facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 18.7.2019 a svátek slaví Drahomíra

Adopce dítěte – co vše musíte zařídit?


Ilustrační fotografie


Pokud jste se dozvěděla neradostnou zprávu o tom, že s partnerem nemůžete mít miminko a velmi po něm toužíte, nabízí se vám možnost adopce. Toto rozhodnutí patří k těm nejzávažnějším v životě a proto je nutné se na něj náležitě připravit a vše důkladně zvážit. Co vás na cestě k adopci čeká a co všechno je třeba promyslet?


První kroky vedou na úřad

Pokud jste se již pro adopci napevno rozhodli, první institut, kam musíte zamířit, je sociální odbor úřadu obce s rozšířenou působností, v místě vašeho trvalého bydliště. Zde s vámi sociální pracovnice projde nutné byrokratické kroky, jako je vyplňování formulářů a různých dotazníků. Nutné bude také doložit vaší finanční situaci, tedy potvrzení o vašich  příjmech nebo daňové přiznání. Dále je nutné doložit potvrzení o vašem zdravotním stavu, opis z rejstříku trestů, doklad o státním občanství a kopii oddacího listu. Nutné je také předložit váš strukturovaný životopis a několik vašich fotografií.


Jaké dítě vlastně chceme?

Těžším úkolem pro oba partnery je stanovit si, o jaké dítě máte přesně zájem. Kromě pohlaví a věku musíte zodpovědět, zda byste byli ochotní přijmout dítě jiného etnika či se zdravotním handicapem. O  to složitější je poté vybírat podle toho, zda vás zajímá i intelektuální předpoklad dítěte – tedy vzdělání biologických rodičů. Dle přísnosti vašich požadavků se také odvíjí čekací doba na dítě. Většina adoptivních rodičů si totiž přeje dítě bílé rasy, staré do 1 roku. Ti, kteří nemají přesně stanovené požadavky proto mohou získat dítě o něco dříve. Připravte se však na to, že po vyřízení všech nezbytných formalit a schválení možného adoptivního rodičkovství můžete čekat od několika měsíců až do 5ti let.


Psychotesty

Po tom, co vyplníte nespočet formulářů a dotazníků se za vámi za pár dní dostaví sociální pracovnice, která o vás sepíše posudek – jak bydlíte, zda máte dostatek prostoru pro dalšího člena, apod. Poté se všechny materiály předají na krajský úřad v Praze, se kterým budete poté namísto sociálního odboru jednat vy. Další neoddělitelnou součástí adopce je psychotest obou budoucích rodičů. Skládají se celkem ze dvou částí – písemná a ústní. Na test je třeba se dobře psychicky připravit a obrnit se trpělivostí, protože otázky jsou velmi podrobné a mohou trvat až několik hodin. Zjišťují se zde povahové rysy obou rodičů, charakter, předpoklady k výchově dítěte, motivace a stabilita vašeho soužití.

www.vlasy-kosmetika.cz Péče o dětské vlasy – tipy a rady

Dětské vlásky jsou nepochybně předmětem mnoha diskuzí a někdy dokonce i sporů. Každý rodič pochopitelně chce, aby právě jeho potomek měl vlasy zdravé a účes krásný. Jak toho ale dosáhnout?

Máme doma dítě leváka Máme doma dítě leváka

Někteří rodiče se nejsou schopni vyrovnat se situací, když zjistí, že mají doma dítě leváka. Již od věku, kdy děti berou do ruky tužku nebo pastelku a snaží se kreslit, se u nich může projevit, že jejich přirozeně vedoucí.

Jak vybírat dětskou bundu Jak vybírat dětskou bundu

Kvalitní oblečení by mělo být základem nejen vašeho, ale také dětského šatníku. V dnešním článku se zaměříme na výběr dětské bundy. Jiná bunda je vhodná na zimu, jiná na jarní a podzimní měsíce a další na prosluněné...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka