facebook
Dobrý podvečer, je pátek 14.6.2024 a svátek slaví Vít

Výběr kočárku


Ilustrační fotografie


Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou odvést z obchodu. S ohledem na již zažitou tradici, že by kočárek neměl být doma před narozením miminka tak ani nevadí, že na jeho dodání budou rodiče chvíli čekat.

Před samotným výběrem kočárku je dobré, aby si rodiče rozmysleli, jaké mají na kočárek požadavky a nároky. Je dobré zvážit, kam všude chtějí s kočárkem vyrazit a jak náročný terén je případně čeká. S ohledem k tomu by pak měli přizpůsobit i samotný výběr konkrétního kočárku.

U kočárku je důležitá jeho konstrukce. Ta zpravidla rozhoduje o celkové hmotnosti kočárku, která je mnohdy při jeho výběru rozhodujícím faktorem. Existují tak varianty vyrobené z lehčích materiálů, které jsou však zpravidla méně stabilní a nejsou příliš vhodné do těžších přírodních terénů. Ideální je, aby si rodiče přímo v obchodě vyzkoušeli, jak je daný kočárek těžký. K tomu je však nutné přidat ještě váhu miminka a příruční tašky s nezbytnými potřebami pro miminko.

Z praktického hlediska rozhoduje při výběru kočárku i jeho skladnost. Jestliže budou rodiče cestovat s kočárkem i v autě, pak je důležité, aby se jimi vybraný model vešel právě do jejich auta. Ideální je, můžeme-li si složení kočárku a uložení do kufru vozidla vyzkoušet přímo na místě. Tam kde to nelze, poslouží alespoň metr. Maminka, která s kočárkem bude ve většině případů manipulovat nejčastěji, vyzkouší, jak dobře a rychle se daný kočárek skládá. Z počátku to vyžaduje trénink, který se časem stane automatickým pohybem.

Pokud jde o podvozek kočárku, pak v dnešní době je preference kočárků se čtyřmi kolečky. Takový kočárek sice bývá těžší než u tří koleček, ale obecně bývá tento typ stabilnější. Některé maminky zároveň přidávají mezi nevýhody „tříkolky“ i menší úložný prostor. Samotná kolečka lze u kočárku vybírat z těch, která lze anebo naopak nelze dofukovat. Nevýhoda dofukovacích koleček je poměrně častý výskyt defektů. Jejich výhodou je pak měkčí pérování. Z technického hlediska je přínosná i ruční brzda kočárku, která zpříjemní zejména cesty z kopce, kdy se maminka nemusí tolik namáhat.

Máte-li již po technické stránce vybraného svého favorita, zbývá už jen ta příjemnější část, a sice volba barevného provedení, kdy lze volit z široké škály barev. Poté již stačí vyrazit na první projížďku.

Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám! Jak se rozhodnout pro správný kočárek? Poradíme vám!

Na trhu je nyní nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufejte – poradíme vám, jak si správně vybrat kočárek, který je pro vaše potřeby...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče

Potřebujete dovolenou? Máte malé děti? Jeďte na místo, kde se postarají o celou Vaši rodinu! I s nejmenšími dětmi můžete prožít klidnou a příjemnou dovolenou, pokud si najdete...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka