facebook
Dobré ráno, je pátek 22.2.2019 a svátek slaví Svatopluk

Výběr kočárku


Ilustrační fotografie


Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou odvést z obchodu. S ohledem na již zažitou tradici, že by kočárek neměl být doma před narozením miminka tak ani nevadí, že na jeho dodání budou rodiče chvíli čekat.

Před samotným výběrem kočárku je dobré, aby si rodiče rozmysleli, jaké mají na kočárek požadavky a nároky. Je dobré zvážit, kam všude chtějí s kočárkem vyrazit a jak náročný terén je případně čeká. S ohledem k tomu by pak měli přizpůsobit i samotný výběr konkrétního kočárku.

U kočárku je důležitá jeho konstrukce. Ta zpravidla rozhoduje o celkové hmotnosti kočárku, která je mnohdy při jeho výběru rozhodujícím faktorem. Existují tak varianty vyrobené z lehčích materiálů, které jsou však zpravidla méně stabilní a nejsou příliš vhodné do těžších přírodních terénů. Ideální je, aby si rodiče přímo v obchodě vyzkoušeli, jak je daný kočárek těžký. K tomu je však nutné přidat ještě váhu miminka a příruční tašky s nezbytnými potřebami pro miminko.

Z praktického hlediska rozhoduje při výběru kočárku i jeho skladnost. Jestliže budou rodiče cestovat s kočárkem i v autě, pak je důležité, aby se jimi vybraný model vešel právě do jejich auta. Ideální je, můžeme-li si složení kočárku a uložení do kufru vozidla vyzkoušet přímo na místě. Tam kde to nelze, poslouží alespoň metr. Maminka, která s kočárkem bude ve většině případů manipulovat nejčastěji, vyzkouší, jak dobře a rychle se daný kočárek skládá. Z počátku to vyžaduje trénink, který se časem stane automatickým pohybem.

Pokud jde o podvozek kočárku, pak v dnešní době je preference kočárků se čtyřmi kolečky. Takový kočárek sice bývá těžší než u tří koleček, ale obecně bývá tento typ stabilnější. Některé maminky zároveň přidávají mezi nevýhody „tříkolky“ i menší úložný prostor. Samotná kolečka lze u kočárku vybírat z těch, která lze anebo naopak nelze dofukovat. Nevýhoda dofukovacích koleček je poměrně častý výskyt defektů. Jejich výhodou je pak měkčí pérování. Z technického hlediska je přínosná i ruční brzda kočárku, která zpříjemní zejména cesty z kopce, kdy se maminka nemusí tolik namáhat.

Máte-li již po technické stránce vybraného svého favorita, zbývá už jen ta příjemnější část, a sice volba barevného provedení, kdy lze volit z široké škály barev. Poté již stačí vyrazit na první projížďku.

happy-sport Neutrácejte za lyžování víc, než je nutné

Jsou lidé, kteří se sklopenýma očima pátrají v podzimním listí na chodníku po dozvucích léta, zatímco jiní upínají zrak k obloze, kdy už udeří mráz a napadne první sníh. Protože sníh přece znamená lyžovačku!

Pěšky nebo na kole s dětmi? Pěšky nebo na kole s dětmi?

Plánujete rodinný výlet se svými dětmi a rozhodujete se, zda vyrazit pěšky nebo na kole? Oba způsoby mají své výhody i nedostatky, na které jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit.

Turistika s dětmi Turistika s dětmi

Turistika patří mezi oblíbené prázdninové sporty a tak není divu, že i rodiče rádi se svými ratolestmi vyrazí na nějaký ten výlet. Ani rodiče s velmi malým miminkem nechtějí sedět doma. Problém nastává, když máme malé miminko a ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka