facebook
Příjemnou noc, je pondělí 21.10.2019 a svátek slaví Brigita

Rodičovství? Později!


Ilustrační fotografie


V dnešní moderní době je již zcela normální, že ženy své mateřství odkládají na později - nejčastěji po třicítce. Často tak dělají kvůli rozjíždějící se kariéře, touze být ještě chvíli nezávislá a svobodná nebo kvůli tomu, že ještě nenašly toho pravého partnera. Ženám se proto nabízí možnost nechat si zmrazit vajíčka. Jak to vlastně funguje a kolik nás to bude stát?

Je nezbytné myslet dopředu

Pokud se pro zmrazení vajíček a tedy pozdější rodičovství rozhodnete, je třeba zvážit několik věcí. Žena by si měla uvědomit, v kolika přibližně by chtěla zakládat rodinu. Nevhodnější věkový limit  pro zmrazení vajíček je do třicítky. V tomto období ve zdravé ženě po reprodukční stránce funguje vše jak má, a je tedy ideální. Zmrazení se doporučuje i ženám, které prodělali nějaké záněty, mají neplodnost v rodině nebo trpí onkologickým onemocněním.

Jak se vajíčka uchovávají

 Technika zmražování vajíček se nazývá kryokonzervace. Týká se to však i zmražování spermií. Buňky se přechovávají ve speciálních médiích v tekutém dusíku při teplotě -196 °C. Co se týče doby uchování, vydrží až do té doby, kdy si je majitel či majitelka odeberou. Jedno takové zmrazení vajíček vyjde ženu až na 15 000 Kč, přičemž roční poplatek činí 1 500,- Kč. Podle odborníků každým rokem zájem o zmrazení vajíček či spermii stoupá. Jedná se tak o metodu, která může zajistit odklad rodičovství a zároveň zachování rodu.

Maminkou v pozdějším věku Maminkou v pozdějším věku

V dnešní době je celkem běžné, že ženy rodí až po třicítce. Před dvaceti lety by toto bylo velkou raritou, dnes už ale ženy dávají nejdříve přednost vybudování kariéry a zajištění budoucnosti a poté se...

Hormonální antikoncepce Vysazení hormonální antikoncepce

Mnoho žen se před nechtěným otěhotněním chrání hormonální antikoncepcí. Její užívání je dnes považováno za bezpečné, šetrné a také spolehlivé. Gynekologové ji bez obav doporučují i k delšímu užívání.

Snažilky Snažilky

Jako snažilky se dají označit všechny ženy, které chtějí a snaží se otěhotnět. Při snaze o miminko je důležité nespěchat, dopřát si čas a prostor. Cyklus každé ženy výrazně ovlivňuje nejen její fyzická kondice, stravovací návyky, ale také...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka