facebook
Dobré dopoledne, je pondělí 24.2.2020 a svátek slaví Liliana

Jak přežít horké letní teploty s miminkem na cestách


Ilustrační fotografie


S nadcházejícím létem přichází období na které se celý rok těšíme -  dovolená u moře, žhnoucí slunce a opalování u vody. S tím jsou ale spojené i starosti, a to především pokud máte malé miminko. Jak ho nejlépe uchránit před rozpáleným sluncem a dusnými vedry?

Pokud je teplota vysoká, zůstaňte doma

Co se  týče dovolené u moře – většina pediatrů doporučuje se takovéto cestě s malým miminkem vyhnout. Je to zbytečný risk a velká zátěž pro slabý dětský organismus, který nemusí velké teplotní výkyvy při přechodu z jedné země do druhé zvládnout. Velká vedra přímořských států jsou zatěžující i pro dospělého člověka, natož pro malé dítě. Co se týče procházek po městě v místě bydliště, pokud teploty šplhají ke 30 stupňům Celsia, je dobré s dítětem zůstat doma. Pravidlo, že se  má jít s miminkem na vzduch každý den za každého počasí tedy neplatí.

Jak dítě před horkem uchránit

Alfou omegou je dodržování pitného režimu. U kojenců na to nemusíte tolik dohlížet, dostatek tekutin je v mateřském mléce.  Dále dítě udržujte ve stínu, na slunce ho dávejte opravdu jen na chvilku. Jako prevenci mu vždy oblékněte čepičkou. V horkých letních teplotách se mohou na dětském tělíčku také vyskytnout nepříjemné svědivé potničky, a to vlivem několika vrstev oblečení, do kterých je dítě oblečeno, aby „náhodou“ nenastydlo. Raději tedy oblékejte dítě tak, aby na sobě nemělo příliš zbytečných vrstev. Řiďte se pravidlem, že co máte na sobě vy, mělo by mít na sobě i dítě.

Přehřátí v autě

Pokud s dítětem jedete na delší cestu autem, nikdy ho, ani na chvíli nenechávejte zavřené samotné v autě, protože teplota a vzduch v rozpáleném autě je kolikrát horší, než venku. Dělejte také časté přestávky na provětrání se.

Co dělat, když dítě dostane úžeh

Jako první pomoc je ideální zabalit dítě do mokré látky nebo ho ponořit do studené vody a podávat dostatek tekutin.

Výběr kočárku Výběr kočárku

Výběr kočárku čeká každé nastávající rodiče. Zpravidla se doporučuje, aby se vybíral nejpozději dva měsíce pře termínem porodu. Některé typy je totiž nezbytné objednat a nelze si je rovnou...

Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky! Bezpečí dětí v autě? Jistotu zaručí kvalitní autosedačky!

O tom, že by měly být děti během jízdy automobilem umístěny v dětské autosedačce, se snad není třeba přít. Eliminujete tak mnoho rizik, která jsou spojena s případnou dopravní nehodou.

Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče Dovolená v Bedřichově – horský vzduch a zaručeně dobrá péče

Potřebujete dovolenou? Máte malé děti? Jeďte na místo, kde se postarají o celou Vaši rodinu! I s nejmenšími dětmi můžete prožít klidnou a příjemnou dovolenou, pokud si najdete...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka