facebook
Příjemnou noc, je čtvrtek 26.11.2020 a svátek slaví Xenie

Přecitlivělost a změny nálad


Ilustrační fotografie


Změny nálad v těhotenství a přecitlivělost budoucích maminek není ničím novým. Nemusí se samozřejmě hned jednat o depresi, se kterou je nutné vyhledat pomoc psychologa. Se svou náladovostí si tak mnoho maminek zvládne poradit samo. Důležité je si ale svůj problém uvědomit a začít jej řešit, jinak otrávíte 9 měsíců sobě, svému miminku i lidem ve vašem okolí.

Podle změn nálad poznáte těhotenství

Změny nálad se mohou dostavit v počátcích i v průběhu těhotenství. Většinou posilují už tak silné ženské vlastnosti a dávají vyniknout strachu a obavám. Proto se těhotenstvím a blížícími se dny rozhodně nestresujte, ale snažte se brát vše v klidu a v pohodě, i když si třeba myslíte, že na těhotenství nejste vůbec připravená. Věřte, že je mnohem lepší život brát tak, jak jde.

Těhotenství podle změn nálad však spolehlivě rozhodně nepoznáte. Nedá se říci, že když vás přepadne náladovost, jste okamžitě těhotná. Stejně tak jako citlivá prsa, nafouklé bříško nebo vynechání menstruace může být příznakem, nikde ale není jistota na 100 %. Těhotenství mnohem spolehlivěji potvrdí těhotenský test a následně váš gynekolog.

Své pocity sdílejte s ostatními

Jestliže se cítíte mizerně, nedržte svou špatnou náladu uvnitř sebe, ale vybijte se či vykřičte se. Svěřte se svému partnerovi s tím, co vás trápí. Promluvte si s kamarádkou nebo s maminkou - zkrátka s osobou, v jejíž blízkosti se cítíte dobře a bezpečně.

Zažeňte chmury

V těhotenství maximálně odpočívejte a relaxujte. Dělejte jen činnosti, které vás těší, naplňují a třeba vám i zvednou náladu. Dejte si horkou koupel při svíčkách, vyrazte na procházku do přírody nebo si zacvičte jógu. Svého partnera upozorněte na to, jak se cítíte. On se jistě brzy naučí správně reagovat a všechny strasti snadno a hravě překonáte. Věřte, že podobnými stavy si procházejí i mnohé další maminky. Není tedy důvod držet něco v sobě a vnitřně se trápit.

Pálení žáhy v těhotenství Pálení žáhy v těhotenství

Potýkáte se s pálením žáhy? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, co toto pálení způsobuje, jak mu předcházet a jak se s ním vypořádat. Pálení žáhy patří mezi méně časté prvotní projevy těhotenství, pokud vás ale...

Zvýšená citlivost prsou Zvýšená citlivost prsou

Citlivá prsa jsou jedním z nejběžnějších příznaků těhotenství. Pokud se nedostaví hned v jeho počátku, můžete je očekávat v prvních týdnech spolu se zvětšením objemu. Ačkoliv muži často větší prsa vítají, ženy je spíše naopak proklínají.

Bolesti břicha Bolesti břicha

Bolesti břicha provázejí nejednu těhulku. Pokud chcete odhalit jejich příčinu, je v první řadě potřeba rozlišit, v jaké části vás bříško bolí. Nejvíce rizik přinášejí ostré bolesti v podbřišku.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka