facebook
Dobré poledne, je neděle 19.5.2019 a svátek slaví Ivo

Ořechy vás nadopují energií


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka by měla jíst zdravě a vyváženě, aby svému tělu zajistila dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Ořechům se vyhýbejte jen tehdy, když trpíte potravinovou alergií, jelikož by vám mohly způsobit poměrně vážné zdravotní problémy a negativně ovlivnit i váš plod. Nedoporučuje se proto zkoušet nové druhy oříšků, ale je lepší spíše vsadit na ty, které už máte ochutnané a víte o nich, že vám nepůsobí ani alergie ani žádné zažívací potíže.

Kvalitní tuky a bílkoviny

Ořechy vám zajistí přísun kvalitních tuků a bílkovin. Obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin, které chrání naše tělo před škodlivými vlivy. Jejich konzumací navíc získáte pocit sytosti a také si zajistíte kvalitní a pevné vlasy, nehty či zuby. Ořechy jsou bohužel často příliš drahé, pokud je nepěstujete doma na své zahrádce. Zajímavou alternativou k nim jsou také semena, která rovněž obsahují kvalitní rostlinné oleje.

Jaké druhy ořechů ochutnat

Dávejte přednost ořechům, které jste již vyzkoušela. Velmi dobré jsou vlašské a lískové ořechy, které běžně rostou i v naší republice. Zajímavé jsou také mandle, které mají zvýšený obsah bílkovin a výborně se hodí i pro přípravu různých moučníků. Nesmíme zapomenout ani na kešu, para nebo pekanové ořechy. Oblíbené jsou též arašídy, které mají podobné složení jako další druhy ořechů, mezi ořechy ale nepatří (jsou luštěninou). Vybírejte si ořechy natural. Občas si ale můžete svůj jídelníček zpestřit i těmi, které jsou obalené v nějaké zajímavé směsi nebo v čokoládě.

Proč jsou ořechy tak zdravé

Při konzumaci ořechů dbejte na to, aby neobsahovaly žádné plísně nebo jiné cizorodé látky. Ideálně volte ořechy v bio kvalitě nebo takové, u kterých znáte informace o jejich původu. Oříšky jsou bohaté na železo, vápník, hořčík, zinek nebo třeba na selen - v závislosti na druhu, který si vyberete. Obsahují také třeba vitamín E, který chrání vaše buňky, nebo kyselinu listovou, jejíž příjem je pro budoucí maminku velmi důležitý. Denně byste měla sníst přibližně 30 až 50 gramů ořechů. Jejich porci vám doporučujeme si rozdělit do všech třech hlavních jídel (snídaně, oběd, večeře).

Citrusy v těhotenství Citrusy v těhotenství

V těhotenství je důležité dbát na přísun vitamínů a minerálů. Každá budoucí maminka by se měla cítit dobře a právě tyto látky jí zajistí pohodu. Z citrusů můžeme doporučit především citrony, pomeranče, grepy nebo mandarinky.

Zelená zelenina je nejvíce prospěšná Zelená zelenina je nejvíce prospěšná

V dnešním článku se zaměříme na zeleninu zelené barvy, jejíž konzumace je pro tělo každé budoucí maminky nezbytná. Tato zelenina obsahuje kyselinu listovou, která se zasluhuje o správný vývoj miminka ve vašem bříšku.

Česnek - vhodný při těhotenství i kojení Česnek - vhodný při těhotenství i kojení


Česnek má během těhotenství opravdu zázračné účinky. Vyzkoušejte ho i vy a jistě budete mile překvapena. Patří mezi bylinky, které do jídelníčku budoucí maminky rozhodně patří a na něž by se nemělo zapomínat.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka