facebook
Dobré odpoledne, je úterý 20.10.2020 a svátek slaví Brigita

Jak si oholit nohy a intimní partie


Ilustrační fotografie


Holení chloupků v těhotenství představuje nepříjemnou komplikaci pro nejednu maminku. Během prvních měsíců nečiní žádné potíže, ale jak se bříško zvětšuje, začínáte mít problém dohlédnout na své nohy a ještě si je oholit? Na druhou stranu zase určitě nechcete, aby vám do konce těhotenství na nohách, na rukách nebo i v intimních partiích narostla nepříjemná srst. Jak takový problém řešit?

Množství chloupků v těhotenství

Vlivem hormonů se může stát, že vám chloupky v těhotenství porostou rychleji než dříve. Navíc se začnou vyskytovat i na místech, na kterých jste je dosud ještě neviděla - například na bříšku nebo na prsou. Holit si tato místa s pomocí zrcátka nebo úplně poslepu je opravdu velmi nepraktické. Odložte proto stud a zeptejte se svého partnera, zda by vám s holením nepomohl.

Depilace a další metody holení

Právě depilace je nejoblíbenější a také nejšetrnější holící metodou v těhotenství. Depilovat můžete ve vaně či ve sprše s pomocí mýdla či intimního gelu. Dají se ale použít i různé depilační krémy.

Chloupky si také můžete nechat odstranit voskem, laserem nebo epilátorem. Vaše pokožka však může být v těhotenství citlivější než dříve, a proto se tyto metody příliš nedoporučují. Navíc sama jistě máte v rukách větších cit než váš partner a epilace by tak pro vás mohla být zbytečně příliš bolestivá.

Oholte se před odjezdem do porodnice

Na porod je nezbytné oholení intimních partií. Ty si můžete důkladně oholit již doma, nebo holení svěřit až do rukou porodní asistentky v porodnici. Pro přirozený porod je potřeba oholit spodní část rodidel (oblast velkých stydkých pysků a hráze). V případě císařského řezu je nutné, aby rodička měla oholené celé intimní partie, proto je lepší oholit se před nástupem do porodnice celá. Všechny chloupky také běžně odstraňují i v porodnici.

První návštěva gynekologa po otěhotnění První návštěva gynekologa po otěhotnění

Jste čerstvě těhotná a přemýšlíte, kdy je nejvyšší čas obrátit se na svého gynekologa? Gynekolog může vaše těhotenství potvrdit a poskytnout cenné rady do budoucích několika měsíců. Díky němu získáte potřebnou jistotu.

Jak se chovat ke svému bříšku v začátcích těhotenství Jak se chovat ke svému bříšku v začátcích těhotenství

Skoro každá maminka, která své těhotenství úzkostlivě plánuje, řeší, jak se chovat ke svému bříšku, aby miminku v něm nijak neublížila. V prvních týdnech se obecně vyskytuje zvýšené riziko spontánního potratu, proto byste měla...

Je výhodnější těhotenství v zimě nebo v létě? Je výhodnější těhotenství v zimě nebo v létě?

Mnoho žen má dilema, zda je lepší rodit v létě a těhotenství tak prožít v zimě a na jaře, nebo rodit v zimě a čas s miminkem v bříšku strávit v létě a na podzim...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka