facebook
Dobrý podvečer, je čtvrtek 18.4.2024 a svátek slaví Rostislav

Jak zmírnit následky vánočního přejídání?


Ilustrační fotografie


Vánoce mají být svátky klidu a pohody. V poslední době se však proměnily v období plné stresu, přeplněných nákupních košíků a nepříjemných front v supermarketech. Spousta lidí se snaží, aby jim na štědrovečerní tabuli nic nechybělo, a tak nakupují bez přemýšlení vše, co jim přijde pod ruku. Následkem často bývá pocit přejedení, pálení žáhy a v neposlední řadě také zbytečné kilogramy navíc. Jak tomu letos předejít?

 

1. Jeden den nic nezkazí

 

Každý si řekne, že Vánoce jsou jen jednou do roka, tak proč si ten jeden den pořádně nedopřát. Na tom by nebylo nic špatného a možná by s tím dokonce i spousta výživových poradců souhlasila, ale musí to být opravdu jen JEDEN den. Pokud nechcete po svátcích bojovat s kily navíc, do vánočních hodů již nezapočítávejte i Boží hod a sv. Štěpána.

 

2. Jídlo si plánujte

 

Pokud pomineme Štědrý den, další dny se vraťte k plánování jídla, tak jak jste zvyklí – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Soustřeďte se na to, aby jídla nebyla již tolik kalorická a aby se co nejvíce podobala jídelníčku vašeho běžného všedního dne. Jedině tak se vám metabolismus bez následků opět srovná.

 

3. Kontrolujte si porce

 

Dejte si cokoliv, ale vždy snězte jen svou porci. Nepřidávejte si a pokud se již cítíte plni, s díky odmítněte další servírované jídlo. Není třeba sníst všechno, co vám přátelé či rodina naservíruje na stůl. Doma se pokuste nemít dobroty stále na očích – pokud se cukroví z talířku sní, nedoplňujte ho. Ať si každý dojde pro cukroví do krabice sám.

 

4. Zařaďte pohyb a kontrolujte pitný režim

 

Pokud si chcete být jisti, že tyto Vánoce už opravdu nepřiberete, zařaďte do svého vánočního programu i pohyb. Může být jakýkoliv – delší procházka, bruslení, bazén a cokoliv jiného, co vás napadne. Pohyb vás nejen osvěží a příjemně naladí, ale zároveň nebudete mít výčitky, že jste si dali něco dobrého. Další důležitou součástí je i pitný režim. Snažte se denně vypít alespoň 1,5l čisté vody. Vyplavíte tak zbytečné „odpady“ usazené v těle a podpoříte tak metabolismus.

Péče o nohy v zimě Péče o nohy v zimě

Ženy o sebe rády pečují, nechávají se hýčkat v kosmetických salónech a chodí na manikúru. Nohy však občas bývají opomíjené a ženy jim nevěnují tolik pozornosti. A přitom jsou nejvíce namáhanou...

Předčasná menopauza – dá se jí předejít? Předčasná menopauza – dá se jí předejít?

Předčasná menopauza je velkým strašákem žen. V poslední době ji trpí stále mladší ženy, objevuje se dokonce i kolem 20. roku. Je to problém, který může zapříčinit spousta faktorů a je třeba včas...

Ženský šarm - pokračování Ženský šarm - pokračování

Tak, tady máte, pánové, opravdické vysvětlení toho, proč vždycky pijeme víno rychleji, častěji a obecně více. Následkem alkoholu si připadáme krásnější a jsme více sebejisté, takže možná si dokonce jsme ochotné bez boje sundat i tričko ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka