facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 7.12.2023 a svátek slaví Ambrož

Vracející se sny


Ilustrační fotografie


Sny se zdají každému. Někteří si ty své vůbec nepamatují. Některé sny jsou všední. Některé dokáží člověka svou absurditou, hrůzností nebo intenzitou dokonce i vzbudit. A některé sny se vracejí stále dokola zpět. Můžou být zcela stejné. Nebo se budou lišit jen v kulisách, sdělení bude obdobné. Ne-li totožné. Z psychologického hlediska jsou pak důležité sny, které se vracejí.


Podvědomí

Podvědomí není jen položka v učebnici psychologie pro začátečníky. Podvědomí máme každý. Jeho nesmírné hloubky a dálky si nedokážeme vědomě vybavit. Nedokážeme se v podvědomí s běžnou mapou vlastní bdělosti orientovat. Ba co, dokonce do něho v bdělém stavu nemůžeme ani vstoupit. Přesto je naší nedílnou součástí, kam se ukrývají fóbie, strachy, kam se ukrývají pudy, temné stránky osobnosti. A mnoho dalšího. Mezi hlavní komunikační kanál podvědomí patří snění.

Pokud k nám podvědomí vysílá stále se opakující sny, snaží se nám dát najevo, že je něco v nepořádku. Něco, co se musí řešit a vyřešit, jinak je tím ohrožena psychická stabilita člověka. Jedná se o neřešené konfliktní vztahy, stresující prostředí v zaměstnání a další rozkladné procesy, které člověk neřeší na té vědomé straně. Nebo které řešit odmítá, protože netuší, jak by je mohl vyřešit.


Snář? To prosím ne

Neexistuje žádný univerzální snář, který vám prozradí smysl snů. Není to ani možné. Protože každý člověk má jiný vztah ke světu i k sobě samému. A podvědomí každého člověka se s ním snaží komunikovat po svém. Skrytými významy. Podobenstvími. A je vždy na tom kterém snivci, aby vyložil smysl snových obrazů a snažil se je pochopit vždy v kontrastu s vlastním viděním světa a sebe sama. Podvědomí to s námi vždy myslí dobře. To je potřeba si uvědomit. Pokud máte neustále se vracející sny, snažte se je pochopit, snažte se řešit problémy, které v životě máte. Pokud před nimi budete utíkat nebo zavírat oči, mohou vás zničit. Podvědomí vás varovalo.

Jak zmírnit následky vánočního přejídání? Jak zmírnit následky vánočního přejídání?

Vánoce mají být svátky klidu a pohody. V poslední době se však proměnily v období plné stresu, přeplněných nákupních košíků a nepříjemných front v supermarketech. Spousta lidí se snaží, aby jim na štědrovečerní...

Tipy a triky pri uzivani zelenych potravin Tipy a triky pri uzivani zelenych potravin

Zelené potraviny jsou v posledních letech velmi oblíbenými doplňky každodenní stravy. Dokáží opravdu mnohé, nejde o žádné placebo, prostě se budete už po pár dnech užívání cítit na těle i na...

Jak s partnerem bojovat s neplopodností? Jak s partnerem bojovat s neplodností?

Milé dámy, musím se vám svěřit se svým příběhem. Samozřejmě i pro pány má zkušenost bude zajímavá, jak pochopíte později. A pro vás všechny mám skvělý tip na vánoční dárek.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka