facebook
Dobré dopoledne, je neděle 25.8.2019 a svátek slaví Radim

Jak si oholit nohy a intimní partie


Ilustrační fotografie


Holení chloupků v těhotenství představuje nepříjemnou komplikaci pro nejednu maminku. Během prvních měsíců nečiní žádné potíže, ale jak se bříško zvětšuje, začínáte mít problém dohlédnout na své nohy a ještě si je oholit? Na druhou stranu zase určitě nechcete, aby vám do konce těhotenství na nohách, na rukách nebo i v intimních partiích narostla nepříjemná srst. Jak takový problém řešit?

Množství chloupků v těhotenství

Vlivem hormonů se může stát, že vám chloupky v těhotenství porostou rychleji než dříve. Navíc se začnou vyskytovat i na místech, na kterých jste je dosud ještě neviděla - například na bříšku nebo na prsou. Holit si tato místa s pomocí zrcátka nebo úplně poslepu je opravdu velmi nepraktické. Odložte proto stud a zeptejte se svého partnera, zda by vám s holením nepomohl.

Depilace a další metody holení

Právě depilace je nejoblíbenější a také nejšetrnější holící metodou v těhotenství. Depilovat můžete ve vaně či ve sprše s pomocí mýdla či intimního gelu. Dají se ale použít i různé depilační krémy.

Chloupky si také můžete nechat odstranit voskem, laserem nebo epilátorem. Vaše pokožka však může být v těhotenství citlivější než dříve, a proto se tyto metody příliš nedoporučují. Navíc sama jistě máte v rukách větších cit než váš partner a epilace by tak pro vás mohla být zbytečně příliš bolestivá.

Oholte se před odjezdem do porodnice

Na porod je nezbytné oholení intimních partií. Ty si můžete důkladně oholit již doma, nebo holení svěřit až do rukou porodní asistentky v porodnici. Pro přirozený porod je potřeba oholit spodní část rodidel (oblast velkých stydkých pysků a hráze). V případě císařského řezu je nutné, aby rodička měla oholené celé intimní partie, proto je lepší oholit se před nástupem do porodnice celá. Všechny chloupky také běžně odstraňují i v porodnici.

Jak se registrovat do porodnice Jak se registrovat do porodnice

Většina žen již před otěhotněním tuší, v jaké porodnici by chtěla rodit. Pokud i vy máte nějakou vybranou, je určitě vhodné se do ní včas registrovat, abyste nakonec nebyla nemile překvapena, že porodnice...

Co potřebuji, když čekám miminko v létě? Co potřebuji, když čekám miminko v létě?

Jste těhotná a těšíte se již na své miminko, protože se porod blíží a narodí se vám v nejbližších dnech? To skvělé! Budete mít miminko v letních měsících, tedy ani první výbavička nebude tak složitá...

Těhotná očima svých blízkých Těhotná očima svých blízkých

Každou budoucí maminku lidé v jejím okolí nabádají k opatrnosti. Není tedy divu, že vám takové chování může začít po čase i vadit. Jestliže se s příbuznými, kteří se vám snaží maximálně ulehčit, necítíte dobře, určitě...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka