facebook
Příjemnou noc, je středa 23.9.2020 a svátek slaví Jaromír

Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti?


Ilustrační fotografie


Nečekaně jste otěhotněla a nevíte, co si teď počít. V klidu si vše srovnejte v hlavě, a pak zvažte všechny možnosti, které se vám nabízejí. Tou nejpříznivější je samozřejmě si miminko nechat. Pokud ale například nejste v dlouhodobém vztahu, stále studujete nebo nemáte dostatek finančních prostředků, může být rozhodování o jeho osudu náročnější.

Příprava na miminko

Pokud se rozhodne si miminko ponechat a vychovat, čeká vás několik náročných měsíců a poté i let. Vždy je důležité se kolem sebe obklopit lidmi, kteří vám rozumějí, chtějí vás podpořit a pomoci. Po devíti měsících, kdy na svět přivedete nový život, bude ve vaší domácnosti o jeden hladový krk více. Hned od začátku je tedy potřeba myslet do budoucna a spočítat si, zda bude mateřská dovolená finančně dostačující nebo zda budete muset i pracovat (například si jen částečně přivydělávat).

Babybox nebo adopce

Pokud jste se rozhodla, že si miminko nenecháte, nabízejí se vám dvě šetrné možnosti. Ať už je váš důvod jakýkoliv, můžete zvolit babybox nebo adopci. V ČR aktuálně funguje již skoro 60 babyboxu. Jistě si tedy najdete takový, který bude blízko vašemu bydlišti. Jestli dítě nechcete vychovávat a přemýšlíte, že jej odložíte stranou, je vyhřátý babybox ideální volbou.

V úvahu samozřejmě přichází i adopce. Miminko můžete odrodit v porodnici, kde vyplníte i všechny nezbytné formuláře a rovnou ho tam ponecháte k adopci. Na světě je mnoho rodičů, kteří dítě nemohou mít a to vaše tak nějakou rodinu může učinit opravdu šťastnou.

Potrat až v nejkrajnějším případě

Ukončení těhotenství by mělo být až poslední, co vám přijde na mysl. Ačkoliv umělá přerušení těhotenství jsou stále na ústupu, najdou se mezi námi ženy, které se pro ně přece jen rozhodnou. Těhotenství je možné touto cestou ukončit do 12. týdne. Cena za potrat se pohybuje kolem 5000 Kč. Mluvíme o interrupci nebo miniinterrupci. Mějte však na paměti, že každý potrat je pro tělo náročný a může vám zkomplikovat další, již už chtěná, těhotenství.

Je výhodnější těhotenství v zimě nebo v létě? Je výhodnější těhotenství v zimě nebo v létě?

Mnoho žen má dilema, zda je lepší rodit v létě a těhotenství tak prožít v zimě a na jaře, nebo rodit v zimě a čas s miminkem v bříšku strávit v létě a na podzim...

Jak si vybrat porodnici Jak si vybrat porodnici

Výběr porodnice rozhodně nepodceňujte. Ať už své těhotenství teprve plánujete, nebo jste těhotná už nějaký ten týden, vyplatí se nad porodnicí přemýšlet. Některé z nich totiž...

Donuťte ho, aby byl těhotný s vámi Donuťte ho, aby byl těhotný s vámi

Po oznámení, že jste těhotná, většinou muž reaguje jistou mírou radosti. A na následujících devět měsíců se ujme role líbače vašeho bříška. Někdy, když je to muž obzvláště aktivní, tak vám rostoucí bříško...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka