facebook
Dobré dopoledne, je pondělí 24.2.2020 a svátek slaví Liliana

Řízení auta v těhotenství


Ilustrační fotografie


Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí, že mohou dítěti za volantem nějak ublížit nebo ho ohrozit. Jak a co dělat, abyste neohrozila sebe i nenarozené dítě?

Hlavně se připoutat

Spousta těhotných žen se odmítá připoutat s tím, že dítěti bude pás nějak vadit. To je ale nesmysl. Při případné nehodě tím ohrozí nejen sebe, ale i nenarozené dítě. Je třeba ale zajistit, aby pás ženu netlačil přes hrudník mezi prsy a spodní část pásu je nutno umístit co nejníže pod břicho. Doporučuje se především 3 bodový pás. Zároveň by měl být prostor mezi volantem či palubní deskou a bříškem nejméně 25 cm. Jako vhodný doplněk pásu pro těhotné funguje o BeSafe Pregnant, který zajistí, že břicho nebude tlačeno tam, kam nemá.

Ve 3. trimestru se řízení vyhněte

Žena má v každé trimestru jiné tělesné pocity, mění se krevní tlak, tvar těla i cévy a toto všechno může mít na řízení velký vliv. Postupně se snižuje rychlost reakce za volantem, což může mít fatální důsledky. Ve 3. trimestru se doporučuje již neřídit, ale spíš se nechat odvézt. Zároveň, pokud jede žena na nějakou delší cestu, třeba k moři, měla by si zjistit, kde jsou po cestě velké nemocnice v případě komplikací.

Povolené připoutání

Některým ženám se stane, že když je zastaví policista, ptá se, zda má lékařské povolení na to, být připoutaná. Neví tedy, zda pás vůbec smí použít. V tomto ohledu by měla každá žena myslet především na bezpečí své a svého dítěte, protože při případné nehodě jen airbag nepostačí.

Nevolnosti při cestování Nevolnosti při cestování

Trápí vás během těhotenství nevolnosti a obáváte se, co se stane, když usednete do dopravního prostředku? Nevolnosti při cestování se také označují jako kinetóza a rozhodně nejsou typické...

Dovolená v těhotenství Dovolená v těhotenství

Chystáte se na dovolenou s rostoucím bříškem? Máte obavy, jak vše zvládnete? V našem článku najdete rady a tipy, které vám usnadní balení i cestování. Na dovolenou se nemusíte bát vyrazit po Čechách ani do zahraničí.

Na dovolenou pod stan? Na dovolenou pod stan?

I když máte už velké bříško, jistě vám nechybí chuť vyrazit na dovolenou. Pokud jste se svým partnerem zvyklí na stanování nebo chcete ušetřit a stan se vám zdá jako nejvýhodnější volba, určitě...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka