facebook
Dobré odpoledne, je úterý 20.10.2020 a svátek slaví Brigita

Nevolnost nemusí znamenat pouze těhotenství


Ilustrační fotografie


Pod pojmem nevolnost si mnoho budoucích maminek představí zvracení, žaludek jako na vodě a další stavy, které neodmyslitelně signalizují blížící se miminko. Zatímco u některých maminek jsou tyto nevolnosti na denním pořádku, jiné se jim zdárně vyhýbají. Pokud vás nevolnosti v těhotenství potkají, rozhodně je nepodceňujte a neomlouvejte svůj nový stav těhotenstvím. Zvracení a s ním další nevolnosti mohou signalizovat i něco vážnějšího.

Virové a bakteriální infekce

Nevolnosti často provází chřipku, angínu a další onemocnění. Pokud vás tedy začaly trápit náhle a kromě nich se dostavila třeba i zvýšená teplota, určitě se mějte na pozoru. V takovém případě vám doporučujeme navštívit i praktického lékaře, který rozborem zjistí, o co se jedná. V případě chřipky nebo angíny samozřejmě dojde k přeléčení. Až poté zjistíte, zda byly nevolnosti způsobené nemocí nebo těhotenstvím.

Příčiny v žaludku a ve střevech

I když nejste těhotná, může se stát, že vám nějaká potraviny nesedne a vy ji vyzvracíte. Pokud se to stane jednou v těhotenství, neznamená to ještě, že to bude pravidlem. Zvracení často provází i různá onemocnění žaludku a jícnu. Spojuje se třeba i se zánětem slepého střeva nebo s prasklým vředem. Pokud je tedy akutního a neutuchajícího charakteru, určitě vyhledejte lékařskou pomoc - raději dříve než si zaděláte na velké problémy.

Další běžné nemoci

Těhotenství vás před žádným z těchto onemocnění neochrání. Ba naopak, mnoho maminek má se vzrůstajícím stresem z blížícího se miminka sníženou imunitu a k nemoci jsou spíše náchylné. Zvracení se pojí také třeba s poruchami vnitřního ucha, s nádory, se žloutenkou a s dalšími komplikovanými onemocněními. Pokud na něj trpíte ještě před otěhotněním, určitě vám doporučujeme nechat se vyšetřit u svého praktického lékaře, případně na doporučení zajít ke specialistovi.

Bolesti břicha Bolesti břicha

Bolesti břicha provázejí nejednu těhulku. Pokud chcete odhalit jejich příčinu, je v první řadě potřeba rozlišit, v jaké části vás bříško bolí. Nejvíce rizik přinášejí ostré bolesti v podbřišku.

Nejlepší pomoc na citlivá prsa Nejlepší pomoc na citlivá prsa

Citlivost prsou je u těhotných žen téměř na denním pořádku. Není snad žena, která by tyto příznaky vůbec nezaznamenala. Ať už jsou vaše prsa malá či velká...

Když je vám neustále zima Když je vám neustále zima

Trápí vás dlouhodobě studené nohy? Je vám neustále zima, a to i ve vytopené místnosti? V tomto článku vám poradíme, jak s těmito nepříjemnými pocity bojovat...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka