Těhotenství a následný porod dá ženskému tělu velmi zabrat a někdy si odnese i určité následky do budoucna. Během porodu, především toho obtížného, vzniká velký tlak na pánevní dno, které jej extrémně rozpíná. Následkem toho mohou vyvstat různé komplikace, například poporodní inkontinence. Jaké ženy jsou tímto problémem nejvíce ohroženy a jak jej úspěšně léčit?
Kdy inkontinence vzniká?
Inkontinence se dá rozdělit do dvou skupin – urgentní a a stresová. U urgentní inkontinence postižený pociťuje silné nucení na toaletu, a to i při malém obsahu močového měchýře. Pokud urychleně nevyhledá toaletu, nastává únik moči. Stresová inkontinence vzniká právě při již zmíněném porodu, kdy jsou svaly pánevního dna extrémně namáhané a rozpínají se do velkých rozměrů. Způsobují ji ochablé svaly kolem močového měchýře a také horší kvalita vaziva, která se dědí po předcích. Při úniku v tomto případě dochází během kýchnutí, smíchu, sexu, skákání, či zvedání těžkých věcí.
Správná hygiena je důležitá
Pokud patříte mezi ty, které inkontinencí trpí, mějte na paměti, že během úniku moči dochází k podráždění pokožky či k infekci močových cest. Proto je třeba dbát na zvýšenou intimní hygienu, zavčas vyměňovat absorpční vložky a používat kosmetiku, speciálně vyrobenou k ošetření pokožky na intimních partiích. Vyhněte se používání klasických menstruačních vložek – nepohltí tolik tekutin a neneutralizují pachy jako urologické vložky, speciálně vyrobené pro únik moči.
Jak problém s únikem moči vyřešit?
Nejdříve se doporučují speciální cviky na posílení pánevního dna, které bychom měly cvičit již v době před otěhotněním a také během těhotenství. Pravidelným a poctivým cvičení lze samovolnému úniku moči předejít. Spolu s nimi by měla nastávající maminka cvičit i břišní, zádové a a stehenní svaly, které jsou taktéž v období gravidity velmi namáhané. Pokud i tak potíže s inkontinencí do 1 roku nezmizí, neotálejte a vyhledejte pomoc specialisty na urogynekologii. Ten vám poradí vhodnou léčbu a váš problém jednou provždy vyřeší.
|
V šestinedělí je důležité nejen dostatečné stravování, ale také pitný režim, na který mnoho maminek zapomíná. Co vše by mělo být jeho součástí? Které nápoje pít a jaké raději vynechat? Vypijte minimálně 2,5 litru tekutin, které si...
Už během těhotenství má každá maminka napilno. Mytí podlah, stírání prachu na vysokých poličkách nebo čištění oken jsou pro ni tabu. A tak není divu, že její domácnost možná nevypadá přesně tak, jak by si ji představovala.
Problémy s nehty téměř vždy pramení z nedostatku vitamínů nebo minerálů. Podílí se na nich také stres a celkové vyčerpání, kterému je čerstvá maminka vystavena. Jestliže vás trápily nehty již v těhotenství, pravděpodobně...
2013 Copyright © - Další šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Pro ženy v období těhotenství je tu těhotenské oblečení a móda v přehledné nabídce a pro miminka zase kojenecké oblečení, vše v prvotřídní kvalitě. Pokud rádi cestujete je tu pro Vás levná dovolená s dětmi v Čechách. Módní oblečení na styls.cz - šaty, kabelky, šátky, spodní prádlo a další super kousky.