facebook
Dobré dopoledne, je středa 28.7.2021 a svátek slaví Viktor

Průběh těhotenství očima otce


Ilustrační fotografie


Těhotenství je obdobím, které se týká nejen všech nastávajících maminek, ale také tatínku. Snad každý tatínek se těší na svého syna či na svou dcerku. Své partnerce se vším pomáhá, neustále ji kontroluje a také rád sahá na její bříško a poslouchá miminko. Role otců v těhotenství je pro maminky velmi důležitá. Jde nejen o pomoc s fyzickou prací, kterou již žena sama nezvládá, ale také je potřeba psychická opora.

Pocity budoucího tatínka

Každému tatínkovi se v hlavě honí spoustu myšlenek. Nejprve pravděpodobně myslí na finanční zajištění své rodiny. To mnohdy vyžaduje jeho větší pracovní nasazení, pokud je to možné. Maminka pobírá pouze peníze v rámci své mateřské dovolené, což opravdu většinou není mnoho. Dále má jistě obavy o maminku i budoucího potomka. Měl by ji maximálně pomáhat a trávit s ní maximum svého času. Nosit místo ní nákup z obchodu nebo vypomáhat s domácími pracemi.

Radosti těhotenství

Žádný tatínek by se v těhotenství neměl cítit odstrčený. Kromě nepříjemných povinností je zde totiž i mnoho těch příjemných situací. Tatínek stejně jako maminka může komunikovat s rostoucím embryem, hladit bříško a líbat jej. Rovněž by se měl podílet na plánování společné budoucnosti a dětského pokojíčku. Za zvážení rovněž stojí i asistence u porodu, kterou dnes mnohé porodnice připouštějí. Ačkoliv se mezi ženami najdou ty, které u porodu svého partnera nechtějí, většinou ho vítají jako velkou oporu a psychickou pomoc.

Otec by v těhotenství měl být pravou rukou své partnerky. Rozhodně by měl mít větší slovo v rozhodování než zbývající příbuzní, kteří se také rádi aktivně zapojují.

Kmenové buňky jsou nadějí regenerativní medicíny. Jejich zdroj si lze zajistit už při porodu. Kmenové buňky jsou nadějí regenerativní medicíny. Jejich zdroj si lze zajistit už při porodu.

Lidem se závažnou neurologickou diagnózou či rozsáhlým degenerativním onemocněním kloubů svítá naděje v podobě léčby kmenovými buňkami.

Když se cítíte sama Když se cítíte sama

Stíhá vás v těhotenství samota, i když jste neustále středem pozornosti lidí z vašeho okolí? Možná právě v tom se skrývá problém. I když vám všichni kolem pomáhají a nenechávají vás ani chvilku samotnou, chybí...

Pozor na rentgenové záření Pozor na rentgenové záření

Existuje mnoho věcí a podnětů, kterým by se budoucí maminky měly vyhýbat. Jednou z nich je i rentgenové záření. Jestliže vás tedy čekají nějaká důležitá vyšetření a operace, rozhodně je odložte až na dobu po...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka