facebook
Dobré ráno, je pondělí 27.5.2024 a svátek slaví Vilém

Stěhování v průběhu těhotenství


Ilustrační fotografie


Dostala jste se do situace, že se potřebujete odstěhovat, zatímco jste těhotná? Možná že vaše miminko přišlo dříve, než jste s partnerem plánovali, nebo jste zkrátka neměli čas a prostředky na zařizování vlastního bydlení. Rovněž se můžete dostat do situace, kdy vám skončí nájemní smlouva a vy si v průběhu těhotenství budete muset hledat něco nového.

Stěhování během těhotenství je jistě stresující záležitostí nejen pro samotnou maminku, ale i pro miminko v jejím bříšku. Pokud tedy máte možnost, vyřiďte si vše potřebné předem, abyste se s tímto problémem nemusela potýkat. Jestli se chcete přestěhovat do vlastního, učiňte tak před plánováním miminka. Stejně tak si prodlužte nájemní smlouvu. Ideální je prodloužit ji tak, aby vám nekončila ani tehdy, když budete mít doma svého novorozence.

Starosti nechte svému okolí

V průběhu stěhování se pokuste vše nechat na své rodině a partnerovi. Zařizování je psychicky náročné a může být i velmi stresující. A nošení těžkých krabic s věcmi? Na to také raději zapomeňte. Pokud máte chvíli času a váš zdravotní stav to dovoluje, můžete doma balit drobnější předměty - například nádobí v kuchyni, oblečení ze skříně a další.

Udělejte si dostatek prostoru

Už při přestěhování do nového bydlení byste měla mít svůj vlastní prostor, ve kterém se budete cítit dobře. Tašku, co máte připravenou do porodnice, rozhodně nenechávejte nikde vespodu v krabicích, ale mějte ji stále po ruce. Je dobré vše rychle vybalit, abyste se nemusela každý den v krabicích přehrabovat. Miminku svědčí klidné a harmonické prostředí. Stěhování je vždy spojené se stresem, proto se pokuste co nejrychleji zabydlet.

I když se stěhujete a tato činnost vám bere veškerý volný čas, nezapomeňte si udělat chvilku i pro sebe. Vyrazte občas na procházku do přírody nebo si zajděte na těhotenské cvičení. Uvidíte, že vám udělá dobře oprostit se od všedních starostí.

Pitný režim budoucí maminky Pitný režim budoucí maminky

Pitný režim budoucí rodičky je velmi důležitý a žádná z vás by ho tedy neměla podceňovat. Jakým nápojům dát přednost? Nebo kolik tekutin během dne vypít? To jsou nejčastější otázky budoucích...

Kurzy pro těhotné Kurzy pro těhotné

Pokud patříte mezi aktivní ženy a nechcete se svých koníčků vzdávat ani v období těhotenství, připravili jsme právě pro vás článek na téma „Kurzy pro těhotné“. I v těhotenství totiž můžete aktivně sportovat a cvičit, dát se na ruční práce nebo ...

Průkaz pro těhotné Průkaz pro těhotné

Průkaz pro těhotné neboli také těhotenský průkaz vám jakožto budoucí mamince založí gynekolog. Tento průkaz obdržíte buď hned na začátku těhotenství nebo až v jeho průběhu, obvykle však do 13. týdne. Záleží na lékaři, ke kterému docházíte.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka