facebook
Dobré ráno, je úterý 22.10.2019 a svátek slaví Sabina

Řízení auta v těhotenství


Ilustrační fotografie


Auto je dnes velmi vyhledávaným dopravním prostředkem, kterým často ušetříme dost času a mačkanic v přecpané hromadné dopravě, což ocení hlavně těhotné ženy. Některé těhulky se ale bojí, že mohou dítěti za volantem nějak ublížit nebo ho ohrozit. Jak a co dělat, abyste neohrozila sebe i nenarozené dítě?

Hlavně se připoutat

Spousta těhotných žen se odmítá připoutat s tím, že dítěti bude pás nějak vadit. To je ale nesmysl. Při případné nehodě tím ohrozí nejen sebe, ale i nenarozené dítě. Je třeba ale zajistit, aby pás ženu netlačil přes hrudník mezi prsy a spodní část pásu je nutno umístit co nejníže pod břicho. Doporučuje se především 3 bodový pás. Zároveň by měl být prostor mezi volantem či palubní deskou a bříškem nejméně 25 cm. Jako vhodný doplněk pásu pro těhotné funguje o BeSafe Pregnant, který zajistí, že břicho nebude tlačeno tam, kam nemá.

Ve 3. trimestru se řízení vyhněte

Žena má v každé trimestru jiné tělesné pocity, mění se krevní tlak, tvar těla i cévy a toto všechno může mít na řízení velký vliv. Postupně se snižuje rychlost reakce za volantem, což může mít fatální důsledky. Ve 3. trimestru se doporučuje již neřídit, ale spíš se nechat odvézt. Zároveň, pokud jede žena na nějakou delší cestu, třeba k moři, měla by si zjistit, kde jsou po cestě velké nemocnice v případě komplikací.

Povolené připoutání

Některým ženám se stane, že když je zastaví policista, ptá se, zda má lékařské povolení na to, být připoutaná. Neví tedy, zda pás vůbec smí použít. V tomto ohledu by měla každá žena myslet především na bezpečí své a svého dítěte, protože při případné nehodě jen airbag nepostačí.

Jak řešit nevolnost při cestování Jak řešit nevolnost při cestování

Už se vám někdy udělalo špatně při cestování? Pokud ano, určitě víte, jak je taková situace nepříjemná. Pokud k nevolnosti dojde za jízdy v autě, dá se to ještě tolerovat. Můžete totiž snadno požádat toho...

Cestování městskou hromadnou dopravou - ano nebo ne? Cestování městskou hromadnou dopravou - ano nebo ne?

V těhotenství se někdy cestování městskou hromadnou dopravou nevyhnete. Ne každá budoucí maminka je řidička a když už má řidičský průkaz, nemusí mít vždy k dispozici automobil.

Co sebou brát na cesty Co sebou brát na cesty

Ať už se chystáte cestovat po Čechách nebo do zahraničí, je několik věcí, bez kterých se jako budoucí maminka rozhodně neobejdete. Samozřejmě jako každý jiný člověk byste u sebe měla mít své doklady, peníze a mobilní...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka