facebook
Dobré ráno, je neděle 24.1.2021 a svátek slaví Miloš

Co potřebuji, když čekám miminko v létě?


Ilustrační fotografie

Jste těhotná a těšíte se již na své miminko, protože se porod blíží a narodí se vám v nejbližších dnech? To skvělé! Budete mít miminko v letních měsících, tedy ani první výbavička nebude tak složitá a s procházkami můžete začít hned po šestinedělí.  Každý den pro vás bude svítit slunce. Není hezčí období pro příchod dítěte. Co se týče výbavičky, rozhodně nekupujte vše naráz, i tak toho bude hodně. Stačí si pořídit vše důležité pro aktuální období. Co vše tedy budete potřebovat, když budete mít „letňátko“?


Krátké rukávky

Na léto určitě svému miminku pořiďte více body s krátkým rukávem (stačí tak 10 kusů), pak nějaké lehké overaly (stačí tak 4 kusy) a dupačky, pro léto jsou ideální volbou polodupačky (tak 5 kusů). Pro deštivé dny nějaký kabátek či svetřík. Pokud čekáte holčičku, můžete si pro radost koupit i nějaké šatičky nebo sukýnky (stačí tak 2 kusy). Také se budou hodit ponožky (4 páry). 

 

 

 

Nezapomínejte, že všechno kojenecké oblečení musí být z kvalitního, prodyšného materiálu, aby pokožka dítěte mohla dýchat, aby se miminko nepotilo a nepřehřívalo se. Materiál musí být lehoučký, jemný a savý. Díky kvalitním materiálům si v létě ušetříte mnohých starostí.


Pokrývka hlavy

Důležitou součástí výbavičky pro miminko na léto je pokrývka hlavy. Kojenec by se neměl vůbec pohybovat na slunci, ale někdy je to těžké uhlídat, obzvláště máme-li malé šídlo. Do výbavičky si tedy ještě připište bavlněné čepičky, kloboučky, prodyšné letní čepičky s perforací (4 kusy).


Ochrana před sluncem

Sluneční záření je v létě nebezpečné i pro dospělé, natož pro miminka. Proto malý kojenec potřebuje permanentní ochranu před sluncem, kdykoliv se s ním vydáte ven. Pokrývku hlavy jsme již zmínili, ale pořiďte si taky sluneční clonu na kočárek, je lehká, praktická a estetičtější než látková plenka a poskytuje též ochranu před UV zářením. A neustále mějte po ruce opalovací krémy. S ochranným UV faktorem se vyrábí též kloboučky či plavky.

Potřeby pro koupání

K vodě v létě jezdí asi každý, kdo by se nechtěl v těch „pařácích“ trochu ovlažit? I vy můžete, jen si pořiďte k výbavičce ještě jemnou osušku pro miminko, plavečky (nejlépe v celku), plenky do vody či neprosakující plavky pro kojence, koupací kyblík k vodě, lehátko a nějaké hračky pro zábavu děťátka, když zrovna nebude chtít spát. A na doma malý bazének, ať v horkých dnech můžete miminko kdykoliv ovlažit a třeba i na vzduchu.


Potřeby na výlet

Krásné počasí také láká k zážitkovým výletům. I na výlet můžete vzít své miminko. Přibalte si pro ně lahvičky s pitím, příkrmy, opalovací krémy, přebalovací potřeby, náhradní oblečení, lehátko a šátek či nosítko pro pohodlné přenášení děťátka. Na kočárek se bude hodit sluneční clona či nepromokavá fólie pro deštivé dny, na výlet přibalte i moskytiéru proti hmyzu.

A teď už jen počkejte na miminko a pak si můžete společně vychutnávat léto plnými doušky. :-)

První těhotenství - na co se má nezkušená maminka připravit První těhotenství - na co se má nezkušená maminka připravit

Zjistila jste, že čekáte miminko a přemýšlíte, na jaké změny se musíte připravit. V těhotenství a mateřství vás čekají změny jak fyzického, tak i psychického rázu. Na pohled se dotknou vaší postavy, postihnou stravovací návyky...

Jak roste bříško v těhotenství Jak roste bříško v těhotenství

Snad každou budoucí maminku zajímá, kdy se konečně začne zvětšovat její bříško. Zatímco před těhotenstvím se ženy snaží mít bříško štíhlé a ploché, chtějí na něm potlačit veškeré známky tuku, v těhotenství jim přibírání...

Srdíčko plodu Srdíčko plodu

Je to neuvěřitelné, ale činnost srdíčka plodu je možné sledovat a zaznamenat již od sedmého týdne těhotenství. Tlukot srdíčka u nenarozeného miminka je významným jevem o jeho zdravém vývoji, který gynekolog sleduje na...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka