facebook
Dobré odpoledne, je pátek 6.12.2019 a svátek slaví Mikuláš

Jak přežít horké letní teploty s miminkem na cestách


Ilustrační fotografie


S nadcházejícím létem přichází období na které se celý rok těšíme -  dovolená u moře, žhnoucí slunce a opalování u vody. S tím jsou ale spojené i starosti, a to především pokud máte malé miminko. Jak ho nejlépe uchránit před rozpáleným sluncem a dusnými vedry?

Pokud je teplota vysoká, zůstaňte doma

Co se  týče dovolené u moře – většina pediatrů doporučuje se takovéto cestě s malým miminkem vyhnout. Je to zbytečný risk a velká zátěž pro slabý dětský organismus, který nemusí velké teplotní výkyvy při přechodu z jedné země do druhé zvládnout. Velká vedra přímořských států jsou zatěžující i pro dospělého člověka, natož pro malé dítě. Co se týče procházek po městě v místě bydliště, pokud teploty šplhají ke 30 stupňům Celsia, je dobré s dítětem zůstat doma. Pravidlo, že se  má jít s miminkem na vzduch každý den za každého počasí tedy neplatí.

Jak dítě před horkem uchránit

Alfou omegou je dodržování pitného režimu. U kojenců na to nemusíte tolik dohlížet, dostatek tekutin je v mateřském mléce.  Dále dítě udržujte ve stínu, na slunce ho dávejte opravdu jen na chvilku. Jako prevenci mu vždy oblékněte čepičkou. V horkých letních teplotách se mohou na dětském tělíčku také vyskytnout nepříjemné svědivé potničky, a to vlivem několika vrstev oblečení, do kterých je dítě oblečeno, aby „náhodou“ nenastydlo. Raději tedy oblékejte dítě tak, aby na sobě nemělo příliš zbytečných vrstev. Řiďte se pravidlem, že co máte na sobě vy, mělo by mít na sobě i dítě.

Přehřátí v autě

Pokud s dítětem jedete na delší cestu autem, nikdy ho, ani na chvíli nenechávejte zavřené samotné v autě, protože teplota a vzduch v rozpáleném autě je kolikrát horší, než venku. Dělejte také časté přestávky na provětrání se.

Co dělat, když dítě dostane úžeh

Jako první pomoc je ideální zabalit dítě do mokré látky nebo ho ponořit do studené vody a podávat dostatek tekutin.

Cestovní postýlka Cestovní postýlka

Rodiče, kteří rádi a často cestují, většinou nezmění své zvyky ani po narození miminka. Říká se, že na co své miminko rodiče naučí, na to bude zvyklé. Proto nebude pro něj nic nepřirozeného, bude-li...

KAWALLO VYCHYTÁVKA PRO VOLNÉ RUCE MÁ JMÉNO : KAWALLO

Cestujete s menšími dětmi ? Chystáte se na delší výlet nebo procházku ? Anebo jenom zařídit pár nezbytností ve městě, ale vaše malé dítko toho ještě tolik neujde a když, tak ne zrovna tempem, které by vám vyhovovalo ?

5 zajímavostí o dětských kočárcích 5 zajímavostí o dětských kočárcích

Kočárek patří bytostně k dětství, stejně jako starostliví rodiče anebo hračky. Přesto existuje mnoho zajímavostí, které jste možná o těchto „vozítkách“ pro miminka nevěděla.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka