facebook
Dobrý podvečer, je čtvrtek 29.2.2024 a svátek slaví Bedřich

Rodičovství? Později!


Ilustrační fotografie


V dnešní moderní době je již zcela normální, že ženy své mateřství odkládají na později - nejčastěji po třicítce. Často tak dělají kvůli rozjíždějící se kariéře, touze být ještě chvíli nezávislá a svobodná nebo kvůli tomu, že ještě nenašly toho pravého partnera. Ženám se proto nabízí možnost nechat si zmrazit vajíčka. Jak to vlastně funguje a kolik nás to bude stát?

Je nezbytné myslet dopředu

Pokud se pro zmrazení vajíček a tedy pozdější rodičovství rozhodnete, je třeba zvážit několik věcí. Žena by si měla uvědomit, v kolika přibližně by chtěla zakládat rodinu. Nevhodnější věkový limit  pro zmrazení vajíček je do třicítky. V tomto období ve zdravé ženě po reprodukční stránce funguje vše jak má, a je tedy ideální. Zmrazení se doporučuje i ženám, které prodělali nějaké záněty, mají neplodnost v rodině nebo trpí onkologickým onemocněním.

Jak se vajíčka uchovávají

 Technika zmražování vajíček se nazývá kryokonzervace. Týká se to však i zmražování spermií. Buňky se přechovávají ve speciálních médiích v tekutém dusíku při teplotě -196 °C. Co se týče doby uchování, vydrží až do té doby, kdy si je majitel či majitelka odeberou. Jedno takové zmrazení vajíček vyjde ženu až na 15 000 Kč, přičemž roční poplatek činí 1 500,- Kč. Podle odborníků každým rokem zájem o zmrazení vajíček či spermii stoupá. Jedná se tak o metodu, která může zajistit odklad rodičovství a zároveň zachování rodu.

Mužská neplodnost Mužská neplodnost

Poruchy reprodukce u mužů souvisí nejvíce s funkční kvalitou spermií, což je i logické vzhledem k tomu, že právě spermie stojí za oplodněním vajíčka. Drtivou většinu případů neplodnosti u mužů tvoří nějaká porucha spermiogramu ...

Duphaston Duphaston

Duphaston je léčivý přípravek obsahující hormon zvaný dydrogesteron, který má stejný účinek jako progesteron, ženský pohlavní hormon ovlivňující druhou fázi menstruačního cyklu, především...

Cvičení v TRX pro těhotné Cvičení v TRX pro těhotné

Každá budoucí maminka, která je zvyklá cvičit, by na pohyb ve svém těhotenství rozhodně neměla zapomínat. Dobré je se zaměřit na aktivity ve volnějším tempu, jako je třeba chůze, klus nebo plavání.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka