facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Přecitlivělost a změny nálad


Ilustrační fotografie


Změny nálad v těhotenství a přecitlivělost budoucích maminek není ničím novým. Nemusí se samozřejmě hned jednat o depresi, se kterou je nutné vyhledat pomoc psychologa. Se svou náladovostí si tak mnoho maminek zvládne poradit samo. Důležité je si ale svůj problém uvědomit a začít jej řešit, jinak otrávíte 9 měsíců sobě, svému miminku i lidem ve vašem okolí.

Podle změn nálad poznáte těhotenství

Změny nálad se mohou dostavit v počátcích i v průběhu těhotenství. Většinou posilují už tak silné ženské vlastnosti a dávají vyniknout strachu a obavám. Proto se těhotenstvím a blížícími se dny rozhodně nestresujte, ale snažte se brát vše v klidu a v pohodě, i když si třeba myslíte, že na těhotenství nejste vůbec připravená. Věřte, že je mnohem lepší život brát tak, jak jde.

Těhotenství podle změn nálad však spolehlivě rozhodně nepoznáte. Nedá se říci, že když vás přepadne náladovost, jste okamžitě těhotná. Stejně tak jako citlivá prsa, nafouklé bříško nebo vynechání menstruace může být příznakem, nikde ale není jistota na 100 %. Těhotenství mnohem spolehlivěji potvrdí těhotenský test a následně váš gynekolog.

Své pocity sdílejte s ostatními

Jestliže se cítíte mizerně, nedržte svou špatnou náladu uvnitř sebe, ale vybijte se či vykřičte se. Svěřte se svému partnerovi s tím, co vás trápí. Promluvte si s kamarádkou nebo s maminkou - zkrátka s osobou, v jejíž blízkosti se cítíte dobře a bezpečně.

Zažeňte chmury

V těhotenství maximálně odpočívejte a relaxujte. Dělejte jen činnosti, které vás těší, naplňují a třeba vám i zvednou náladu. Dejte si horkou koupel při svíčkách, vyrazte na procházku do přírody nebo si zacvičte jógu. Svého partnera upozorněte na to, jak se cítíte. On se jistě brzy naučí správně reagovat a všechny strasti snadno a hravě překonáte. Věřte, že podobnými stavy si procházejí i mnohé další maminky. Není tedy důvod držet něco v sobě a vnitřně se trápit.

Jak zjistím, jestli jsem těhotná Jak poznám, že jsem těhotná

Těhotenství nejsnadněji zjistíte s pomocí těhotenského testu. Prvním nejčastějším příznakem je vynechání menstruace, které často doprovázejí ranní nevolnosti - typické pro první týdny těhotenství nebo také zvýšená citlivost prsou, výkyvy nálad a podobně.

Kdy kontaktovat lékaře Kdy kontaktovat lékaře

Mnoho nastávajících maminek řeší otázku „Kdy se mám obrátit na svého gynekologa“. První návštěvu byste měla absolvovat tehdy, když se domníváte, že jste těhotná. Gynekolog vaše těhotenství potvrdí a domluvíte se s ním na dalších ...

Nevolnost v těhotenství Jak zmírnit nevolnost v těhotenství

Nevolnosti v těhotenství dokáží opravdu potrápit. Týkají se mnoha budoucích maminek - nacházejí se mezi nimi nejen prvorodičky, ale i ženy se zkušenostmi. Mezi nejčastější formy nevolnosti patří zvracení. Zvýšená citlivost na pachy ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka