facebook
Dobré dopoledne, je pátek 19.7.2019 a svátek slaví Čeněk

Rodičovství? Později!


Ilustrační fotografie


V dnešní moderní době je již zcela normální, že ženy své mateřství odkládají na později - nejčastěji po třicítce. Často tak dělají kvůli rozjíždějící se kariéře, touze být ještě chvíli nezávislá a svobodná nebo kvůli tomu, že ještě nenašly toho pravého partnera. Ženám se proto nabízí možnost nechat si zmrazit vajíčka. Jak to vlastně funguje a kolik nás to bude stát?

Je nezbytné myslet dopředu

Pokud se pro zmrazení vajíček a tedy pozdější rodičovství rozhodnete, je třeba zvážit několik věcí. Žena by si měla uvědomit, v kolika přibližně by chtěla zakládat rodinu. Nevhodnější věkový limit  pro zmrazení vajíček je do třicítky. V tomto období ve zdravé ženě po reprodukční stránce funguje vše jak má, a je tedy ideální. Zmrazení se doporučuje i ženám, které prodělali nějaké záněty, mají neplodnost v rodině nebo trpí onkologickým onemocněním.

Jak se vajíčka uchovávají

 Technika zmražování vajíček se nazývá kryokonzervace. Týká se to však i zmražování spermií. Buňky se přechovávají ve speciálních médiích v tekutém dusíku při teplotě -196 °C. Co se týče doby uchování, vydrží až do té doby, kdy si je majitel či majitelka odeberou. Jedno takové zmrazení vajíček vyjde ženu až na 15 000 Kč, přičemž roční poplatek činí 1 500,- Kč. Podle odborníků každým rokem zájem o zmrazení vajíček či spermii stoupá. Jedná se tak o metodu, která může zajistit odklad rodičovství a zároveň zachování rodu.

Jak se připravit na druhé miminko? Jak se připravit na druhé miminko?

Pokud plánujete početnou rodinu, tak než se nadějete, očekáváte druhé dítko. Každá maminka, která byla z prvního těhotenství nesvá a třeba i vystresovaná, bere to druhé už více v pohodě.

Jaký může mít psychika vliv na otěhotnění Jaký může mít psychika vliv na otěhotnění

Když se žena snaží otěhotnět, je dobrý fyzický stav obou partnerů velmi důležitý. Pokud se ale páru dlouho nedaří zplodit potomka, navštěvují lékaře, zkouší všechny možné „zaručené“ metody a výsledkem často bývá vyčerpání a stres.

Co čeká muže při umělém oplodnění Co čeká muže při umělém oplodnění

Ženy jsou zpravidla velmi dobře informovány od svého gynekologa, co je čeká v případě, že nastalou nemožnost otěhotnět budou řešit cestou umělého oplodnění. Tento proces však nepodstupují samy, ale zapojen je i jejich partner.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka