facebook
Dobré dopoledne, je úterý 23.7.2024 a svátek slaví Kristýna

Neustálý hlad jako příznak těhotenství


Ilustrační fotografie


Máte neustále velký, přímo neutuchající, až vlčí hlad? Věděla jste, že se může jednat o příznak těhotenství? Hlad mnoho maminek trápí nejen v počátcích, ale také v pozdějších týdnech. Jste v jiném stavu, kterému je potřeba se přizpůsobit. Každá maminka by měla mírně navýšit svůj energetický příjem a zaměřit se především na konzumaci zdraví prospěšných potravin, které mají určitý benefit ve vitamínech, minerálech a dalších důležitých látkách.

Jak si naplánovat jídelníček v počátcích těhotenství

I samotné zjištění těhotenství ve vás může vyvolat pocity vlčího hladu. Mnoho maminek si totiž myslí, že musí teď jíst za dva. A to rozhodně není tak stoprocentní pravda. Jelikož plod má v prvních týdnech velikost hrášku, nepotřebuje tolik energie. Své jídlo si tedy rozdělte do pěti až šesti menších porcí denně. Dopřejte si vydatnou snídani, bohatý oběd a zdravou a vyváženou večeři. Nesmí chybět ani svačinky, případně si můžete dát také druhou večeři. Spíše než celkový energetický příjem hlídejte poměr sacharidů, tuků a bílkovin. Sacharidy a tuky jsou důležitými zdroji energie, bílkoviny zase chrání svalovou hmotu.

Jak se zbavit vlčího hladu

Ideální je, když se vaše tělo do tohoto stavu vůbec nedostane. Právě zdravým a vyváženým jídelníčkem můžete úspěšně předcházet hladovění. Jíst byste měla určitě každé dvě až tři hodiny. Pokud máte pocit hladu i mezi těmito jídly, doporučujeme vám dát si malou a zdravou svačinku v podobě ovoce, zeleniny a ořechů nebo mléčného výrobku. Mnoho žen trápí vlčí hlad v ranních hodinách. Ten pomáhá vyřešit právě pozdní druhá večeře. Doba mezi večeří a snídani by rozhodně neměla přesáhnout 12 hodin. Ještě než si připravíte snídani, můžete něco dobrého a zdravého zakousnout. Ideální je třeba malá a zdravá sušenka, kousek ovoce nebo hroznový cukr.

Mám neustálý hlad a chutě - jsem těhotná?

Těhotenství se často pojí s chutěmi. Až pověstné jsou třeba okurky se šlehačkou a další delikatesy. Nic takového se u vás dít nemusí. A pokud se to už náhodou stane, bez gynekologického vyšetření se stejně nedá na 100 % říci, zda jste těhotná. Mnoho žen řeší v těhotenství spíše opačný problém, kterým je nechutenství. Například se může stát, že vám přestane chutnat maso nebo některé druhy ovoce. Nepřemáhejte se a tyto potraviny ze svého jídelníčku dočasně vyřaďte. Pokuste se je ale nahradit jinými potraviny s podobným obsahem pro tělo důležitých látek. Když máte velký hlad, zkuste si zase spočítat svůj energetický příjem, pokud zjistíte, že není dostatečný, záhada bude vyřešena i bez nutnosti gynekologické prohlídky.

Nevolnost a zvracení Nevolnost a zvracení

Ranní nevolnosti trápí mnoho těhotných žen. Projevují se nejčastěji zvracím a pocity na zvracení. Rovněž je provázejí bolesti břicha nebo nadýmání. Ačkoliv postihují většinu těhotných žen, přicházejí především v prvních týdnech těhotenství ...

Jak zjistím, jestli jsem těhotná Jak poznám, že jsem těhotná

Těhotenství nejsnadněji zjistíte s pomocí těhotenského testu. Prvním nejčastějším příznakem je vynechání menstruace, které často doprovázejí ranní nevolnosti - typické pro první týdny těhotenství nebo také zvýšená citlivost prsou, výkyvy nálad a podobně.

Kdy kontaktovat lékaře Kdy kontaktovat lékaře

Mnoho nastávajících maminek řeší otázku „Kdy se mám obrátit na svého gynekologa“. První návštěvu byste měla absolvovat tehdy, když se domníváte, že jste těhotná. Gynekolog vaše těhotenství potvrdí a domluvíte se s ním na dalších ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka