facebook
Dobré odpoledne, je neděle 15.9.2019 a svátek slaví Jolana

Orientální tanec v těhotenství


Ilustrační fotografie


Jakákoli pohybová aktivita během těhotenství musí být v prvé řadě přizpůsobena aktuálnímu zdravotnímu stavu nastávající maminky. Proto je vždy nutné konzultovat svůj zdravotní stav s ošetřujícím lékařem. Pro období těhotenství má velice pozitivní účinky orientální břišní tanec. Uvádí se, že je to jeden z nejstarších tanců na světě a již od svého původu je považován za tanec rodiček, neboť jej budoucí maminky tančily i během porodu, aby si tak narození svého miminka usnadnily.


Orientální tanec má pro těhotnou ženu mnoho výhod. Posiluje, ale zároveň i uvolňuje svaly zad a pánevní oblasti, což je právě pro těhotenství a porod velice důležité. Při tomto tanci si žena zároveň posílí i svaly na nohou a preventivně nohy chrání před křečovými žílami. Pohyb je v těhotenství velice důležitý, zvláště pak zaměřený na záda a svalstvo pánevního dna. Zároveň může budoucí maminka sdílet své těhotenství i s ostatními ženami, což může mít příznivý vliv i na její psychiku.


Pohyby při orientálním tanci se většinou líbí i miminku v bříšku a po narození si na tyto pocity vzpomene při chování v náručí. Samozřejmě, že ve výhodě jsou ženy, které tančily již před otěhotněním. S orientálním tancem však lze začít i v průběhu těhotenství. K tomu lze doporučit, aby si žena našla buď kurz určený přímo pro těhotné, nebo aby samotná lektorka měla zkušenosti s těhotnými ženami v souvislosti s tímto tancem.


Základním pravidlem samozřejmě zůstává, provádět pouze takové pohyby a v takové délce, aby to bylo ženě příjemné. Břišní tanec by tak pro těhotnou ženu měl být odpočinkem a relaxací, při které jako bonus zapojí ty správné a tolik potřebné svaly. Všechny tyto dovednosti pak lze zúročit a využít během samotného porodu. Žena bude lépe znát své tělo a jeho možnosti a bude lépe vnímat i své miminko a jeho pohyby. Stejně tak je možné s břišním tancem pokračovat již během šestinedělí a příznivě tak působit na ochablé svaly, vždy s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Intervalový trénink - vhodný pomocník při cvičení pro budoucí maminky Intervalový trénink - vhodný pomocník při cvičení pro budoucí maminky

Znáte intervalový trénink? I v těhotenství si můžete kvalitně zacvičit. Nejde tu však o honění velkých výkonů. Mnohem lepší je vnímat své tělo a tomu přizpůsobit i cvičení.

Výhody cvičení v těhotenství Výhody cvičení v těhotenství

Cvičení v těhotenství je pro každou maminku přínosné. Pokud jste cvičila již před otěhotněním, pravděpodobně je to již vaše závislost a vy budete spíš mít problémy s pohybem přestat nebo...

Cvičení v těhotenství

I v období těhotenství je potřeba udržet své tělo fit. Obzvlášť ženy, které se pravidelně hýbou a rády cvičí, potěší, že pohyb v době těhotenství rozhodně není tabu. Jakou formu si zvolit? Můžete zkusit například jógu,

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka