facebook
Dobré odpoledne, je pondělí 15.7.2024 a svátek slaví Luboš

Jak ulevit od bolesti před i při porodu


Ilustrační fotografie


Obáváte se porodních bolestí? Jen málokterá žena se jim vyhne. Aby vás žádné bolesti netrápily, muselo by být vaše miminko opravdu maličké. Děti se však rodí čím dál větší a je to i dobře, protože novorozenec, který váží alespoň tři kilogramy se snáze než malé nedonošené miminko popere s tím, co ho v prvních dnech života čeká.

V tomto článku vám poradíme, jak se zbavit předporodních bolestí. Bohužel pro vás nemáme žádnou osvědčenou radu, na každou maminku totiž zabírá něco úplně jiného.


Pohyb

Mnoha maminkám pomáhá být v pohybu. Můžete tedy zkusit například chodit, pokud vám to váš stav dovolí. Vždy byste ale měla mít při ruce nějakou oporu, pokud by na vás například šly mdloby, abyste se mohla přidržet.

Jestliže nevydržíte sedět nebo ležet na jednom místě, střídejte polohy. Můžete chodit, dát si sprchu, zavěsit se do svého partnera. Pokud se vám čekání na porod zdá příliš dlouhé až nekonečné, určitě si tuto činnost nějak zpříjemněte.


Horká sprcha nebo koupel

Koupel nebo sprcha v teplé vodě přináší úlevu snad každé budoucí mamince. Vodou si můžete masírovat bříško i záda, de facto jakékoliv partie, které jsou aktuálně bolestivé. Alternativou je také přikládání horkých obkladů nebo můžete vyzkoušet i nahřívací polštářky, které jsou také na bolesti velmi příjemným řešením.


Masáže

Partie, které jsou pro vás citlivé či bolestivé si masírujte. Kromě masáže hráze a bradavek doporučujeme vyzkoušet také masáž křížové kosti. Možná vás překvapí, že právě toto na bolest spolehlivě funguje.


Klid a uvolnění

Mnoho lidí žije v neustálém stresu a napětí. I to vám může působit nepříjemné bolesti, proto se pokuste před svým porodem maximálně uvolnit. Již během těhotenství se naučte relaxovat a vnímat odpočinek jako něco přirozeného. Přece jen v těhotenství si ho příliš mnoho neužijete. Pokud máte chuť, dejte si něco dobrého k jídlu. Teď už můžete klidně i hřešit, abyste rozptýlila své myšlenky.


Homeopatická léčba

Tradiční léky na bolest jsou v těhotenství tabu, protože mohou způsobovat nepříjemné zdravotní komplikace vám i miminku. Skvělou alternativou jsou v tomto případě homeopatika, která se dají během těhotenství užívat a mohou vás připravit i na blížící se porod.

Kdy je ten správný čas odjet do porodnice? Kdy je ten správný čas odjet do porodnice?

Blíží se vám termín a vy přemýšlíte, jak vlastně poznáte, kdy je ta správná chvíle nastartovat auto či zavolat sanitku. Už je to opravdu tady nebo je to jen planý poplach? Existují však...

Předčasný porod Předčasný porod

Předčasný porod představuje strašáka pro mnoho žen. Jak mu předejít a co jej může způsobit? Předčasný porod může mít na svědomí zánět plodových obalů, nedostatečné fungování placenty, oslabený děložní hrček nebo předčasné kontrakce.

Překotný porod Překotný porod

Překotný porod se vyznačuje tím, že trvá kratší dobu než dvě hodiny a jeho průběh je velice spontánní. Dochází zde ke zkrácení takzvané první doby porodní, při které odtéká plodová voda a přicházejí děložní kontrakce. Při překotném porodu je ...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka