facebook
Dobrý podvečer, je úterý 13.4.2021 a svátek slaví Aleš

Přecitlivělost a změny nálad


Ilustrační fotografie


Změny nálad v těhotenství a přecitlivělost budoucích maminek není ničím novým. Nemusí se samozřejmě hned jednat o depresi, se kterou je nutné vyhledat pomoc psychologa. Se svou náladovostí si tak mnoho maminek zvládne poradit samo. Důležité je si ale svůj problém uvědomit a začít jej řešit, jinak otrávíte 9 měsíců sobě, svému miminku i lidem ve vašem okolí.

Podle změn nálad poznáte těhotenství

Změny nálad se mohou dostavit v počátcích i v průběhu těhotenství. Většinou posilují už tak silné ženské vlastnosti a dávají vyniknout strachu a obavám. Proto se těhotenstvím a blížícími se dny rozhodně nestresujte, ale snažte se brát vše v klidu a v pohodě, i když si třeba myslíte, že na těhotenství nejste vůbec připravená. Věřte, že je mnohem lepší život brát tak, jak jde.

Těhotenství podle změn nálad však spolehlivě rozhodně nepoznáte. Nedá se říci, že když vás přepadne náladovost, jste okamžitě těhotná. Stejně tak jako citlivá prsa, nafouklé bříško nebo vynechání menstruace může být příznakem, nikde ale není jistota na 100 %. Těhotenství mnohem spolehlivěji potvrdí těhotenský test a následně váš gynekolog.

Své pocity sdílejte s ostatními

Jestliže se cítíte mizerně, nedržte svou špatnou náladu uvnitř sebe, ale vybijte se či vykřičte se. Svěřte se svému partnerovi s tím, co vás trápí. Promluvte si s kamarádkou nebo s maminkou - zkrátka s osobou, v jejíž blízkosti se cítíte dobře a bezpečně.

Zažeňte chmury

V těhotenství maximálně odpočívejte a relaxujte. Dělejte jen činnosti, které vás těší, naplňují a třeba vám i zvednou náladu. Dejte si horkou koupel při svíčkách, vyrazte na procházku do přírody nebo si zacvičte jógu. Svého partnera upozorněte na to, jak se cítíte. On se jistě brzy naučí správně reagovat a všechny strasti snadno a hravě překonáte. Věřte, že podobnými stavy si procházejí i mnohé další maminky. Není tedy důvod držet něco v sobě a vnitřně se trápit.

Nechutenství Nechutenství

Vaše tělo se během těhotenství mění. Nechutenství vás může potkat na jeho začátku, v průběhu i ke konci. Mnoha maminkám se tak stává, že potraviny, které dosud milovaly, nemohou ani cítit a naopak těch, které jim vůbec...

Pigmentace pokožky Pigmentace pokožky

Změna pigmentace patří k méně častým projevům těhotenství. Občas se ale najdou maminky, které se s ní potýkají a nevědí si rady. Pigmentace se v první řadě týká prsních dvorců a bradavek, může se objevit také na pokožce...

Nadměrná únava v těhotenství Nadměrná únava v těhotenství

Cítíte se unavená a zcela bez energie? Klíží se vám oči už kolem oběda a odpoledne jen stěží dokážete pracovat? Možná, že jste těhotná. Právě nadměrná únava patří k jednomu z nejběžnějších příznaků těhotenství. Je typická...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka