facebook
Dobré poledne, je úterý 31.3.2020 a svátek slaví Hugo

Cvičení v TRX pro těhotné


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka, která je zvyklá cvičit, by na pohyb ve svém těhotenství rozhodně neměla zapomínat. Dobré je se zaměřit na aktivity ve volnějším tempu, jako je třeba chůze, klus nebo plavání. Nezbytné je však i protažení a zpevnění svalů celého těla. Protažení neboli strečink je prevencí před nepříjemnými bolestmi a zpevnění vám zase umožní se s bolestmi a problémy lépe vypořádat či dokonce usnadní váš porod (především zpevnění svalů pánevního dna).

TRX je speciální závěsný posilovací systém, díky kterému při cvičení zapojíte celé tělo. Zátěž se na něm dá velmi snadno nastavit a nestane se tedy, že byste se potila a dřela až do úmoru. Cvičit na něm tak mohou nejen budoucím maminky, ale i třeba malé děti nebo senioři. Při cvičení můžete zapojovat celé tělo nebo střídat jeho poloviny a tím si lépe uvědomit nesouměrnost své postavy a problémy, které vás trápí.

Jak správně cvičit na TRX v těhotenství

I když si tento závěsný systém můžete pořídit domů, na cvičení v těhotenství vám to příliš nedoporučujeme. Mnohem lepší je zajít do fitness centra, ve kterém se na TRX cvičí. Pravděpodobně nebudete mít možnost zajít na skupinovou lekci, budete si však moci domluvit schůzku s trenérem a zeptat se na využití této pomůcky ve vašem tréninku.

Trenér by vám měl doporučit cviky, které nebudou nijak extrémně zatěžovat vaše tělo. Může se jednat o různé přítahy a výdrže, kliky, dřepy a polodřepy nebo výpady. Hodně také záleží na tom, v jakém období těhotenství se právě teď nacházíte. I vnímání bříška je individuální. Je tedy potřeba, abyste se při cvičení v TRX cítila dobře. Pokud vám bude cvičení nepříjemné, určitě s ním doporučujeme přestat. TRX vám u mnoha cviků poskytne oporu a vybraný cvik tak i výrazně usnadní.

Se cvičením na TRX samozřejmě můžete pokračovat i po porodu, kdy už si můžete nastavit vyšší zátěž a cviky provádět ve vyšší intenzitě.

Neplodnost Neplodnost

Neplodnost, odborně infertilita či sterilita, je stále narůstajícím problémem moderní společnosti. V dnešní době je již dokonce klasifikována jako nemoc, jež vystavěla celý nový lékařský obor – reprodukční medicínu. Jedná se především o ...

Test plodnosti Test plodnosti

Test plodnosti si aktuálně mohou nechat udělat muži i ženy. Přistupuje se k němu tehdy, když se partnerům nedaří při početí miminka. Rozhodně se však k němu neuchylujte během prvního roku. Těhotenství vyžaduje dostatek času ...

Jonášova metoda Jonášova metoda

Pokud se již delší dobu pokoušíte s partnerem o miminko, možná jste zaslechla o tzv. Jonášově metodě. Jedná se o metodu výpočtu ideálního dne pro početí na základě předpokladu, že je...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka