facebook
Dobré ráno, je pondělí 28.9.2020 a svátek slaví Michal

Když je vám neustále zima


Ilustrační fotografie


Trápí vás dlouhodobě studené nohy? Je vám neustále zima, a to i ve vytopené místnosti? V tomto článku vám poradíme, jak s těmito nepříjemnými pocity bojovat. Vtíravý chlad totiž trápí nejednu budoucí maminku. Těhotné ženy se totiž obecně špatně vyrovnávají se změnami teplot, a to ať už se jedná o přechody mezi ročními období, v zimě o přesuny zevnitř ven a v létě zase z venkovního horka do chladného příbytku. Poradíme vám, jak se se svou zimomřivostí vypořádat.


Hormonální změny v těhotenství


Během těhotenství vaše tělo prochází četnými změnami a právě změny hormonální mají vliv na to, že vám je neustále zima. Rostou nároky těla na zásobování organismu kyslíkem nebo potřebnými živinami. Jestliže tyto požadavky vaše tělo špatně přijímá, může se to u vás projevit například nadměrným pocením, otékáním končetin nebo i neschopností se zahřát. Může se jednat jen o pocity chladu nebo i o zimnici. Jak si s těmito pocity poradit a přečkat těhotenství v pořádku?


Oblékejte se podle pocitu


Pokud vám je nadměrné chladno, určitě se nezdráhejte přiobléknout. I když je venku počasí na šortky a tričko s krátkým rukávem, tak klidně vyrazte na procházku v kalhotách a v mikině, pokud vám to tak je příjemné. Stejně tak když sedíte doma u stolu nebo z pohovky sledujete televizi, tak se vyplatí více se obléknout, pokud zaznamenáte pocity chladu.


Raději si oblékněte více vrstev, které můžete po zahřátí libovolně odkládat. Stejně jako není dobré prochladnout, tak je totiž i špatné se zpotit. Jakmile se zpotíte, bude vám pak v oblečení zima. Perfektní je různé funkční prádlo, které hřeje a ještě spolehlivě odvádí vlhkost.


Pitný režim


Ať už vám je nadměrné teplo nebo chladno, nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Obzvlášť při pocitech zimy mnohdy nemáme příliš velkou žízeň. Obyčejnou studenou vodu z kohoutku tak můžete vyměnit za bylinkové čaje, které zahřejí, zachutnají a také vám pomohou doplnit chybějící vitamíny.


Vyvarujte se nahřívání


Mnoho maminek se zpočátku domnívá, že jim jejich potíže s vnímáním tepla pomůže vyřešit třeba sauna nebo horká koupel. Ačkoliv vám horký vzduch může být zpočátku příjemný, zbytečně riskujete pocity na omdlení a nevolnosti. Rozhodně byste se měla vyvarovat prudkého střídání teplot. Mnohem lepší je si vzít k ruce dobrou knihu a zachumlat se s ní do postele.

Nejlepší pomoc na citlivá prsa Nejlepší pomoc na citlivá prsa

Citlivost prsou je u těhotných žen téměř na denním pořádku. Není snad žena, která by tyto příznaky vůbec nezaznamenala. Ať už jsou vaše prsa malá či velká...

Kdy začínají nevolnosti v těhotenství Kdy začínají nevolnosti v těhotenství

Nevolnosti v těhotenství patří mezi jeho nejběžnější příznaky. Ačkoliv se u vás nemusí na 100 % dostavit, neznamená to, že jim uniknete...

Časté močení Časté močení

Časté močení jako příznak těhotenství můžete pozorovat již od prvních týdnů až zhruba do poloviny těhotenství - tato doba je však individuální, některé ženy pocity na močení trápí celou dobu těhotenství. Proč se tyto pocity dostavují?

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka