facebook
Dobrý večer, je středa 22.5.2019 a svátek slaví Emil

Nečekané těhotenství - jaké mám možnosti?


Ilustrační fotografie


Nečekaně jste otěhotněla a nevíte, co si teď počít. V klidu si vše srovnejte v hlavě, a pak zvažte všechny možnosti, které se vám nabízejí. Tou nejpříznivější je samozřejmě si miminko nechat. Pokud ale například nejste v dlouhodobém vztahu, stále studujete nebo nemáte dostatek finančních prostředků, může být rozhodování o jeho osudu náročnější.

Příprava na miminko

Pokud se rozhodne si miminko ponechat a vychovat, čeká vás několik náročných měsíců a poté i let. Vždy je důležité se kolem sebe obklopit lidmi, kteří vám rozumějí, chtějí vás podpořit a pomoci. Po devíti měsících, kdy na svět přivedete nový život, bude ve vaší domácnosti o jeden hladový krk více. Hned od začátku je tedy potřeba myslet do budoucna a spočítat si, zda bude mateřská dovolená finančně dostačující nebo zda budete muset i pracovat (například si jen částečně přivydělávat).

Babybox nebo adopce

Pokud jste se rozhodla, že si miminko nenecháte, nabízejí se vám dvě šetrné možnosti. Ať už je váš důvod jakýkoliv, můžete zvolit babybox nebo adopci. V ČR aktuálně funguje již skoro 60 babyboxu. Jistě si tedy najdete takový, který bude blízko vašemu bydlišti. Jestli dítě nechcete vychovávat a přemýšlíte, že jej odložíte stranou, je vyhřátý babybox ideální volbou.

V úvahu samozřejmě přichází i adopce. Miminko můžete odrodit v porodnici, kde vyplníte i všechny nezbytné formuláře a rovnou ho tam ponecháte k adopci. Na světě je mnoho rodičů, kteří dítě nemohou mít a to vaše tak nějakou rodinu může učinit opravdu šťastnou.

Potrat až v nejkrajnějším případě

Ukončení těhotenství by mělo být až poslední, co vám přijde na mysl. Ačkoliv umělá přerušení těhotenství jsou stále na ústupu, najdou se mezi námi ženy, které se pro ně přece jen rozhodnou. Těhotenství je možné touto cestou ukončit do 12. týdne. Cena za potrat se pohybuje kolem 5000 Kč. Mluvíme o interrupci nebo miniinterrupci. Mějte však na paměti, že každý potrat je pro tělo náročný a může vám zkomplikovat další, již už chtěná, těhotenství.

Věk prvorodiček Věk prvorodiček

V poslední době se věk žen, které jsou poprvé těhotné, čím dál více zvyšuje. Důvodem je zejména potřeba žen studovat a následně získat pracovní zkušenosti a budovat kariéru. V mnohých případech je uváděný důvod prostý. Ženy se...

Jak si poradit jako mladá maminka, aneb těhotná v patnácti Jak si poradí mladá maminka, aneb těhotná v patnácti

Ne každý se chová zodpovědně. Proto se může stát, že žena otěhotní třeba v 15 nebo v 16 letech, kdy ještě není dospělá. V takové situaci mnoho slečen začíná panikařit. Bojí se o těhotenství říct svým rodičům a snaží se ho co nejdéle zatajit.

Kdy je vhodná doba pro odchod z práce Kdy je vhodná doba pro odchod z práce

Jste těhotná a stále chodíte do práce? Pokud vás baví, uspokojuje a nechcete se rozloučit se svým měsíčním výdělkem, pak je vše v pořádku. Jestliže je ale vaše práce fyzicky náročná a vy ji z nějakých důvodů už nezvládáte, určitě je...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka