hormonů se může stát, že vám chloupky v těhotenství porostou rychleji než dříve. Navíc se začnou vyskytovat i na místech, na kterých jste je dosud ještě neviděla - například na bříšku nebo na prsou. Holit si tato místa s pomocí zrcátka nebo úplně poslepu je opravdu velmi nepraktické. Odložte proto stud a zeptejte se svého partnera, zda by vám s holením nepomohl.

Depilace a další metody holení

Právě depilace je nejoblíbenější a také nejšetrnější holící metodou v těhotenství. Depilovat můžete ve vaně či ve sprše s pomocí mýdla či intimního gelu. Dají se ale použít i různé depilační krémy.

Chloupky si také můžete nechat odstranit voskem, laserem nebo epilátorem. Vaše pokožka však může být v těhotenství citlivější než dříve, a proto se tyto metody příliš nedoporučují. Navíc sama jistě máte v rukách větších cit než váš partner a epilace by tak pro vás mohla být zbytečně příliš bolestivá.

Oholte se před odjezdem do porodnice

Na porod je nezbytné oholení intimních partií. Ty si můžete důkladně oholit již doma, nebo holení svěřit až do rukou porodní asistentky v porodnici. Pro přirozený porod je potřeba oholit spodní část rodidel (oblast velkých stydkých pysků a hráze). V případě císařského řezu je nutné, aby rodička měla oholené celé intimní partie, proto je lepší oholit se před nástupem do porodnice celá. Všechny chloupky také běžně odstraňují i v porodnici.

Věk prvorodiček Věk prvorodiček

V poslední době se věk žen, které jsou poprvé těhotné, čím dál více zvyšuje. Důvodem je zejména potřeba žen studovat a následně získat pracovní zkušenosti a budovat kariéru. V mnohých případech je uváděný důvod prostý. Ženy se...

Jak si poradit jako mladá maminka, aneb těhotná v patnácti Jak si poradí mladá maminka, aneb těhotná v patnácti

Ne každý se chová zodpovědně. Proto se může stát, že žena otěhotní třeba v 15 nebo v 16 letech, kdy ještě není dospělá. V takové situaci mnoho slečen začíná panikařit. Bojí se o těhotenství říct svým rodičům a snaží se ho co nejdéle zatajit.

Kdy je vhodná doba pro odchod z práce Kdy je vhodná doba pro odchod z práce

Jste těhotná a stále chodíte do práce? Pokud vás baví, uspokojuje a nechcete se rozloučit se svým měsíčním výdělkem, pak je vše v pořádku. Jestliže je ale vaše práce fyzicky náročná a vy ji z nějakých důvodů už nezvládáte, určitě je...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka