facebook
Dobré odpoledne, je pátek 15.11.2019 a svátek slaví Leopold

Průběh těhotenství očima otce


Ilustrační fotografie


Těhotenství je obdobím, které se týká nejen všech nastávajících maminek, ale také tatínku. Snad každý tatínek se těší na svého syna či na svou dcerku. Své partnerce se vším pomáhá, neustále ji kontroluje a také rád sahá na její bříško a poslouchá miminko. Role otců v těhotenství je pro maminky velmi důležitá. Jde nejen o pomoc s fyzickou prací, kterou již žena sama nezvládá, ale také je potřeba psychická opora.

Pocity budoucího tatínka

Každému tatínkovi se v hlavě honí spoustu myšlenek. Nejprve pravděpodobně myslí na finanční zajištění své rodiny. To mnohdy vyžaduje jeho větší pracovní nasazení, pokud je to možné. Maminka pobírá pouze peníze v rámci své mateřské dovolené, což opravdu většinou není mnoho. Dále má jistě obavy o maminku i budoucího potomka. Měl by ji maximálně pomáhat a trávit s ní maximum svého času. Nosit místo ní nákup z obchodu nebo vypomáhat s domácími pracemi.

Radosti těhotenství

Žádný tatínek by se v těhotenství neměl cítit odstrčený. Kromě nepříjemných povinností je zde totiž i mnoho těch příjemných situací. Tatínek stejně jako maminka může komunikovat s rostoucím embryem, hladit bříško a líbat jej. Rovněž by se měl podílet na plánování společné budoucnosti a dětského pokojíčku. Za zvážení rovněž stojí i asistence u porodu, kterou dnes mnohé porodnice připouštějí. Ačkoliv se mezi ženami najdou ty, které u porodu svého partnera nechtějí, většinou ho vítají jako velkou oporu a psychickou pomoc.

Otec by v těhotenství měl být pravou rukou své partnerky. Rozhodně by měl mít větší slovo v rozhodování než zbývající příbuzní, kteří se také rádi aktivně zapojují.

Lněné semínko O lněném semínku

Lněné semínko si oblíbili nejen všichni příznivci zdravého životního stylu, ale také budoucí maminky, jejichž těhotenství se blíží ke svému konci. Tato semínka jsou významným zdrojem omega 3 mastných kyselin, vlákniny...

Psychika v těhotenství

Během těhotenství můžete pozorovat změny na svém těle a samozřejmě i na psychice. Až bychom mohli říci, že ty psychické přicházejí dříve než fyzické. Každá žena těhotenství prožívá jinak a každé těhotenství je tak opravdu unikátní.

Deprese v těhotenství

Deprese v těhotenství rozhodně nemusí být tabu. Projevují se beznadějí, úzkostlivými stavy, plačtivostí nebo smutkem. Trpí jimi mnoho žen a patří mezi ně i ty, které před otěhotněním neměly žádné psychické problémy.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka