facebook
Příjemnou noc, je středa 22.5.2019 a svátek slaví Emil

Průběh těhotenství očima otce


Ilustrační fotografie


Těhotenství je obdobím, které se týká nejen všech nastávajících maminek, ale také tatínku. Snad každý tatínek se těší na svého syna či na svou dcerku. Své partnerce se vším pomáhá, neustále ji kontroluje a také rád sahá na její bříško a poslouchá miminko. Role otců v těhotenství je pro maminky velmi důležitá. Jde nejen o pomoc s fyzickou prací, kterou již žena sama nezvládá, ale také je potřeba psychická opora.

Pocity budoucího tatínka

Každému tatínkovi se v hlavě honí spoustu myšlenek. Nejprve pravděpodobně myslí na finanční zajištění své rodiny. To mnohdy vyžaduje jeho větší pracovní nasazení, pokud je to možné. Maminka pobírá pouze peníze v rámci své mateřské dovolené, což opravdu většinou není mnoho. Dále má jistě obavy o maminku i budoucího potomka. Měl by ji maximálně pomáhat a trávit s ní maximum svého času. Nosit místo ní nákup z obchodu nebo vypomáhat s domácími pracemi.

Radosti těhotenství

Žádný tatínek by se v těhotenství neměl cítit odstrčený. Kromě nepříjemných povinností je zde totiž i mnoho těch příjemných situací. Tatínek stejně jako maminka může komunikovat s rostoucím embryem, hladit bříško a líbat jej. Rovněž by se měl podílet na plánování společné budoucnosti a dětského pokojíčku. Za zvážení rovněž stojí i asistence u porodu, kterou dnes mnohé porodnice připouštějí. Ačkoliv se mezi ženami najdou ty, které u porodu svého partnera nechtějí, většinou ho vítají jako velkou oporu a psychickou pomoc.

Otec by v těhotenství měl být pravou rukou své partnerky. Rozhodně by měl mít větší slovo v rozhodování než zbývající příbuzní, kteří se také rádi aktivně zapojují.

Fibroadenom v těhotenství Fibroadenom v těhotenství

Fibroadenom prsu je nezhoubné nádorové onemocnění, které se vyskytuje především u žen. Muži ním jsou postiženi méně než v 1 % případů. Jelikož se jedná o nezhoubný nádor, není se čeho bát, pokud vám jej doktor v prsu najde.

Problémy v poslední fázi těhotenství Problémy v poslední fázi těhotenství

V poslední fázi těhotenství předcházející porodu se žena musí vyrovnat s celou řadou problémů. Mezi nejčastější potíže patří problémy s dechem. Zvětšená děloha utlačuje bránici, proto se ženě obtížně dýchá. Navíc i miminko...

Užívání vitamínových tablet pro zdraví miminka Užívání vitamínových tablet pro zdraví miminka

V dnešní době mají nastávající maminky mnohem více informačních zdrojů, ze kterých více či méně čerpají informace o těhotenství a nastávajícím mateřství. Jednou ze skutečností, o kterou se těhotné ženy zajímají je výživa v průběhu...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka