facebook
Dobré dopoledne, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Cvičení v TRX pro těhotné


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka, která je zvyklá cvičit, by na pohyb ve svém těhotenství rozhodně neměla zapomínat. Dobré je se zaměřit na aktivity ve volnějším tempu, jako je třeba chůze, klus nebo plavání. Nezbytné je však i protažení a zpevnění svalů celého těla. Protažení neboli strečink je prevencí před nepříjemnými bolestmi a zpevnění vám zase umožní se s bolestmi a problémy lépe vypořádat či dokonce usnadní váš porod (především zpevnění svalů pánevního dna).

TRX je speciální závěsný posilovací systém, díky kterému při cvičení zapojíte celé tělo. Zátěž se na něm dá velmi snadno nastavit a nestane se tedy, že byste se potila a dřela až do úmoru. Cvičit na něm tak mohou nejen budoucím maminky, ale i třeba malé děti nebo senioři. Při cvičení můžete zapojovat celé tělo nebo střídat jeho poloviny a tím si lépe uvědomit nesouměrnost své postavy a problémy, které vás trápí.

Jak správně cvičit na TRX v těhotenství

I když si tento závěsný systém můžete pořídit domů, na cvičení v těhotenství vám to příliš nedoporučujeme. Mnohem lepší je zajít do fitness centra, ve kterém se na TRX cvičí. Pravděpodobně nebudete mít možnost zajít na skupinovou lekci, budete si však moci domluvit schůzku s trenérem a zeptat se na využití této pomůcky ve vašem tréninku.

Trenér by vám měl doporučit cviky, které nebudou nijak extrémně zatěžovat vaše tělo. Může se jednat o různé přítahy a výdrže, kliky, dřepy a polodřepy nebo výpady. Hodně také záleží na tom, v jakém období těhotenství se právě teď nacházíte. I vnímání bříška je individuální. Je tedy potřeba, abyste se při cvičení v TRX cítila dobře. Pokud vám bude cvičení nepříjemné, určitě s ním doporučujeme přestat. TRX vám u mnoha cviků poskytne oporu a vybraný cvik tak i výrazně usnadní.

Se cvičením na TRX samozřejmě můžete pokračovat i po porodu, kdy už si můžete nastavit vyšší zátěž a cviky provádět ve vyšší intenzitě.

Chci miminko, ale partner nemá zájem Chci miminko, ale partner nemá zájem

Toužíte po miminku, ale váš partner o jeho pořízení zatím nejeví příliš zájem? Poradíme vám, jak se s takovou situací vypořádat a jak třeba svému příteli/manželovi vnuknout, že už nastal ideální čas na...

Jak se připravit na druhé miminko? Jak se připravit na druhé miminko?

Pokud plánujete početnou rodinu, tak než se nadějete, očekáváte druhé dítko. Každá maminka, která byla z prvního těhotenství nesvá a třeba i vystresovaná, bere to druhé už více v pohodě.

Jaký může mít psychika vliv na otěhotnění Jaký může mít psychika vliv na otěhotnění

Když se žena snaží otěhotnět, je dobrý fyzický stav obou partnerů velmi důležitý. Pokud se ale páru dlouho nedaří zplodit potomka, navštěvují lékaře, zkouší všechny možné „zaručené“ metody a výsledkem často bývá vyčerpání a stres.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka