facebook
Dobrý večer, je pátek 22.1.2021 a svátek slaví Zdeněk

Co vše by mělo obsahovat příruční zavazadlo


Ilustrační fotografie


Plánujete dovolenou v těhotenství? Chystáte se na cestu autem, letadlem, autobusem či vlakem? Poradíme vám, co vše důležité byste měla mít při cestování u sebe. Nikdy totiž nevíte, kdy některou z těchto věcí budete potřebovat, a pokud byste ji měla uloženou někde daleko od sebe, třeba až v zavazadlovém prostoru, jen velmi těžko by se vám hledala.


Všechny doklady na cesty

Nikdy neopouštějte svůj domov bez dokladů. Kromě občanského průkazu je dobré mít při ruce i kartičku zdravotní pojišťovny, těhotenský průkaz a doklad o cestovním pojištěním. Jestliže by se vám během těhotenství přitížilo, mohla byste tyto doklady potřebovat.

Vybavte se také nějakou hotovostí a případně i platební kartou - podle toho, kam až cestujete. Dále si ještě před odjezdem vypracujte seznam nemocnic v okolí vašeho ubytovacího zařízení, abyste ihned věděla, do které vyrazit, pokud nebude něco v pořádku.


Jídlo a pití

Také vám doporučujeme si do kabelky zabalit kousek ovoce, sladký bonbon nebo třeba celozrnnou sušenku. Když vás náhle přepadne hlad, budete si moct něco dobrého dát. Stejně tak, pokud na vás půjdou mdloby nebo se vám udělá špatně od žaludku. Cukr často pomáhá, obzvlášť tehdy, když jste před cestou nic velkého nesnědla.

I tekutiny byste měla pravidelně doplňovat, abyste se nedehydrovala. Pít byste měla každou hodinu bez ohledu na to, jak často budete muset chodit na toaletu. Naštěstí je dnes již většina dálkových dopravních prostředků toaletou vybavena. A pokud jedete autem, má to tu výhodu, že si můžete kdykoliv zastavit.


Léky a kosmetika

V létě nezapomeňte svou kabelku vybavit opalovacím krémem, který zabrání nepříjemným spáleninám. Stejně tak pokud pravidelně užíváte nějaké léky nebo doplňky stravy, měla byste si je raději nechat při ruce. Z další kosmetiky je určitě dobré mít nějaký klasický pleťový krém, pleťovou vodu pro osvěžení nebo balzám na rty.

Dovolená na horách Dovolená na horách

Plánujete dovolenou na horách a náhle jste otěhotněla? Váháte tedy, zda přece jen vyrazit nebo celou akci raději zrušit? Máme pro vás pár tipů, se kterými zvládnete pobyt i v náročnějším prostředí, než jaké máte doma.

Cestovní pojištění Cestovní pojištění

Chystáte se na cestu do zahraničí? Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, neměla byste zapomenout na sjednání cestovního pojištění. To, které je určené speciálně pro těhotné, mnoho...

Jak cestovat autem Jak cestovat autem

Auto je považováno za jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků. Cestování autem v těhotenství většinou nepředstavuje žádný problém. Můžete cestovat v prvním i v posledním týdnu vaší gravidity. Ačkoliv auto přináší...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka