facebook
Příjemnou noc, je pátek 29.3.2024 a svátek slaví Arnošt

Cestování v těhotenství - jaké dopravní prostředky jsou nejvhodnější


Ilustrační fotografie


Jestliže se chystáte na cesty s bříškem, připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jaký dopravní prostředek je nejvhodnější. Devět měsíců je celkem dlouhá doba a každá maminka chce určitě vyrazit do města, za rodiči nebo třeba na dovolenou. Je tedy lepší jet autem, vyrazit některým hromadným prostředkem nebo si v případě kratší vzdálenosti dopřát pobyt na čerstvém vzduchu a s ním spojenou procházku?

Pohodlí především

Asi nejkomfortněji vychází cestování autem, a to na sedadle spolujezdce. Pokud potřebujete, můžete zastavit, napít se, občerstvit či nadýchnout se čerstvého vzduchu. Můžete si sama zvolit teplotu v autě, hudbu, kterou budete poslouchat a také budete mít dostatek prostoru na nohy i na bříško. Jestliže potřebujete na toaletu, můžete bez problémů zastavit na benzínce a odskočit si.

V porovnání hromadných prostředků vychází lépe vlak než autobus - pokud cestujete mezi městy. Ve vlaku máte k dispozici toaletu a více prostoru na sezení i na stání. Svou tašku si můžete pohodlně vzít k sobě a pokud budete cokoliv potřebovat, snadno to v ní najdete. Navíc většina lidí trpí nevolností spíše z cesty autobusem než z jízdy vlakem. Na stejné trase je vlak i mnohdy rychlejší, není závislý na toku automobilové a městské hromadné dopravy a spíše se tak vyvarujete zpoždění. I větrání je zde mnohem pohodlnější, jelikož každé kupé je vybaveno okny. V autobusu si můžete sednout na místo, které okénko neobsahuje. Jestliže už musíte cestovat autobusem, vyberte si sedadlo blízko řidiče nebo alespoň u dveří, abyste mohla v případě potřeby rychle vystoupit.

Jaké zásady na cestách dodržovat

Při cestování si dávejte pravidelné pauzy, a to v rozmezí dvou až třech hodin. Při nich se pořádně napijte, najezte a také protáhněte. Při cestě autem nepředstavuje přestávka většinou žádný problém. Při delší cestě vlakem či autobusem, řidiči mnohdy také dodržují povinnou přestávku a v některých městech tak třeba 20 až 30 minut odpočívají.

V autě nezapomínejte na bezpečnostní pás, který poskytne ochranu vám i budoucímu miminku. Spodní část pásu vždy podvlékejte pod břichem, pás tedy umísťujte na pánev. Hrudní část by naopak měla vést nad bříškem a mezi prsy. Ani v pokročilém těhotenství na bezpečnostní pás nezapomínejte. Ačkoliv vám může přijít nepohodlný, dokáže v případě nehody zachránit život.

Pěšky nebo na kole?

Pěší chůze je vhodná zejména v první polovině těhotenství. Nasaďte volnější tempo a ujdete tak i několik kilometrů. Netahejte však žádné těžké kabelky, raději si své věci uložte na záda do batohu. Na cyklistiku v těhotenství raději zapomeňte. Na kole snadno přijdete k úrazu, navíc můžete jet rychle, zadýchat se a vysokou tepovou frekvencí ohrozit své embryo.





Nevolnosti při cestování Nevolnosti při cestování

Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické...

Dovolená v těhotenství Dovolená v těhotenství

Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí.

Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka